Neznesiteľné zapareniny

vanda27
2. okt 2013

Dobry den,mamicky mam jeden dost kuriozny problem od porodu mojej dcery mam hrozne zapareniny..v podpazusi a na intimnych miestach..uz som zufala hrozne sa potim a vzdy to skonci zapareninou..mozem sa natierat kolko chcem nic nepomaha ..ku doktorke sa hanbim ist je to neskutocna hanba mate s tym skusenosti?? co pouzivat prosim len ma nevysmejte

kiki68
2. okt 2013

Preco by sme Ta mali vysmiat? toto vobec nie je na smiech,ale na riesenie prave u lekara. Mam kamarata aj kamaratku,co maju s nadmernym potenim velmi velky problem, kamarat to ma zo psychiky,jemu staci mensi stres a okamzite sa poti po celom tele az sa mu tiez robia zaparene miesta. On je aj 10x denne pod sprchou a nosi volnejsie veci, hlavne take prirodne materialy,aby sa skody na tele minimalizovali. Riesi to u lekarov,ale zatial bez vacsieho uspechu. Ja mam tiez taku kozu,ze sa mi robia hned zapareniny,staci nevhodny odev a je vymalovane, napriklad nosim kvoli tomu dost sukne, aby sa mi nezaparovali stehna, pancuchace nemozem okrem podvazkov na pas,aby to cele dychalo. Rifle a taketo veci vobec nemozem nosit, to je maler. Tiez si musim davat pozor na zimnu obuv, mne sa zaparia lytka normalne,ale uplne skaredo do cervena. Isla by som byt Tebou k obvodnej,ale s tym aby Ta poslala k nejakemu dobremu dermatologovi,tam by mohli pomoct. Vyskusat,co zaberie,mozno to bdue po porode zmenou hormonov alebo tak.Mozno pojdes aj na endokrino,ved uvidis. Drzim palce a urcite sa za to nehanbi 😉 Nie si sama s tymto problemom...

vanda27
autor
2. okt 2013

@kiki68 boze moj dakujem uz som si myslela ze som neni normalna ...ale je to hrozne hlavne ked som s malou von mam nohavice a uz citim..je to tu zase zacne ma svrbiet zadok a je to tam zaparenina ..niekedy mi je az do placu nemozem sa na nic sustredit som nervozna nesvoja a radsej utekam domov

kiki68
2. okt 2013

ako fakt nenos nohavice,ja mam doma dvoje nohavice,z toho jedny su volne z hodvabu, inak nic...ostatne vsetko sukne,saty,obliekam sa tak retro a ludia to obdivuju, ako znesiem take,ze volne nohavice,ale uplne volne, mam tento problem od decka,takze u mna to asi moc riesitelne nie je,u teba su to mozno len tie hormonalne zmeny po porode,ze tomu treba len trosku pomoct. ja dokonca kvoli tomuto nesmiem nosit ani vlozky damske...mam z toho az hnisave zapareniny,proste s pupakmi...no fuj...
Vidis,nie si sama, ono toto trapi viac ludi,len o tom asi nehovoria,ze cau,vies aj ja mam tento problem... 😉
ostatne najhorsie je pre man vybrat podprsenku, mne sa to pod tymi kosticami,alebo pod prsami totalne zaparuje...par hodin a bordel na svete...

oktobermimi
2. okt 2013

@vanda27 ahoj tak to nie si sama čo ma zapareniny ☹ já som ich mala na intímnych .miestach počas tých horúčav a myslela som že zomriem... ale pomohol my detský krem Bupi baby krém prti zapareninám ( krem proti opruzeninám) +pantenol 🙂
tuto tento http://www.bupibaby.eu/produkty/7/17/Bupi-BABY-... a som spokojná 🙂

siska2027
2. okt 2013

@vanda27 mne kamoska ktora robi sestricku poradila Imazol davala som to aj malemu ked mu isli zubky a prehanalo ho vtedy mal strasnu ritku. A do 2 dni bol pokoj a to som mu ju natierala kadecim na zapareniny ale imazol zabral najviac. Teraz ho mam stale po ruke, pre istotu. 😉

katkapoky
2. okt 2013

tiež mám overený Imazol krém-pasta (je púdrový). existuje aj čisto krém, ale krém-pasta zaberá.

