Panická porucha a hypochondria

ninusqa_25
24. jan 2019

Ahojte všetci. Nedávno som tu pridávala príspevok o tom že sa neviem stotožniť so svojou veľmi silnou panickou poruchou. Nedávno ma odviezla sanitka opäť s veľmi silným záchvatom na neurológiu. Nikde mi nič nezistili, ani na CT, ani z krvy. Vraj som zdravý človek. No ja sa stále cítim príšerne. Liečim sa na psychiatrii aj u psychológa. Dokonca súkromného, platím si 30 eur za sedenie. Nič mi nepomohlo. Snažím sa, robím všetko čo môžem ale hrôza. Psychiatrička mi stanovila k panickej poruche aj hypochondriu. Ja tak veľmi hľadám pomoc ale nikde ju neviem nájsť. Stále mám strach a úzkosti. Najradšej by som všetko toto prespala ale tak žiaľ život nefunguje. Prosím poraďte mi niečo čo by mi mohlo ešte pomôcť. Ďakujem vám z celého srdca

hopo1145
25. jan 2019

@ninusqa_25 ahoj.Ja mam podobny problem.Panika,uzkosti a stres.Strach z choroby.O co konkretne sa bojis?

majcika
25. jan 2019

Tetania?

ikonica
25. jan 2019

@ninusqa_25 mozno odveci otazka ale neberies hak? Ja som v case uzivania hak mala panicke ataky aj ked mi ich nikto realne nediagnostikoval... po vysadeni hak zmizli... Nech sa ti niekto pozrie aj na stav mineralov, vitaminov, hormonov... Aj ich nerovnovaha vyraba problemy s psychikou...

lucyka7
25. jan 2019

@ninusqa_25 ja mam tetaniu aj pp, tiez nezvladam strach,,bojim sa, hlavne ak je v okoli crevna viroza, tak som v panike hned a mavam stavy. Snazim sa to ovladat bez liekov, no je to tazke, presla som si vsetkymi vysetreniami a tiez som uplne zdravy clovek podla dr, tiez ma kazdy den nieco boli. Ale snazim sa s tym zit, vela zavisi ako to mame nastavene v hlave, len je to tazko ovladat, hlavne ked ta nieco nenaplna, nie si stastna tak to ide tazsie
Drzim ti silno palce ❤

sintra
25. jan 2019

A beries lieky? Ak ano a je ti takto, mozno treba skusit ine.

janulka2811
25. jan 2019

Inak co tu citam diskusie,vacsina zien ma taketo problemy,neviem cim to je,no podla mna je to touto dobou vsetko.Bud je nejaka pricina poruchy alebo si clovek vsetko berie vazne.Kazda sa bojime o svoje deti,rodinu atd,no nesmieme na zle veci myslieť,potom sa clovek nikam nepohne.
Podla mna lieky ti nepomozu,skor naopak.Skus wellnes s rodinkou,do prirody ist na ture atd a ked sa budes citit lepsie rob tak casto ako bude treba.
Kaslat na psychologov a im podobnym.

ninusqa_25
autor
25. jan 2019

@hopo1145 že niekde odpadnem a nikto mi nepomôže, že umriem v spánku, alebo bárs Keď že umriem, že sa zadusim a podobne toto sú moje najčastejšie strachy. A bojím sa že mám infarkt alebo mozgovú porážku a že mi praskne črevo len čo má trochu boli brucho a tak. Hrôza

ninusqa_25
autor
25. jan 2019

@ikonica ahojky. Nie neberiem antiku ani nič. Len lieky na upokojenie

lily14
25. jan 2019

@ninusqa_25 Bože akoby som o sebe čítala....ja ešte len idem k psychiatrovi spolieham len na to.... najlepšie keď spím,trošku lepšie keď s kamoškami alebo mám v sebe frontin,ale takto žiť nechcem

sintra
25. jan 2019

@ninusqa_25 pises ze sa lecis u psychiatra... a zaroven neberies nic len lieky na upokojenie, teda predpokladam ze nejake benzodiazepiny...nechapem preco ti pri tychto prejavoch uz davno nepredpisali antidepresiva.

