Pomohla vám Doterra?

1. aug 2021

Mate niekto skusenost?pomohlo vam?

siu296
1. aug 2021

Áno používam. Závisí od problému a použitia oleja

marci987
1. aug 2021

.

sasha10
1. aug 2021

áno užívame. Prve som bola skeptická, hlavne kvôli cene ale švagrina mala oleje doma a raz na návšteve ma chytili hrozne kŕče brucha po jedle nahovorila ma na Zengest pretože som nič pri sebe nemala a za 5 minút brutálne krče boli preč. Vtedy som si už povedala že fíha tak toto bolo rýchlejšie ako tabletky a malo by to byť na prírodnej báze. Ale stále som opakovala že za tú cenu to nedám a opäť ma tak pristihli kŕče na spoločnom výlete a opäť pomohli. Ja mávam častejšie problémy po jedle - kŕče, nafukovanie..tak som si už vtedy povedala že ok kúpim a vyskúšam nemôžem skoro každý deň brať lieky a toto je taka alternatíva...Od vtedy to užívame celá rodina, zatial nás to nesklamalo. Dokonca môj manžel bol každý mesiac chorý samé antibiotika dookola nič nepomáhalo, tak som sa naštvala a kúpila vitamíny LLV síce drahé, ale asi mesiac, dva od užívania choroba neprišla a nebol chorý doteraz čo je už rok...je to pokrok veľký pre nás, povedala by som že až zázrak kedže počas 2 rokoch stále choroba...asi mu chýbal vitamínový komplex, sú tam aj mineráli aj oleje ako kurkuma - protizápalový, kadidlo...všetko super...ak máš nejaké otázky kľudne napíš 🙂

marci987
1. aug 2021

@sasha10 Ahoj, tie oleje sa ako uzivaju?

monika101192
1. aug 2021

Pouzivame oleje dotera a mne osobne pomohol air olej na vrátenie čuchu po kovide.
Levandula pomohla malej ked nevedela spat. Citrón na bolesť hlavy . 🙂

siu296
1. aug 2021

@marci987 oleje doterra sa používajú troma spôsobmi - vnútorne ( niektoré sú zakázané uzivat vnútorne a niekto sa ich vnútorne boji uzivat), aromaticky (difuzer alebo nakvapkať do dlani a dýchať) a topicky ( natierať na telo, zväčša sa riedia olejom - frakcionovany, olivový, mandlovy…)

marci987
1. aug 2021

@siu296 Dakujem za info 🙂

lindusss2016
1. aug 2021

@marci987 absolutne neodporucam uzivat ziadne esencialne oleje (dottera ani ina znacka) vnutorne!!! Aromaterapia nie je taka jednoducha ako sa na prvy pohlad zda. Nie je to len o tom vediet, na co je ktory olej dobry, treba poznat aj ich chemicke zlozenie, aby si vedela, kedy a ako tie oleje uzivat BEZPECNE. Vnutorne uzivanie je len pre skusenych aromaterapeutov, urcite si ho neordinujte sami doma, niektore latky mozu reagovat so sliznicami, niektore so zaludocnymi stavami, moze to byt toxicke az karcinogenne. Ak mas nejaky problem, co chces riesit, porad sa s aromaterapeutom.

lindusss2016
1. aug 2021

K tej dottere - pouzivam aj tieto oleje, ale rozhodne sa daju kupit oleje s terapeutickym certifikatom aj lacnejsie 😉 a tiez funguju rovnako dobre

sasha10
2. aug 2021

@lindusss2016 doterra ma špeciálnu knihu, kde ori každom probléme máš odporúčané oleje a ich použitie, samozrejme pri niektorých problémoch je iba lokálne využitie nie vnútorné... Takže podla mna oni myslia aj na to a je to na kazdom ci si da poradiť. Ja užívam vnútorne a zatial vidím len benefity žiadne negatíva

lindusss2016
2. aug 2021

@sasha10 ja viem 😁 to maju aj ostatne firmy nielen doterra. Ja aromaterapiu studujem, az teraz, ked som nastupila na kurz, vidim, co je objektivne a co pravdive. Dottera a ostatne znacky su zamerane na marketing, ide im o predaj, ja som sa rozhodla stat aromaterapeutom, aby som ludom pomahala a nie zarabala na pyramidovom systeme. Netvrdim, ze nemaju kvalitne oleje, len hovorim, ze netreba verit uplne vsetkemu a opakujem, ziaden aromaterapeut ti neodporuci vnutorne uzivanie len tak podla nejakej doterra knizky. Nie je to take jednoduche, ako by sa mohlo zdat. Ak riesis nejaky akutny problem, tak povedzme, ze si vies pomoct olejom aj sama, pri chronickych problemoch je potrebne si dat nastavit terapiu niekym, kto tomu rozumie.

