Postačí, keď sa dám zaočkovať proti tetanu v pondelok?

dadis
13. jan 2024

Dnes sa mi stal uraz s palicou, ako som ju hadzala, porezal ma ostry trn hlboko do ruky. Uz to nekrvaca, preto sa mi na pohotovost velmi nechce. Ale mam otazku ohladom protitetanovky, poslednu vakcinu mam spred 14 rokov. Postaci, ked si ju pojdem dam pichnut v pondelok?

michellemary
13. jan 2024

Môj doktor hovorí, že každých 15 rokov sa ňou treba preočkovať. Takže máš ešte rok k dobru 🙂 V pokoji tam v pondelok zájdi, povedz, čo sa stalo, oni rozhodnú, či dať, či nie.

janinah
13. jan 2024

Stačí.obv.dr.da recept.vakcinu si vyzdvihnes v lekárni a dáš si ju pichnúť.

ibrunova
13. jan 2024

@dadis Ja som mala v lete úraz a lekár na pohotovosti mi povedal, že ak mám už viac ako 10 rokov od posledného očkovania, aby som sa radšej dala hneď zaočkovať.

dadis
autor
13. jan 2024

Dakujem ❤️, zajdem teda v pondelok

katka086
13. jan 2024

preockovat sa musi kazdych 10 rokov a pri akutnom uraze mas 24hodin cas, takze v pondelok je uz neskoro

zuzanaete
13. jan 2024

Treba sa dat preockovat v rozpati 10-15 rokov. Mne lekar po tych 10 rokoch ponukal moznost dat si otestovat protilatky a podla toho sa rozhodnut ohladom preockovania. Niektori to naozaj nepotrebuju po 10tich rokoch.

stanulienkat
13. jan 2024

@katka086 kazdych 15 rokov. To bolo volakedy, ze po 10 rokoch, potom sa robila studia ako dlho su protilatky v krvi. A staci po 15r.

belllinka
13. jan 2024

@dadis stalo sa ti to niekde v stajni alebo na farme?

taktotedanie
13. jan 2024

Staci ale spravny udaj je kazdych 10 rokov nie 15 ako tu niekto pisal

katka086
13. jan 2024

@stanulienkat my postupujeme podla odporucani Institutu Roberta Kocha v Berline-kazdych 10 rokov preockovat a pri akutnom poraneni je na to 24 hodin cas-( pracujem ako lekarka na pohotovosti)

iwesska
13. jan 2024

Vobec ju nepotrebujes - preockuva sa kazdych cca 15 rokov,takze si v limite.

stanulienkat
13. jan 2024

@katka086 si na Sk? My zas kazdych 15. Zrejme to podla zvyklosti pracoviska.

dadis
autor
13. jan 2024

@katka086 Tiez som citala, ze pri poraneni po 5 rokoch..takze 24h cas? Tak zajtra rano mozno skocim s tym.
@belllinka Nie, vonku som zobrala palicu a dost skaredo mi natrhla ten prst, mam to hlboke aj 0,5-1cm, rez asi 2cmtrovy

aimee77
13. jan 2024

@katka086 Preockovava sa po 15 rokoch, po uraze do 72h.Dr infektolog

dadis
autor
14. jan 2024

@aimee77 Nakoniec som bola vcera vecer s tym sa opytat, z pohotovosti ma poslali na infekcne si dat vakcinu, tam mi povedali, ze vakcinu nemaju, lebo ze to i tak pocka do pondelka. Ale boli velmi mili, pytali sa, preco mi to na pohotovosti neosetrili, ja ze asi preto, ze som sa pytala len na vakcinu. Tak mi to doktor tam pozrel, mala som to stale otvorene, lebo to bolo fest hlboke a vybrali mi z rany 2 drievka 🙈. Napevno mi to zviazali, lekar povedal, ze keby tam ma naradie, tak mi to zosije 😀, ale napevno mi to s leukoplastom stiahli dokopy. Tak este dobre, ze som tam isla, aspon sa mi tam tie drievka nezapalia a zajtra zsjdem po tu protitetanovku na obvod. Dakujem vsetkym za odpovede.

aimee77
14. jan 2024

@dadis Vakcina je pokial viem vypadnuta, na Infekcnom vakcinu nedrzime, ani chirurgia.Zajtra smer OL a zhanat vakcinu...