Pálenie jazyka a divný pocit v ústach

suzi212
16. jún 2021

Ahojte všetci.Mali ste niekto z vás taký divný pocit v ústach,pálenie jazyka a podnebia,mravcenie...je to dosť nepríjemné.V zvýšenej miere to mám hlavne po jedle ...Som tehotná a včera som bola očkovanie,tak neviem či to s tým súvisí,mám to vlastne už 2 deň...Čo by mi pomohlo poprípade treba ísť s tým k lekárovi? na jazyku mám aj biely povlak...ďakujem za rady

anna12399
16. jún 2021

Ahoj práve som chcela založiť tému aj ja ... Mám presne to isté akurát mám aj také drobné pupence po jazyku , strašné má páli celý jazyk a mám tiež aj povlak. Ale som po angine takže neviem či to nieje aj s toho

suzi212
autor
16. jún 2021

@anna12399 jejda tak je to veľmi nepríjemné...mne to začalo až včera navečer,dovtedy som cítila len akoby podráždené podnebie...ale toto cítim akoby som zjedla kilo stiplavej papriky...neviem čo na to zaberá..

anna12399
16. jún 2021

@suzi212 ja to mám už tretí deň ale ešte som neprišla na to čo by zabralo 😂 skúšala som už aj tantum verde ale nič moc . Ale dosť my pomáha keď mám v ústach cukrík (pozor nie palivy stipe to ešte viac )

aknamorka22
16. jún 2021

Ja to mávam zo zlého trávenia alebo ked zjem nejakú nevhodnú potravinu (mám na zopár alergiu). V tehu sa ti spomaľuje trávenie, zvykne pálit aj zaha. Skús nejaké probiotiká nasadiť alebo si odsleduj po akom jedle sa to deje a tomu sa vyhýbať. U mňa je to napríklad po paradajke, banáne, orechoch a pod 🙂

roxy2
16. jún 2021

Presne ako u mňa. Biely povlak na jazyku a pálenie. Zatiaľ som nezistila, čo mi vadí.

suzi212
autor
16. jún 2021

@aknamorka22 keď mne príde ze to cítim stále a lepšie to je teda keď nič nejem,akonáhle začnem niečo jesť sa to zintenzivni

zuzkaa1991
16. jún 2021

@suzi212 nemate náhodou. Alefou na niečo??aj mne postupne tak zacinala.alergia na potraviny a uz po 7r..viem.co.mozem a co nie ;)

aknamorka22
17. jún 2021

@suzi212 môže byť, ze to máš podráždené zo zlého trávenia, ktoré je v tehu bežne 🙂 ja beriem teraz pri druhom tehu probiotiká a zatiaľ je to dobré ale tiež očakávam koncom tehotenstva, že sa to zhorší. Nuž, treba len vydržať 🙂

andulkaanka
22. dec 2021

@andulkaanka
@aknamorka22 aj ja mám pálenie jazyka ,ale nie celého len tak asi do polovice aj keď prejdem s jazykom po dasnach tak cítim ako keby aj ďasná palili aj podnebie chcem sa spýtať aké probiotiká beriete ,mne to už trvá rok to palenie

aknamorka22
22. dec 2021

@andulkaanka ja beriem Adult Dophilus od Monsea 🙂

andulkaanka
22. dec 2021

@aknamorka22 a pomáhajú menej páli jazyk?

zuwa78
12. júl 2023

@anna12399 preslo to palenie?

ssandyy
31. aug 2023

@andulkaanka dobrý deň prešlo vás to pálenie?

aknamorka22
31. aug 2023

@ssandyy ja napíšem svoju osobnú skúsenosť. Zistili mi laktozovu intoleranciu a odkedy dodrziavam diétu, palenie nemám. Zlepšilo sa mi aj trávenie a prestali migrény. Čiže ak to pretrváva dlhodobo, zvážila by som gastro vyšetrenie.

ssandyy
31. aug 2023

@aknamorka22 mňa vyše roka páli ústna dutina, primárne ďasná. Zistili mi alergiu na kov
Mala som kovokeramicke korunky a amalgamy. To všetko mám momentálne preč 3 týždne, až na to že ešte jeden kov čap mám v ústach, ktorý sa mi bude budúci týždeň odstraňovať .
Zatiaľ som bez zmeny
Alergie ma mlieko a podobne som mala robene všetko negatívne ale pohravam sa s tou myšlienkou, že čo ak predsa. To všetko mi zistila alergologička.
Rozmýšľam nad gastro teda aj ja.

ssandyy
31. aug 2023

@aknamorka22 prosím vás za aký čas vás prestalo stipat od vyradenia mliečnych?
A ako dlho vás stipalo?

aknamorka22
31. aug 2023

@ssandyy ja ked som bola na alergo, nevyšla mi táto intolerancia ani alergia na mlieko. Až na gastre ked som bola na hadici do krku a zobrali mi vzorky zo žalúdka mi to zistili. Trvalo cca 3 mesiace pokiaľ som si povedala, ze konečne je všetko okay.