sasha10
2. aug 2021

@lindusss2016 Tomu určite rozumiem, určite si doterra veľmi zakladá na marketing ale zase aj chápem že sa to robí pyramidovo pretože ako píšeš nie je to uplne jednoduché narabať s olejmi a ak by existoval len nejaký všeobecný eshop tak ludia by to nevedeli používať, ak si nájdeš dobrého registrátora niektorý sú vážne super školený a žiju tým, určite nie len niekto kto sa rozhodne registrovať tak je to takto jednoduchšie posúvať informácie bežným používatelom takže tomu rozumiem že sa vydali touto cestou...A prosím ťa ak do toho vídiš viac, stále ma zaujíma pohľad na to že niekto predáva síce píše že 100% oleje ale napríklad kadidlo stojí u niekoho 7€ a v doterre cca okolo 70€ ...viem že ide o koncentráciu ale ten cenový rozdiel je obrovský...čo si o tom myslíš? 🙂

lindusss2016
2. aug 2021

@sasha10 suhlasim, verim tomu, ze to vzniklo tak, ako pises, aby tomu ti predajcovia aj rozumeli a urcite taki su, ale zial, vacsina ma len nejake vseobecne informacie a nevidia hlbsie do problemu 🤷‍♀️ a to opat nepisem len o tejto znacke, ale vseobecne.
No a co sa tyka tych olejov a kvality... su aj lacnejsie znacky a maju terapeuticke ucinky, ale zas tym 7€ kadidlam velmi neverim. Mas nejaku taku flasku doma, co by si mi vedela odfotit? Lebo uprimne, ja taketo nemam prave z dovodu, ze im nedoverujem. Ono mozu pisat 100%prirodny produkt, ale esencialny olej sa musi vyrabat parnou destilaciou a tam je to veeelmi odlisne, kolko toho rastlinneho materialu potrebujes. Napr.levandula - zo 100kg levandule ziskat destilaciou asi 3 l esencialneho oleja, ale pri ruzi zo 100 kg lupenov ziskas ani nie stvrt litra, kadidla tiez treba velke mnozstvo, preto je drahy, cize neverim, ze niekto dokaze vyrobit kadidlo eo a predat ho za 7€. Pri rastlinach, z ktorych sa eo ziskava lahko je ta cena realna. No a dalsia vec, co zvysuje cenu oleja je terapeuticky (alebo aj iny) certifikat, proste tie testy a certifikaty stoja firmu strasne prachy a musi sa to odrazit na olejoch, to vsak ale neznamena, ze olej, ktory certifikat nema, je zly alebo nekvalitny, len my si to bez labaku nemame ako overit 😁

sasha10
2. aug 2021

@lindusss2016 nemám taký doma, práveže tiež tej cene neverím, ale napríklad videla som diskusiu že vraj sa hanus rovná doterre že niekto si to zisťoval v labáku a ten stojí tak cca síce pozerám že len 5ml ale aj tak pri 15ml je to 50€ rozdiel..tak sa mi to nezdá...môžeš mi odporučiť aj iné značky ktoré používaš a vidíš nejaký výsledky? 🙂

lindusss2016
2. aug 2021

@sasha10 vies co, hanus som len kukala na nete a vyzera tsm byt ozaj vsetko koser, ale nemam zatial skusenosti, este sa mi nedostal do ruk, tak neviem porovnat vone ani ucinky. Ja pouzivam okrem doterry aj young living, ale ti maju podobne ceny a potom mam odskusany bewit, od nich mam asi najviac olejov, kedze robia rozne akcie a zlavy a da sa u nich pekne nakupit. Ale jasne, ze akcie davaju len na tie lacnejsie oleje, tie exkluzivne ako je ruza, kadidlo a pod.su tiez dost drahe, ale stale ok v porovnani s doterrou. Tento mesiac maju napr.akciu na ceder, ten je vyborny, mam ho doma aj od doterry, ale od nich mi az smrdi, aky je silny, od bewitu prijemna vona.

https://bewit.love/sk/produkt/cedr-himalajsky/?...

Alebo je tam teraz akcia na difuzer spolu s cervenym pomarancom 15 ml, tusim za nejakych 22 ecok, co je podla mna super. No a teda ucinky tychto olejov mam vyskusane, funguju super, je to navyse ceska znacka, vyraba sa to v ostrave, co sa mi paci. Oproti doterre ale na pokozke nevydrzi vona tak dlho, to som zatial neprisla na to, ze preco je to tak 🤷‍♀️ kazdopadne to podla mna nie je ukazovatel kvality

lavender273
2. aug 2021

Podla toho naco.mala pomoct?

lindusss2016
2. aug 2021

@lavender273 ano, dobry postreh 🙂 nie je jedno, aky problem clovek riesi a co vsetko chce pre jeho vyriesenie urobit, lebo len si pustit difuzer nestaci. Aromaterapia je holisticka metoda, treba sa na problemy pozerat komplexne a riesit poriadne od spiku kosti 😁

lavender273
2. aug 2021

@lindusss2016 konecnie niekto kto sa rozumie aromaterapii. Mna chytaju porazky ked vidim tie odporucania pouzivat EO vnutorne. Lebo ved su 100%. To s tym nema vobec nic spolocne. Mne tak bol odporucany pit citronovy EO! Po tyzdni som dostala take krce v zaludku ze na to nikdy nezabudnem. Vo vode EO ostava plavat na povrchu vody,to je ako pit cisty olej. Hnus.

