Odumretie mozgu po mozgovej príhode

ammmy1989
11. mar 2022

Ahojte mate niekto skusenost a vieti mi poradit vasimi skusenostami? ocino ma 59r na nic nikdy nebol lieceny a tlakom problemy nemaval. Prislo mu spatne resp bolest oka a hlavy zmerali sme tlak 219/129 utekali sme do nemocnice robili mu ct magneticku a zistili ze mu cast mozgu odumrela a ma poskodene uplne jedno oko . Rozprava uplne vsetko nepoznat to na reci,chodi vsetkym hybe len akoby zabudal aky je rok den nemapata si ze kolko bol v nemocnici a podobne taketo veci. Je to cerrstve su to len 4 dni len clovek dufa modli sa ak by tu bol niekto koho rod prislisnik si niecom podobnym presiel prosilm dajte mi vediet

zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
11. mar 2022

Otec mal mozgovu poradku ked mal 59... on ma krvny tlak podla mna vysoky dlho, len sa vzdy u lekarky vyhovaral, ze to ma "syndrom bieleho plasta"...ale prd, proste pri strese mal vysoky tlak a to sa pod to podpisalo... zasiahnute u neho bolo zrakove centrum, prvy cas nevidel nic, potom zahmlene, dodnes aj po 4 rokoch vidi kazdym okom rozdielne, uz sa mu nespoji jeden obraz, nesmie kvoli tomu soferovat. Treba dobre nastavit liecbu, dosledne dodrziavat, ten stav sa zlepsi, len to chce cas a pokoj...otec bol rok PN.

bimbambom
11. mar 2022

Môj otec 3x. Poslednú nerozchodil , žije ale ..... Veľmi veľmi ťažko , hlave prvé roky . U neho to bolo celkom zložité, je ochrnutý
Pár rokov dozadu strýko . No on bol "mentálne" mimo asi vyše dvoch týždňov ( neviem presne , asi 2 týždne som za ním chodila a potom som už cestovala mimo mesta)
Mňa napr dlho nepoznal , ma volal Ty. Keď ma videl mi behali oči zo strany na stranu . Pri nikom inom len pri mne , ale nevadila som mu lebo som mu vyvárala 😊 Otec si dlho myslel , že som jeho mŕtva sestra . Je to individuálne ....

kacena4
11. mar 2022

sak su to len 4dni daj mu cas da sa dokopy a potom sa mu mozu spravit testy co a ako velmi je poskodene (ktora cast mozgu a co ma na starosti) a co treba na novo ucit

vevesh
11. mar 2022

Ano, u stryka v 40tke- nevedel jest, pit, rozpravat. Pomaly sa vsetky funkcie vratili, rozpravat sa naucil do pol roka, do roka bol naspat v povodnej forme s tym, ze je casovana bomba (t.j. moze kazdu chvilu dostat novu, ktoru uz nerozchodi). Naopak moja babka po prvej nezistenej zacala zabudat a nevedela suvislosti. Najprv sme to pripisovali veku a zacinajucej demencii, no bol to dosledok mozgovej prihody. Po druhej ochrnula na polku tela, ruky a stal sa z nej bezvladny leziak, ktory ovladal iba par fraz bez pamate. Takto zila este 5 rokov. Takze je to naozaj vysoko individualne.