Stúpil som na klinec, hrozí mi niečo?

banan313
8. aug 2019

Dobrý deň dnes som asi pred hodinou stúpil na klinec a bojím sa že sa mi niečo môže stať bolo to vonku keď sme triedlili štáte dosky zo strechy a som stúpil na jednu dosku z klincom neviem ako to bolo hlboko som neprepichol som nohu nieje to veľká rána len taká bodka

limetka69
8. aug 2019

no.... poznam jeden pripad, typek stupil na klinec, doma nic nepovedal, dnes nema nohy. kym doma povedal, ze ma ranu, mal tam infekciu, nejak sa mu tam dostal zlaty stafylokok, nedalo sa to vyliecit, takze asi tak. beviem aku ranu mas ty, aku mal on. stat sa noze hocico, dokonca aj nic 🙂

banan313
autor
8. aug 2019

Takáto

banan313
autor
8. aug 2019

Keď som stupil dal som na to detol

iv007
8. aug 2019

Daj si palenku a nestresuj😃

adulka5310
8. aug 2019

@banan313 môj syn tiež stúpol keď bol mali, tak isto som to vyčistila no aj tak sa mu to zapalilo a skončili sme na chyrurgii (tetanovku máš)

jana_eyre_2
8. aug 2019

si ockovany tetanovkou podla oc.kalendara? ak ano, tak si dobre urobil - vycistil si si to detolom, prelep to aby sa ti tam uz nic nedostalo a sleduj.. ak by sa to stalo mojmu dietatu, ci mne inak by som nepostupovala.. samozrejme ak by sa to horsilo, zacervenalo, opuchlo, bolelo, palilo, treba ist k dr..

banan313
autor
8. aug 2019

Neviem či som očkovany mám 15 rokov a naposledy som sa asi na dačo ocoovql neviem presne asi keď som mal 10

sardinka32
8. aug 2019

@banan313 Vsak zajdi k lekarke, radsej prevencia ako potom lutovat. Nemusi to byt nic, ale moze byt z toho aj pruser.

banan313
autor
8. aug 2019

Ja chcem ale doma sa mi smejú že stresujem že to nieje nič ..už som z toho nerovozny

fialka1318
8. aug 2019

@banan313 zabehni k lekarovi s mamou a uz, nikdy nevies co bolo na tom klinci za bakteriu ☹ radsej mat istotu a nech to vycistia nez by sa ti daco malo stat 🙂 nohy potrebujes ako kazdu cast tela 🙂

laila22
8. aug 2019

@banan313 ja som stúpla na klinec keď som mala asi 11. Boli sme na pohotovosti. Nohu mi obviazali, pamätám, že týždeň ma bolela. Aši aj preockovali proti tetanu.

banan313
autor
8. aug 2019

A čo keď pôjdem. Pohotovost čo mi určite viac keď ani neviem kedy som sa očkoval a či vôbec som sa očkoval na teyaniu

banan313
autor
8. aug 2019

Neviem či som sa na ňu ockoval čo mi urobia na pohotovosť?

veronika11badova
8. aug 2019

Vystiknu ti to a vycistia peroxidom. Ockovany asi budes, plati az 15 rokov od posledneho ockovania. Nestresuj, ja som skocila na klinec v 5. mesiaci tehotenstva a tu som

banan313
autor
8. aug 2019

Lenže teraz 19. Mám 16

laurikagab
8. aug 2019

@banan313 ja som tak skočila na klinec v 13 rokoch., do rána má to začalo viac bolieť a mala som to červene , tak som išla na chirurgiu, vyčistili, prelepili...teranovku som mala. Ty ju určite tiež máš. Mne na to ešte rodičia dali slaninu🙈,zevraj vytiahne hniz..

kika831
8. aug 2019

@banan313 osetrit betadinom a v priebehu par dni sa uvidi ci sa rana zapali alebo sa bude hojit. Drzi palce

benny11
8. aug 2019

momentálne ísť na pohotovosť, vyčistia,dajú ATB a očkovanie, ja to mám za sebou, takže svoje viem.....nečakaj

banan313
autor
8. aug 2019

No nič idem na pohotovosť radšej teraz ako neskoro viac ma to teraz boli

oslo1
8. aug 2019

Chod na pohotovost. Budes potrebovat preockovanie proti tetanusu.

mariah0307
8. aug 2019

Treba zavolat svojmu lekarovi ci si ock tetanovkou, ked nie urcite preockuje lekar... Ja by sa zajtra informovala

0hena0
8. aug 2019

@banan313 mali ste ist na traumatologiu, hned by vam dali visnovskeho balzam a mal by ste pokoj a nie strach a obavu. Aj ked ste davno po ockovani proti tetanu. Visnovskeho balzam z nemocnice je daleko ucinnejsi ako ten riedeny v lekarni co dostat. Stale mozete ist.

0hena0
8. aug 2019

@banan313 ja som sa spickou noza pichla do prsta, stopa mikroskopicka a do 2,3h.mi opuchol prst a cast ruky, zrejme som zasiahla priamo do zilky. Nemusite cakat, staci ak im poviete, ze pre istotu ste prisiel na osetrenie. Visnovskeho balzam to isti. Nechate si tri dne zaviazanu nohu a ste OK.

0hena0
8. aug 2019

@banan313 kym na pohotovosti nevedia, kedy steali tetanovku, nezaockuju. Co ja viem. Ale chodte. Budete OK

lulus1
8. aug 2019

Akoze ked sa chodi na pohotovost s tymto sa nedivim ze to tam vyzera ako vyzera preboha, potom ze sa tam caka hodiny.. ak ta noha neboli, nehnisa atd chod rano k svojej lekarke.

zuzpap
8. aug 2019

@lulus1 zjavne nemas sajnu o com hovoris...ano je to na pohotovost a hned...manzel pred par tyzdanmi mal to iste...tiez mu bolo cudne ist s tym na traumatologiu, ale isiel, tam sa s malou dusickou spytal, ze nevie ci spravne prisiel...sestricka mu povedala, ze samozrejme, ze mal s tym prist...ranu mu rozrezali, vycistili, obviazali, dostal atb, kedze vedel, ze bol nedavno ockovany proti tetanu, tak vakcinu nie a mal prist o dva dni na kontrolu...tiez to nemal hlboke

zuzpap
8. aug 2019

este doplnim, ze sa mu to stalo okolo druhej a az vecer isiel na pohotovost, no bolo mu povedane, ze keby nahodou nabuduce, tak necakat, treba prist hned

ivisva
8. aug 2019

@banan313 Dobrý deň, pri hlbokej rane, ktorá vám vznikla po poranení klincom, treba skontrolovať preočkovanie proti tetanu u obvodnej lekárky, vhodné je ošetrenie na chirurgii, pokožka sa zvykne uzavrieť, ale hlboko v rane vzniká zrazenina, ktorá je bolestivá pri chôdzi, event. Infekcia anaeróbnych baktérií, ktoré majú ideálne podmienky pre rozmnožovanie, ide o hlbokú bodnú ranu, bežne ťažko dezinfikovateľnú. Pri pretrvávajúcich ťažkostiach navštívte chirurga, radšej skôr. 😀

banan313
autor
8. aug 2019

No neviem povedal som že som stúpil na klinec a má poslali na rengen tak zatiaľ čakám no

ivisva
8. aug 2019

@banan313 ok takže už ste na pohotovosti, RTG je hlavne pre kontrolu, ošetrenie hlbokých bodných rán je v tomto prípade namieste, ak by čokoľvek kľudne zajtra zbehnúť k spádovemu chirurgovi... Skóre zotavenie