Popôrodná depresia ukončenie liečby

lukulu12
11. apr 2021

Ahojte, liecila som sa na Poporodnu depresiu necele 2 roky a brala aj lieky AD, uz su 3t co som vysadila, najprv boli dost silne priznaky z vysadenia, hlavne unava a zavraty, potom to preslo asi po 5 dnoch a stav sa upravil, kupila som si ale v lekarni nej vitaminy na spanok a tak, poslednych par dni ale opat pocitujem horsiu naladu, nechutenstvo, a taku apatiu, neviem ci to moze stale mat suvis s tym vysadenim alebo preco sa to deje, prosim poradte

skalnicka02
11. apr 2021

@lukulu12 konzultovala si vysadenie liekov so psychiatrom? Ak ti je zle po vysadeni liekov mala by si si ich znova nasadit. Hovorim z vlastnej skusenosti. Velakrat som uz lieky vysadila ked mi bolo dobre...no vydrzalo to len chvilu a zas som skoncila pri liekoch.

lukulu12
autor
11. apr 2021

@skalnicka02 ja tomu nechapem, uz dlho mi je dobre preto sme vysadili, necakala som, ze sa to moze vratit, som z toho prekvapena

kittyna5
11. apr 2021

To naozaj môže byť popôrodná depresia taká dlhá? Ja som myslela, že len pár mesiacov 😒

lukulu12
autor
11. apr 2021

@kittyna5 ono najhorsie boli 2-3 mesiace potom lieky zaucinkovali a bolo lepsie

kittyna5
12. apr 2021

@lukulu12 áno, u mňa to boli prvé štyri, ale občas ma prepne aj teraz ešte

juliet86
12. apr 2021

@lukulu12 chodila si aj na psychoterapiu? kolko trvalo kym ti AD zabrali?

zuzikaslat
12. apr 2021

@lukulu12
@skalnicka02
AD ťa iba udržiavali v takom stave, aby si dokázala normálne fungovať... ale neriešia príčinu tvojho problému... samozrejme, že sa to môže znovu vrátiť, pretože príčina ostala... ale treba odstrániť dôvod tvojho stavu a potom to bude OK. Ten dôvod treba nájsť, u každého to môže byť niečo iné... ak máš záujem, môžem ti s tým pomôcť...

lukulu12
autor
13. apr 2021

@zuzikaslat dakujem za spravu, vies mi pomoct?

lukulu12
autor
13. apr 2021

@juliet86 nechodila veru

juliet86
13. apr 2021

@lukulu12 no tak ja.by som ti poradila najst si super psychoterapeuta a podstupit terapiu. napr institut virginie satirovej

zuzikaslat
14. apr 2021

@lukulu12 určite áno. Je na to potrebné brať do úvahy komplexne celý organizmus, tak psychickú, ako aj zdravotnú stránku. Nemyslím si, že je to vhodné vypisovať tu. Ak máš záujem, napíš mi, pošlem ti kontakt, zavoláme si.