sissy27
2. okt 2013

@vanda27 canesten krém...

vanda27
autor
2. okt 2013

ach natierala som sa sudocrem,canesten,bupi,nivea jazvecia mast uy aj olivovy olej som skusala a nic najhorsie je ze sa nemozem kupat kazdy den ..moj muz je strasne setrny ach baby toto je nadlho ...

janie80
2. okt 2013

@vanda27 Ak nie kupat, tak aspon umyvat sa aj niekolkokrat denne, vela vetrat (nosit volne veci) a nasmu drobcovi pomaha velmi weleda krem a ked mal dlhodobo hnacky a zapareniny sa urobili, tak som mu davala bepanthen... Od jedneho prebalovania po dalsie sa to ocividne zlepsovalo...

vanda27
autor
2. okt 2013

to ma nenapadlo ked sa oplachnem par krat do dna v umyvadle mozno ...moj muz mi zakazuje sa kupat kazdy den vraj budeme mat nedoplatok atd ze staci sa kupat kazdy treti den ...stale ma kontroluje ci je zhasnute vypnute atd hrozne chodi ako sup...

kiki68
2. okt 2013

tak ale to uz je trosku iny problem,toto by Ti zakazovat nemal,ako ja by som to netolerovala,ze kazdy treti den sa kupat alebo tak. Minimalne by som si poriadila nejaky bidet,aby si sa mohla aspon dole oplachovat aj denne par kat.

vanda27
autor
2. okt 2013

@kiki68 bidet?? fuuha to som videla na bojnickom zamku ked som tam bola to mate na mysli tu historicku relikviu?? to aj predavaju?

anjelicek26
2. okt 2013

@vanda27 - bidet nie je ziaden prezitok ale normalne v kazdej druhej kupelni prosim ta 😀 Je fajn sa predsa po potrebe oplachnut. Inak skutocne k lekarovi, my mozeme len hadat. A tvoj manzel je DIVNY.

vanda27
autor
2. okt 2013

@anjelicek26 tak to som este u nikoho nevidela neviem mozno som moc zastarala.. a ano je divny ale co uz pre neho su dolezitejsie peniaze a setrenie ako moje zdravie ...dokonca povedal ze mu to vonia ..ale oni su divna cela rodina je to taka tvrda vychova ☹

anjelicek26
2. okt 2013

@vanda27 - rovnako mozes zle ragovat na mydlo, deodorant, alebo skutocne agresivny pot, to chce menej solit a dat skontrolovat stitnu zlazu. Predovsetkym ale LEKAR. Hanbit sa nemas za co, lekari su tam presne od toho.

janie80
2. okt 2013

@vanda27 pre neho su dolezitejsie peniaze ako zdravie vlastnej zeny???? ☹ na mna teda silne kafe...
A ked ti povie lekar, ze vela umyvat, to ti uz potom dovoli?

hradnapani
2. okt 2013

@vanda27 je to beznejsi problem, ako si myslis 🙂 a lekar nieco take urcite neuvidi prvykrat v zivote 😉
jeden cas som to pod pazuchami mala aj ja a bolo to priserne, takze ta chapem. Mne zabralo caste oplachovanie postihnutych miest cistou vodou (ziadna kozmetika! a nie kupel, iba sprcha alebo oplachnutie) a nasledne poprasenie detskym pudrom. A takisto ziadne dezodoranty, puder uplne stacil.
A ked si tak spomeniem na to obdobie, tak bolo plne napatia a stresu, takze za to mohla isto aj psychika.
Ale k lekarovi chod, aby zistili presnu pricinu, (mozno su to nejake plesne, aj to je caste) a dali ucinnu a rychlu liecbu. Na co sa takto trapit?

