Prečo sú zubári takí drahí?

25. nov 2021

Ľudkovia, prečo sú zubári taký drahí? Ako to robíte že máte na nich peniaze? Odkladáte si priebežne z výplaty a materskej alebo ako to potom znášate? Ja som dala za trhanie 2 zubov necelých 250 € a ešte ma čakajú kazy a ešte aj trhanie. Priateľ má tiež nejaké kazy, juj to budú pálky.

trinity_77
25. nov 2021

Zmenit zubara, preboha ja platim za vytrhnutie aj s 2 injekciami 40 euro

enoula
25. nov 2021

Pozri aj preplatenie v poisťovni, len treba dobre nastudovat podmienky

janetinka27
25. nov 2021

ahoj, ja platim 73e za trhanie/zub. bola som tak uz viackrat, cena rovnaka. mam union, ale tam sa ten prispevok nevztahuje na trhanie. neviem, podla coho si zubari davaju cennik. ale na druhu stranu - vzdy bolo trhanie urobene vyborne bez dalsej bolesti, opuchu, komplikacii

asocial
25. nov 2021

vymen zubara, inak to nevidim. Prehnane drahy.

77daniela77
25. nov 2021

Ja som platila za vytrhnutie 30€.

nelca0510
25. nov 2021

Nejaký drajý. Zainvestuje riadne do zubných pomôcok, do dentálnej hygieny - ukáže správnu techniku čistenia a potom nebudú kazy.

janka1011
25. nov 2021

Ako ti radia, treba ho zmeniť. To sú fakt nadrozmerné ceny. Navyše za trhanie, kde vlastne okrem injekcie nepoužije žiadny materiál. Ja som za trhanie platila 20 eur a u druhého zubára 30.

ticko
25. nov 2021

@janka1011 to v akom meste prosím

basska_b
25. nov 2021

Vymeniť zubára, ale akože ja to tiež nechápem, sú totálne nenažrani. Mne robili jeden kaz a jednu maličku čiernu blombu menili za bielu a 210 eur. Išla som odtiaľ s hanbou, že manžel poobede to príde zaplatiť, lebo som so sebou nemala ani toľko peňazí!

lenkike
25. nov 2021

Určite zmeniť zubára a tiež nainštalovať si do mobilu apku zdravotnej poisťovne, tam si viete skontrolovať, aké úkony si dal zubár v poisťovni preplatiť, aké úkony vám robil. Inak, oni majú riadne peniaze aj od poisťovne za pacientov a ešte si také peniaze za to pýtajú 🤦 my mame celá rodina super zubára, ten okrem peňazí, čo má z poisťovne má fakt že "ľudové ceny" 😊

luccija
25. nov 2021

Nikdy som toľko neplatila a biela plomba okolo 40 eur

suge
25. nov 2021

Objektívne, človek u zubára platí za svoje vlastné chyby. Asi preto tam nezažívam žiadny iracionálny hnev alebo odpor.😉 Plus môj zubár a jeho sestrička sú extra milí a profesionálni, takže nemám problém zaplatiť si za ich služby.🙂

lenuska9999
25. nov 2021

Ja som platila za vytrhnutie aj s inekciami 20 eur. A zubára mam dobrého, žiadneho mäsiara

lenkakravcova
25. nov 2021

Ja som platila naposledy 13€ za tri keramické plomby. Vďaka Bohu za nášho zubára. Poisťovní vydokladoval cca 100€. 🙂

malinka158
25. nov 2021

Som jedina ktora za trhanie zubu este nikdy nic neplatila? Teda ano za injekciu 5 eur. Sice to bolo na dedine ale zub som nemala skoro ziaden. Po odlomeni mi ostal iba mali spic. A to som sa bala ci to nebude musiet aj rezat, no vytrhol ho za par sekund. Necitila som nic, ziadna bolest ani po tom, opuchy tiez nie.