lindusss2016
2. aug 2021

@lavender273 😔 boze a to ti nejaky predajca odporucil? Mna to velmi chytilo a presne pre toto som nrmala zaujem o "vzdelanie" od nejakej znacky, ale som si zaplatila normalne nezavisly kurz, lebo za prve mam pocit, ze tak 98% ludi, co s olejmi robia, tomu vobec nerozumeju a za druhe sa mi zda, ze tie znacky su schopne o sebe napisat, ze to je pomaly elixir zivota a bla bla, len aby mali predaj. Napr.som kedysi kupovala zmes od Young living, este som hovorila babe, ze to chcem pre 5 rocnu dceru, zmes obsahovala tea tree, rozmarin a klincek. Ani prd sa nezmienila o tom, ze dva z troch olejov v tejto zmesy nie su uplne vhodne pre deti 😁 Potom sa mi dostali do ruk materialy o aromaterapii od bewit, tam su napisane asi 3 ci 4 oleje, co nie su vhodne pre deti, v skutocnosti je ich omnoho viac 🤷‍♀️ kamoska s tym robi, ale je uplne sfanatizovana tou znackou, uziva to podla "intuicie" a to aj vnutorne 😳 napriek tomu, ze som sa jej uz niekolkokrat snazila jemne dohovorit, ze to nie je uplne bezpecne, ale ved co sa jej moze stat, ked je to prirodne... 😔

sasha10
2. aug 2021

@lavender273 no ja mam len super skúsenosti viď hore môj komentár... Muž 2 roky každý mesiac chorý antibiotika dookola nepomahali... Začal brat vitamíny a kurkumu (protizápalova) a on guard (na imunitu) po 1 kvapke pod jazyk a bol fit.. Drží si to do teraz... Ja taktiež beriem zengest vnútorne.. Prvé sme míňali oleje rýchlo, ale keď zabrali stačí už ozaj len sem tam preventívne takže ja vidím dosť rozdiely

sasha10
2. aug 2021

@lindusss2016 škoda že ostatné značky nepíšu koľko byliniek použijú na danú fľaštičku... Napr koľko levandule... Doterra to ma zverejnené, a od ostatných som nenašla aby som si aspoň takto koncentráciu porovnala

lavender273
2. aug 2021

@lindusss2016 klasika, dottera wellness advocate mi to odporucila 🤣 vzdelanie 0 bodov. Ja nechapem ze oni nenesu ziadnu zodpovednost za svoje rady? Po tych krcoch som zacala sa tomu venovat, dlho som vo FB skupine Using EO safely, Lea Jacobson je ozaj dobra. Potom som si urobila kurz, (pre vlastne potreby). Nieco sa mi tym podari liecit,nieco nie.

lavender273
2. aug 2021

@sasha10 neviem co je zengest, asi digestzen.u nas sa inak volaju tie oleje. Digestzen mi stale pomoze na travenie,,ale len potieram na brucho.

sasha10
2. aug 2021

No baby asi aj ja si nájdem nejaký ten kurz, pretože toto ma veľmi baví a vidím zlepšenia, aj keď užívam niečo vnútorne, tak ste mi dali chrobáka do hlavy naučiť sa toho viac aj o rizikách 🙂

lindusss2016
2. aug 2021

@lavender273 boze moj a toto je to... oni to poradia jak najmudrejsie a nevravim, ze to nepomoze, ale vzdy treba zvazit aj rizika a nie jednat tak suverejne, ved priroda neublizi...

lindusss2016
2. aug 2021

@sasha10 bewit poskytuje udaje ako chemicke zlozenie, presny postup rpi destilacii atd, ale maju to len pri niektorych olejoch, tak pevne verim, ze to coskoro doplnia aj k ostatnym.
To, kolko rastlinneho materialu sa pouzije na danu flasticku, nie je uplne potrebna informacia, skor to vidim ako dalsi marketingovy tah. EO sa ziskavaju zo silic, 1 kg levandule z Francuzska obsahuje ine mnozstvo silic ako kilo levandule z Albanska. A rovnako tak moze mat ta ista rastlina rozlicny obsah silic, ked ju zbieras rano alebo vecer, v aprili alebo v maji atd...🙂

lavender273
2. aug 2021

@lindusss2016
V tej fb skupine Using EO Safely je vela zien ktore maju problemy po dlhodobom pouzivani EO vnutorne. Tento obrazok tam niekto zavesil, len na porovnanie ze ked to je schopne 'rozozrat' polystyrenovy pohar co to moze urobit so sliznicou, zaludkom atd.

lavender273
2. aug 2021

@sasha10 vies anglicky? Lebo mam pristup na dobry kurz z UK, ti viem poslat cely kurz ak chces.

sasha10
3. aug 2021

@lavender273 viem ale určite pri týchto odborných veciach by som určite všetkému 100% nerozumela, musela by som si pomôcť prekladom

sasha10
3. aug 2021

a žienky aj na sk máme dobré kurzy myslíte? či ešte nie sme s tou aromaterapiou tak v popredí