ssandyy
31. aug 2023

@aknamorka22 oooo waw 3 mesiace? Ja som myslela ze kovy sa tak dlho držia v tele.
A keď môžem vedieť tie 3 mesiace vás pálilo stále pp vyradení mliečnych? Alebo jedného dňa ste sa zobudila a prešlo to?
Alebo to išlo dňom čo dňom do stratena?
A ako dlho ste sa trápila?

ssandyy
31. aug 2023

@aknamorka22 prosím vás a keď ste mali tieto problémy pálenie jazyka tak vás pálilo celý deň každý deň?

zuwa78
31. aug 2023

@aknamorka22 ja mam gastro za sebou...všetko ok....brali mi vzorky z pažeraka i zo zaludka.....
Neako po tyzdni sa mi na jazyku urobil bolavy/palivy stipanec....raz je to lepsie raz horsie....myslela som ze ci som nechtila neaku bakteriu z tej hadicky alebo z tej ochrany na zuby.....uz to trva cca.5 mesiace....
Palenie mi zacalo vlastne teraz v marci ked dom dostala po prvy krat koronu...bolel ma jazyk, palil,mala som aj krce v jazyku, plus sem tam mi nieco v nom pulzuje .....tak som rozbehla kolotoc vysetreni a na dodatok som dostala este ten stipanec......poskusala som uz kade co a nic.....

aknamorka22
31. aug 2023

@ssandyy išlo to tak postupne. Pálenie jazyka u mňa nebol jediný problém, takže som nesledovala len to. Po prvotnom vyšetrení som mala tri mesiace dodržiavať diétu a prísť na kontrolu, kde už bolo vsetko okay. Jazyk ma začne páliť ešte aj teraz niekedy ked zjem niečo nevhodné. U mna su to napríklad cherry paradajky, banány a pod. Ale to pálenie do pár hodín potom prejde.

ssandyy
31. aug 2023

@aknamorka22 čítala som dosť o tej hist intolerancii a tam patria tie banány a paradajky 😀
A vraj hit spôsobuje migrény bolesti hlavy.
Ja zatiaľ nemám žiadne iné problémy ,, len" tie ďasná bolia palia.
Ale to ste ma teraz riadne prekvapila ze 3 mesiace sa z toho telo spamatavalo.
Prosím vás ešte jedna otázka, ak ste nevedeli o tej alergií tak vás ten jazyk stipal celý deň?

aknamorka22
31. aug 2023

@ssandyy nie, len ked som jedla niecoy nevhodné. Palenie trvalo pár hodín a prestalo.

ssandyy
31. aug 2023

@aknamorka22 ďakujem krásne

mavatko
15. jan 2024

Zdravim, ja riesim palenie na jazyku uz cca 1,5 roka. Za sebou mam vysetrenia ako ORL, diabetologia, gastro, chodim aj na paradontologicku kliniku. zaplatila som si testy na potravinovu intolerenciu, teraz idem novemu imunologovi. Bola som x krat u obvodneho , urobil stery, bud mi nevyslo nic alebo vysla nejaka bakteria, dal ATB aj ked hovoril, ze na ATB sa nato nedava, vsetko bolo len docasne. Palenie pride zo sekundy na sekundu , trva to dni, tyzdne, potom sa to niekedy zlepsi na chvilu. Mam laktozovu int., to mliecne som aj sama vyradila, nerobi mi dobre cherry paradajky.... ale ak sa mi to zhorsi brutal, tak nemozem zjest nic, aj ked pijem vodu ma to boli, stipe. Citala som rozne clanky, niekto tym trpi aj roky, ak mate vsetky vysetrenia a nic nezistia,moze to byt aj syndrom paliveho jazyka... na fb je aj skupina .. . Niektori pisali, ze absolvovali vysetreni aj MRI hlavy, CT jazyka.. a nic nezistili. Urcite treba dat aj stery urobit z jazyka, ci nevide nejaka candida...

inka04
17. feb 2024

@mavatko Prosím, kde chodíte na špecializovanú paradontologickú kliniku. Ja mám to rok a je to neznesiteľné, mám X vyšetrení a všetko negat. Prosím, napíšete mi názov FB skupiny? Ďakujem.

inka04
17. feb 2024

@ssandyy Prosím, ako a kde sa dá zistiť alergia na kov?

ssandyy
18. feb 2024

@inka04 ahoj aj kozna vie tieto testy spraviť
Treba si obvolat a informovať sa. A tak isto sa dajú aj na rôzne zubná materiály. Ja som bola v ke aj Ba

ssandyy
22. apr 2024

@inka04 ahoj zlepšilo sa to?

ssandyy
22. apr 2024

@mavatko ahoj zlepšilo sa ti to?