dominika_sk
25. jan 2019

https://m.facebook.com/groups/161916647203376?r... Skuste tuto skupinu, baby😊 som tam tiež, naozaj ma vela ludi rovnake problemy

lily14
25. jan 2019

@dominika_sk určite dobrá no nechcem to tak verejné pred znamymi

pandravachrusta
25. jan 2019

Tema - Depresia , ako sa jej co najrychlejsie zbavit- tam baby poradia, radime si navzajom, nie je to iba o depresii..o psychickych problemoch celkovo...

ninusqa_25
autor
25. jan 2019

@sintra antidepresiva som mala a viacero. Ale po ich účinkoch som chcela spáchať samovraždu a ja nie som pokusny králik

ninusqa_25
autor
25. jan 2019

@lily14 presne tak. Ja sa bojím aj spat. Nespavam. Veľmi málo. A s veľkým strachom

laska201
25. jan 2019

To musi byt hrozny zivot.to vlastne vas ovlada len strach nic ine v hlave neni.toto cele mi pride uz ako epidemia tolko ludi na to trpi az hroza.ziaden pekny a radostny zmysel zivota len strach.ja keby mam take sravy idem do kostola.Boh hovori nemajte strach strach neni od boha ale od satana.skuste este to a ulavi sa na dusi aj telu.Kazda choroba zacina v hlave.toto si treba uvedomit.

sintra
26. jan 2019

@ninusqa_25 Tak si asi mala take, ktore ti nesadli. Viem o com hovorim, mne sadli az stvrte. Tie samovrazedne myslienky su pri niektorych v neziaducich ucinkoch ako kratkodoby jav, ktory pominie. Ja by som to nevzdavala a skusila este. Lebo toto nie je zivot, len take prezivanie bohvie dokedy.

lily14
26. jan 2019

@laska201 áno Boh mi pomáha aj kostol...ale nie na 100%

dominika_sk
26. jan 2019

@lily14 ta skupina je sukromna, nikto okrem jej členov prispevky nevidi

lily14
26. jan 2019

@dominika_sk ani že som tam zaregistrovaná?

dominika_sk
26. jan 2019

@lily14 to neviem, ale členov skupiny nevidiš pokym v nej nie si. Až keď ťa potvrdia vidiš prispevky a ludi

montemotherone
26. jan 2019

@ninusqa_25 napíšem ti z vlastnej skúsenosti. Môj stav sa začal zlepšovať vtedy, keď som si uvedomila, že NIKTO zo smrteľníkov mi nemôže pomôcť. Všetci sú len tvoji sprievodcovia ale pomôcť si môžeš len ty. Okrem úrazov, všetky choroby začínajú v našej hlave. V našich vzťahoch, bolestiach, ktoré si v sebe nosíme po rôznych emocionálnych útokoch. Spoznajte samú seba a "komunikuje" so svojím strachom. Odkiaľ prichádza, prečo, kde si dostala tak málo kľúčovej istoty, že sa cítiš ohrozená? Vylieč si svoje staré rany a bolesti a zmeny svojho tela sa nauč prijímať. Sme smrteľní, nebudeme v super kondícii a bez bolesti celý život, ale vieme a môžeme ho prežiť v radosti a pokoji aj napriek tomu.
Potom je tu ešte jeden aspekt, rovnako dôležitý, ak sa zaoberáš, alebo si sa zaoberala ezoterikou, tarotom, bielou mágiou (červené šnúrky, amulety, rôzne procedúry proti urieknutiu), bola si za vešticou a podobne, už to nerob a ani sa nechystaj. Bude to len horšie 😕

lily14
26. jan 2019

@montemotherone krásne napísané.. ja napr viem príčinu mojej pp a hypo..mám karciofobiu po smrti mamky a odvtedy prešli 3 roky a je to horšie....ja teóriu poznám aj to že je to v hlave,aj že choroby sú hlavne zo stredu atď bojím sa dokonca že si to privolam a napriek tomu to neviem ovládať...

