Seklo ma?

29. jan 2023

Ahojte, neviem ci ide o seknuty krk alebo co ale rano som sa zobudila ze som nevedela ani hlavu dvihnúť, bolí ma lava strana krku, ,rameno az ruka .cvcim to cvikmi na seknuty krk,skusala som teplu sprchu ale povolilo to len nachvíľu a minimálne.. udržiavam to v teple ale aj tak sa ledva hýbem. Otáčať hlavou je boj.. a ked si ľahnem,ledva sa viem dvihnúť, strašne to bolí.. co mi pomôže? Lieky som ešte neuzila žiadne... Mam dve detí tak sa musim Rychlo dať dokopy.

Ono myslím ze sa to stalo kvoli tomu,ze včera som intenzívne doma cvičila,spotila sa a potom som sla este von behať taka spotená.. i led som vola oblečená na krk mi asi nafúkal silný vietor.. veľká chyba to bola a teraz mam asi následky.. PROSÍM POMOC!

pribinak
29. jan 2023

Sprcha určite nie! To chce suche teplo, napr fen alebo výhrevný vankúšik
Natierať napr voltarenon + nejaké lieky na uvoľnenie, napr dorsiflex

autor
29. jan 2023

@pribinak prečo sprcha nie? 😥 Nic doma nemám absolútne len lieky proti bolesti 😔 dokonca ani fen nemam ale čítala som že žehličkou ohriať plienku a priložiť,to skúsim..

Inak stále kojim ,mozem ten dorsiflex? Ci je krém ci liek?

colsami
29. jan 2023

Sprcha urcite nie. Mokre teplo este viac uskodi a zhorsi stav, suche teplo pomaha.

pribinak
29. jan 2023

Nahrej si žehličkou aspoň tu plienku. Máš niekoho kto skoci do lekárne? Voltaren krém by si mohla aj keď dojcis

autor
29. jan 2023

@colsami
Nevedela som 😔 skúsim plienku.. takto ma v živote neseklo este

autor
29. jan 2023

@pribinak poviem muzovi nech zbehne,ten krem by pomohol? A napr hrejivá konská masť by bola zbytočná?

Ďakujem

rachel36a
29. jan 2023

Najhorsie co mozes urobit je sprcha...treba ti suche teplo a lieky na uvolnenie svaloveho napätia ako mydocalm, dorsiflex a pod...a ziadna masaz!!!

autor
29. jan 2023

@rachel36a uz sa stalo 😔 Moze sa mi to teraz zhoršiť ked som dala sprchu? 😵 Masáž.nerobim tie,iba cvičím hlavou a pleciami

pribinak
29. jan 2023

Konská masť neviem, ale voltaren krém je výborný

autor
29. jan 2023

@pribinak ďakujem!

rachel36a
29. jan 2023

Ano moze, sa ti po sprche pohorsit... a ani cvicit teraz necvic...pohorsi sa ti..

aurora33
29. jan 2023

Autorka, žiadna sprcha, žiadna masáž a v takomto akútnom stave žiadne cvičenie. Najlepšie je suché teplo, a pokoj. Plus daj si nejaký liek na uvoľnenie svalov. Ani si to nemasti. Len liek, teplo a pokoj.

majlo1234
29. jan 2023

Ziadne lieky na uvolnenie svalstva nie su oficialne vhodne pri dojceni(poznam tieto stavy, sama som si tym presla) od bolesti ti odporucia len paralen. No a suche teplo a cas, ono to prejde za par dni

macekovam
29. jan 2023

Nahrej si to termoforom... Pomôže...