Problém so štítnou žľazou

4. mar 2023

Ahojte, chcem sa spýtať či mi niekto z vás nevie poradiť. Štítna žľaza čo sa týka sona, je podľa slov doktorky "krásna a bez problémov", no z krvi mám vysoký hormón tsh. Sama mi povedala že si to nevie vysvetliť. Neviete niekto čo mi to môže spôsobovať?

stellarstar
4. mar 2023

Treba vyšetriť aj ostatné hormóny sz

zmrzlinka2021
4. mar 2023

Ja nie som zdravotacka ale sono riesi len abnormality, cisty, hrčky, nadory, pripadne moze poukazat na autoimuny zapal SZ.
Krv urcuje fungovanie stitnej zlazy a to podla mna sono nevidi - mozem sa mylit...preto to ber s rezervou.

Na toto treba dobreho endokrinologa.

majamat
4. mar 2023

suhlasim s @zmrzlinka2021
sono neukazuje poruchu funkcie, nei kazdy clovek, co ma zmenu funkcie stitkym ma aj nalez na sone.

moja dcera mala dlho sono ok a berie roky lieky na stitku. teraz naposledy ma vraj preriedene tkanivo stitky.

54tinka54
4. mar 2023

Ja mám tiež sono vždy v poriadku, ale tsh mám vyššie. Čiže mám hypotyreozu a beriem lieky.

autor
4. mar 2023

@54tinka54 No hej, hodnota tsh v norme má byť tuším 0,3-4,2, no ja som po prvej kontrole mal 5,6 a teraz už 6,8.. Lieky mi stále nechcú dať pretože mám titer protilátok negatívny, tak neviem čo si mám o tom myslieť

54tinka54
4. mar 2023

Hm.. každý lekár má iné postupy tak sa mi zdá 😅 ja som mala protilátky tiež neg a lieky mi dali
Ešte aj záleží či máš nejaké príznaky zníženej činnosti. Ak nemáš, tak asi preto ti nedali lieky.

majamat
4. mar 2023

myslim, ze kedysi sa to takto robilo, ze kym sa nezmenili hladiny hormonov stitky ( TSH sa netvori v stitke ), tak lieky nedavali, no v dnesnej dobe je trend skor taky, ansaditich skor.

ono to funguje tak, ze ak stitka pracuje malo, v hypofyze v motzgu sa vytvori viac hormonu TSH, cim mozog dava prikaz stitke pracovat viac. no tym, ze je jej funkcia znizena a nedokaze to, uvolnuje hormony zo svojich zasob a tym sa zasoby minaju, peeto je trend, ponechat zasoby " na horsie cas " a nasadit lieky skor, ako sa minu.

kym su zasoby, tak prakticky hormony stitky nechabju, lebo v krvi je ich dost, len nepochadzaju z "vyroby",a le zo "skladu "