Sú to štípance od ploštice?

ivi187
27. apr 2024

Dobrý deň,

Už asi štvrtý deň sa budím poštípana (nohy, pár na bokoch). Zvyčajne je to 4 - 5 štipancov, ktoré svrbia. Komár to isto nie je. Môžu to byť ploštice?

martyzpp
27. apr 2024

@ivi187 fuuu, no moze byt. Oni stipu tak v rade.

16zolik16
27. apr 2024

Podľa mňa su

jaja20
27. apr 2024

Podľa mňa od blchy.

ivi187
autor
27. apr 2024

@martyzpp môžu byť medzi jednotlivými štipancami aj väčšie vzdialenosti?

ivi187
autor
27. apr 2024

@jaja20 ako rozoznám či ide o plošticu alrbo blchu?

ivi187
autor
27. apr 2024

@16zolik16 ďakujem za odpoveď

ivi187
autor
27. apr 2024

Toto som našla na stene. Môže to byť nymfa ploštice?

jaja20
27. apr 2024

@ivi187 Blchy štipu väčšinou pri členkoch a strašne to svrbí. Raz nám ich mačka doniesla zvonku a uštipli ma 😐

ivi187
autor
27. apr 2024

@jaja20 aha jasné. Ako tie štipance su hlavne na chodidlách, ale nasla som v skupinke aj na boku (na fotke), po 2-3 na stehnách (tie sú tak od seba). A svrbia, ked sa potrie oblečenie o to, alebo ked si cielene škriabem.
Ako ste sa ich zbavili?

jaja20
27. apr 2024

@ivi187 Mačku sme postriekali prípravkom na blchy a dali sme jej u veterinára pre istotu ešte aj pipetku a rýchlo bolo po probléme.

ivi187
autor
27. apr 2024

@jaja20 s
Super, že ste sa s tym nemuseli trápiť. My nemáme domáce zvieratko, tak ozaj neviem, čo to môže byť/resp. z čoho.

kikul21
27. apr 2024

@ivi187 ja by som volala niekoho na monitoring ploštic. Ja som si myslela že sme si to doniesli od rodičov, to bolo moje najhoršie obdobie a toľko deratizerov tu bolo a nič nenašli až nakoniec som si ešte zavolala fullservis oni majú cvičných psov na ploštice a to bol tak úžasný prístup. Dôležité je nezblázniť sa z toho. Je toho veľmi veľa a ešte aj bude a vraj ploštice nemajú radi bordel takže nestresuj žeby si bola špindura 👍 dá sa to do poriadku , len to treba riešiť a podľa fotky chrobáčika ešte veľmi podobné nynfe ploštice je pavoš/pisivka

olivia1425
27. apr 2024

@ivi187 svrab?

jaja20
28. apr 2024

@ivi187 Spíte v posteli dvaja? Má štípance aj ten druhý?

tairyx
28. apr 2024

Podľa mňa blcha. Tie štípu ako keby do " trojuholníka".
Často sa sprchovať a prať, povysavať matrace, štrbiny v posteli, pod posteľou, všetko viackrát, aj týždeň.
Dcéra chodí vlakom z internátu domov takže máme bohužiaľ bohaté skúsenosti. Buď treba blchu chytiť- čo je skoro nemožné, alebo už len dôkladná každodenná hygiena a upratovanie.
Blchu chytíš hocikde, v dopravných prostriedkoch, v obchode, na úrade.. preskočí z človeka na človeka.
Neobávala by som sa ale, že sa ti to doma nakotí, zvyknú sa rozmnožovať v priestoroch kde je veľa prachu - vnútri starého gauča, alebo proste v špine. Ak máš doma čisto tak netreba panikáriť, pokiaľ zvýšiš intenzitu upratovania, prania a sprchovania, pri troche šťastia máš o pár dní po probléme.
Držím palec.

ivi187
autor
28. apr 2024

@jaja20 áno, spím s dcérkou. Muž spí v druhej izbe so synom a oni zatial nie sú poštípaní. Iba my dve.

ivi187
autor
28. apr 2024

@tairyx ďakujem veľmi pekne za rady. Volali sme už aj deratizérov, keďže si fakt nie sme istí, čo to môže byť. Verím, že po ich zásahu sa to zlepší. Samozrejme, poriadne vypracem byt, veci vyperieme a uvidíme či to pomôže.

ivi187
autor
28. apr 2024

@kikul21 ďakujem za pomoc. Tiež nám napadlo, či to nemôže byť tá pavoš - v byte mávame dosť vlhko (zarosené okná v zime, občas v rohu na stene pleseň), ale tak od nej by sme najskor neboli poštípané. Tiež sme volali deratizérov, tak uvidíme či nám to pomôže. V prípade potreby, by si mi vedela poskytnúť kontakt na tú firmu? 🙂

plosticask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikul21
29. apr 2024

@ivi187 odkiaľ si?
Mám takých dvoch obľúbených čo mi ozaj všetko vysvetlili. Jeden DERATIZERABRATISLAVA on je naozaj úžasný človek , prístup top, my keď sme mali tú pavoš sme mu ju odniesli pod mikroskopom aby teda potvrdil na 100% čo to je a navrhol nám riesenie, pre pokoj v dusi som ho zavolala i na monitoring z všetko pozrel naozaj super , len potom som našla pod kobercom mŕtvu ploštice a sme sa spolu zhodli že pre 100% istotu sa mám obrátiť na full profi čo majú tých psov pán úžasný všetko tiež dôkladne pozreli , chrobáčika tiež vzal pod mikroskop a určil že to je ploštica ale vtáčia no my sme postioany není nikto. Pre mňa to je nočná mora toto. Vám to pribúda stále?

kikul21
29. apr 2024

a hlavne pozor na hoci akých deratizerov čo sa na nich len hrajú. Pozri si zoznam DD deratizerov a obrat sa na jedného ktorý je v tomto zozname
@ivi187

ivi187
autor
4. máj 2024

@kikul21 tomu sa fakt vravi super pristup. A ak ste esge aj nasli plosticu, tak nie je o com, tam asi izaj pomoze len ta deratizacia.
Ja som z Bardejova a postrek nam boli robit overeni dwratizeri. Momentalne vsetko postupne periem, upratujem a tak. Len u nas nic nenasli, tak ozaj neviem, aka moze byt pricina.
Ja som nebola postipana od utorka a dcera asi dva dni. Tak uvidime ci to bude pokracovat alebo uz nie.