Inac suhlasim zubari su velmi drahy. Ja som za jednu bielu vypln v kosiciach platila 113 eur. Ale je na nerozoznanie od mojho zuba

jaja20
25. nov 2021

U môjho zubára stojí biela plomba 50 euro. Dala som si vymeniť aj tie staré amalganove spred vyše 20 rokov ,ktoré boli síce ešte v poriadku,ale teraz je to oveľa krajšie 🙂
Chodím na preventívky každý rok a kaz som mala naposledy asi pred 5 rokmi. Proste sa o chrup treba starať pravidelne a dôkladne,potom nebudeš musieť riešiť cenu.

emv
25. nov 2021

Ja platím bežné za 1 plombu okolo 70-90€, ale je to súkromna klinika. Ak chodíš k štátnemu, je to drahé ozaj.

lyci
25. nov 2021

mame dostatocne velku financnu rezervu. tento rok nam ju aj zuby riadne zmensili. vseobecne tento rok kazdy mesiac necakane velke vydavky niekolko stoviek eur, neviem dokedy to budeme zvladat este takto tahat

sabinka022
25. nov 2021

Urcite sa da najst aj lacnejsi zubar. Ja mojho povazujem za extremne draheho(fotokompozit.vypln zacina na 90e a podla plosok cena ide hore),ale ta praca,ktoru spravi,je fakt neskutocna. Je to moj treti zubar v zivote a az teraz som konecne spokojna. A zrovna do zubov mi nie je luto investovat.

autor
25. nov 2021

@sabinka022 boli to zuby múdrosti tak možno preto taká cena - 90 € plus injekcie

rikarika
25. nov 2021

Ja ti ani nebudem pisat kolko ja aj s detmi necham vzdy u zubara. chodim tam raz rocne + hygiena. Platim vela, chodim k sukromnemu, kde nepreplaca poistovna nic a popravde nemenila by som.

pictbridge
25. nov 2021

Ja platím niekedy 5 eur niekedy nič. Lebo chodíme ku štátnemu skvelému školskemu zubárovi.

anittka89
25. nov 2021

U nás v ambulancii je obyčajná extrakcia 15€, komplikovaná 20€

lenusik26
25. nov 2021

@lenkakravcova prosim ku komu chodis?

lenkakravcova
25. nov 2021

@lenusik26 Do obce v Zamaguri. Nie v Košiciach. Keď tak napíš správu, napíšem ti meno.

malinka158
26. nov 2021

@lenkakravcova mozem poprosit aj ja kontakt na zubara? Dakujem

hesloveslo
26. nov 2021

Ja mám 3 zuby na vytrhnutie ale keď mi povedal že mi vytrhne všetky naraz a povedal ze 255€ skoro mi driek od…ja na to peniaze nemam. Aj zub čo mi robil korunku mi museli zacvakať rodičia. Splatila som postupne ale neskutočne dráhy a priateľ tam nechal už 1000€ za opravu 3 zubov a 4 vytrhnutia

lenkakravcova
26. nov 2021

@malinka158 Do Spišskej Starej Vsi chodím, k MUDr Macutek. Ale myslím ze už neberie ďalších pacientov. Aj keď skúsiť môžeš.

malinka158
26. nov 2021

@lenkakravcova dakujem 👍

lujza123
26. nov 2021

Ja som mala roky takého zubára za "ľudové" ceny. Dedko co nie a nie ísť do dochodku, prístroje... No vŕtačka pomaly jak ta slapacia z 19 storočia.... Zuby opravil, blomba za 20, ale ako. Blomby odpadavali, tvorili sa kazy pod nimy o ktorých nevieš až do momentu nejakého škaredého zápalu a vtedy ak nechceš prísť uplne o zub zaplatíš ťažké prachy za jeho záchranu (teraz na stala záchrana zubu 550 €)

Teraz chodím do moderného centra. S rengenom, top vybavenim, vlastnou recepciou... A platím ťažké peniaze za to ze mi dávajú zuby dokopy.

Až tu som sa dozvedela podstatnú informáciu, poisťovňa ti prepláca tie drahšie zákroky až keď chodíš na pravidelné každoročne prehliadky.

Takže naozaj stačí kazdy rok poctivo chodiť na preventívky, dat si všetko do poriadku už v začiatkoch a nebudeš tolko platiť