Syndróm hypermobility kĺbov

renata27322
1. máj 2024

Ahojte, je tu niekto kto ma syndróm hypermobility kĺbov? Cvičím už asi 3 týždne, nie neustále, mávam aj pauzu 2-3 dni, a neskutočne ma bolia kĺby. Cvičím len s vlastnou váhou, na nohy používam ešte odporovú gumu s najnižšou intenzitou. Čo pomáha vám na bolesti? Nedá mi to ani spať, ďakujem za rady🙂

marienka1989
2. máj 2024

Ja mám hypermobilitu aj silnú skoliózu a bohužiaľ ti musím odpísať na tvoju otázku pravdivo: na bolesti mi pomohlo len to, zvyknúť si na ne....nič nepomáha, cvičenia, rehabilitácie, skrátka nič....mám sedavú prácu, doobedu fungujem normálne, ale poobede mám problém sedieť dlhšiu dobu za počítačom, čo mám bolesti. Ale sú to už roky a skrátka zvykla som si, keďže nechcem do seba pchať také silné lieky, aké mi doktor predpísal. Ale, samozrejme, keď je to už na nevydržanie, aj lieky si dám, nie som stroj....

minenkak
2. máj 2024

@renata27322 nič ti nepomôže,ja nemám bolesti, len keď som v pohybe celý deň a to mám ešte spazmy ,fest tvrdé

renata27322
autor
2. máj 2024

@marienka1989 no ja nemôžem ani sedieť dlho ani chodiť/stáť dlho, strašne ma začne bolieť chrbtica, až sa mi slzy tlačia do očí, už v jednej práci so mnou prerušili zmluvu kvôli tomu a prácu z domu sa mi zatiaľ nepodarilo nájsť :// partner ma aj masíruje, aj teplo si dávam na chrbát a občas pomôže, no veľa ma trápia bolesti bedier a kolien

renata27322
autor
2. máj 2024

@minenkak áno aj ja mám po celej chrbtici, na rehabillitaciach mi povedali, že to už môžem mať ako stály problém a že mi to už nezmizne

minenkak
2. máj 2024

@renata27322 skús magneziovy olej,ja sa napchávať magneziom s draslikom stále a keď mám bolesti ,keď idem spať,ten magneziovy olej tiež pomôže

minenkak
2. máj 2024

@renata27322 a cvic strečing každý deň,mne pomáha päť tibetanov a toto https://www.instagram.com/p/BiEp2ztHckL/?igsh=Z...

renata27322
autor
2. máj 2024

@minenkak ďakujem veľmi krásne 😊

nikaikadominika
4. máj 2024

@renata27322 ja mam tiez hypermobilitu, velke bolesti hrudnej chrbtice uz cca 9rokov, sedava robota,aktualne materska...6 mesiacov cvicim s fyzio, urcite je to lepsie, ale ako ked som necvicila nic...urcitebtreba spevnit core, stred tela a chrbat...ale bohuzial, aj mne povedali, ze bolesti sa budu vracat a hypermobilita sa vyliecit neda...strečing sa neodporuca vobec pri hypermobilite, ani joga...len spevňovanie

renata27322
autor
5. máj 2024

@nikaikadominika áno pritom mňa jóga veľmi baví aj mne lekárka hovorila že to nie je moc dobre, minulý rok som bola na rehab kvôli cervikobrachialnemu syndrómu a tiež snažím sa spevňovať, len ma trápi aj tá práca že vôbec neviem akú si mám nájsť a kde vlastne by som si našla, stále hľadám niečo z domu no nedarí sa zatial

nikaikadominika
5. máj 2024

@renata27322 chapem, ja tiež riešim pracu, teraz som na materskej, ale o 2 mesiace nastupujem zasa do sedaveho zamestnania a uz teraz mam z toho hrôzu,ze co ma tam bude cakat...ale planujem aspon investovat do polohovacieho stola...snad to trosku pomoze