melania1
26. jan 2019

@lily14 tak ja som na tom uplne rovnako ako ty. :( cancerofobiu som mala aj pred smrtou mamicky a teraz je to este horsie.(

lily14
26. jan 2019

@melania1 a robíš nieco na zlepšenie?

melania1
26. jan 2019

@lily14 tam sa moc neda co robit. jedine sa na to snazit nemysliet. mala som problemy s bruchom, ked mamicka ochorela. oibehala som vysetrenia, ctcko, a ked boli dobre vysledky, prestalo boliet. takze to bolo asi v hlave. teraz mam zas problemy. ale snazim sa nemysliet na to najhorsie, i ked sem tam ma to chyti:(

lily14
26. jan 2019

@melania1 myslela som či si bola u psychiatra či berieš lieky? Ja zase sa vkuse kontrolujem aj rodinu...je to úplne na nervy...ja idem ku psychiatrovi len nechcem veľmi lieky budem otapena atď...ale ak to inak nepojde

0silvia0
26. jan 2019

Ako baby s tymto fungujete? Ved to vas ani zivot nebavi, co na to vasi partneri? Vidiet svoju zenu stale v uzkosti, strese a bez nalady, to asi nie je velmi prijemne...

lily14
26. jan 2019

@0silvia0 to teda nie,je to hrôza,tak môj mi pomáha,ale bolo už aj že prestaň atď ale kto nezažil nepochopí...preto to chcem riešiť u dr ,veľmi by ma zaujímalo či to niekomu pomohlo dr atd

montemotherone
26. jan 2019

@0silvia0 ja som napríklad zistila, že môj muž a jeho mama značne prispeli k spusteniu mojich úzkostí. (Je doktor) jeho mama mala pred 20 timi rokmi vážne zdravotné problémy- praskla jej aneurizma v hlave. Keď sme sa spoznali o ničom inom nehovoril, len ako skoro zomrela, v začiatku vzťahu zase to bolo dookola o nej. Teraz, po 20- ticho rokoch, má niekedy svokra tuším viac energie ako ja. Pri nich som pochopila, že tí, ktorí sú naozaj chorí, o tom hovoria najmenej. Všetko ostatné je len spôsob ako si riešiť podružné problémy. Ja som sa svojím zdravím (resp. chorobami) toľko nezaoberala, jednoducho som sa snažila žiť zdravo, jesť, športovať. V podstate som dosť pozitívny človek, ale môj manžel ma v tomto úplne stiahol so sebou. (Za všetkým niečo videl, upozorňoval ma)Jeho to celé až tak neničí, on len potom naraz ochorie, lebo všetko drží v sebe. Oni sú obaja strašne patetickí. Ak je dôvod tešiť sa, spontánne sa jednoducho netešia, ale začnú to popisovať, aké je to super, takto sa potešiť a nepozerať sa na to negatívne okolo... A to už mám po nálade 😀 Alebo moja svokra má vo zvyku vždy tresnúť, keď začneme hovoriť o niečom v budúcnosti, o pár mesiacov, o rok... že "ak dožijeme, tak..." Mne táto prupovidka strašne lezie na nervy a minule som sa už s mužom, ktorý to tiež veľmi rád používa dosekala a predo mnou mu to zakázala hovoriť. Na jednej strane sú rána, kedy bez lexaurinu nemôžem ísť do roboty, a potom, keď je pohodová chvíľa, cítim sa fajn on povie, keď dožijeme, tak.... 😡 Veď je to predsa logické, že keď to nedožijem tak tam nepôjdem. Prečo to zakaždým spomínať. Ja mám pocit, že si to takto človek môže fakt privolať. U svokry to vnímam ako citovú manipuláciu. Keď to povie, aj môjho muža prejde smiech a úplne zamrzne. Ja si takéto veci bohužiaľ začínam uvedomovať až teraz, že práve ten strach nás stresuje najviac a naozaj môže privodiť väčšinu ochorení. Všetok čas treba venovať radšej odstráneniu strachu (pritiahnutiu radosti do života), prežívaniu danej chvíle TU A TERAZ, namiesto pátraniu po chorobách