vanda27
autor
2. okt 2013

mydlo si vyrabame doma sami takze je to bio nic agresivne ale teda skusim len cistu vodu a toho lekara

janie80
2. okt 2013

A neboj sa lekara... Ti toho videli tolko, ze tvoje zapareniny budu malina... 😉 @vanda27

kiki68
2. okt 2013

bidet je normalna sucast kupelne ako toalety...ako stoji to tolko,co misa na wc,akurat to ma vodovodny kohutik. Pozri ked nie bidet tak aspon vodu z vodovodu alebo kratku sprchu.

dazdovka
2. okt 2013

@vanda27 aj moj muz ma velmi citlivu pokozku a robia sa mu lahko zapareniny, musi nosit bavlnene volne veci a obcas sa pudruje detskym pudrom, vyborny je aj weleda nechtikovy krem, lenze ten co sme kupili na SK je taky redsi (aj mi trosku inac vonia) ako taky isty weleda nechtikovy, co som vsak kupila v lekarni v SUI, celkovo ta znacka je podla mna top v detskej bio-kozmetike co sa u nas da kupit...
ad bidet: ach aaano bidet, moj sen mat dom a v nom bidet 🙂 Muzovi by som klepla po hlave, okup sa ked bude v robote a nemusis sa mu spovedat.

vanda27
autor
2. okt 2013

fuuha ten bidet to je drahe to by musel mm nanosit raz tolko zeleza do vykupne ako teraz ...
@dazdovka uz som ho osemedila a samozrejme sa okupala ale ked ho mam stale doma neda sa tol casto

bibistec
2. okt 2013

co ja viem existuje antiperspirant proti poteniu ale dostat ho len v lekarni je to taky specialny, ale odporucam ti urcite lekara asi hadam kozneho nech sa to riesi, existuju aj injekcie co sa pichaju do podpazusia a to pomaha, ale ak si s tym predtym nemala problem tak to asi bude len prechodne. chod k lekarovi, aby si sa zbytocne netrapila, nie je na tom nic na hanbenie.

jolinarr
2. okt 2013

ja som mávala zapareniny pod prsiami, keď som cvičila. Záhyby som si potom vždy napúdrovala detským púdrom a keď som bola spotená, tak som sa častejšie prezliekala. Napudrovaná koža sa mi tak neodierala. Vyliečila som si to imazol krémpasta, používam ju aj dcérke, ak sa jej náhodou zaparí zadoček. Vyskúšaj uvidíš, ale určite sa za to nehanbi a kľudne choď doktorovi, keď už nič nezaberie. Držím palce!

vanda27
autor
2. okt 2013

zajtra pojdem ku doktorke a dam vediet...uz teraz ma boli zaludok

matozazzo
2. okt 2013

mne napadlo, a co prasok na pranie? Mozno si alergicka prave teraz nan a ked sa potis, prave preto sa ti na danych miestach robia zapareniny.... Ja mam s tym problem nastastie len v lete a na stehnach, ked sa tru o seba... pomahal mi sudocrem a tuhy deodorant - niekedy,,, a pouzivam len detsky prasok Batole a aj avivaz Batole alebo Silan biely, pri inych sa mi robili zapareniny aj v podpazusi. A nosit bavlnene veci, ktore "dychaju", kazdy den ciste. Ak treba, prezliect aj 2x do dna..

vanda27
autor
2. okt 2013

@matozazzo ako som uz spominala mydlo a prasok si vyrabame doma a kazdy den nemam cistu bielizen kedze setrime vodu kupat sa kupeme kazdy treti den a periem raz do tyzdna

sue
2. okt 2013

@vanda27 začínam mať pocit, že si robíš srandu 😖 na internet máte a umývate sa raz za tri dni? 😝 Prepáč, ale ja keby som sa neumyla tri dni, tak si smrdím a tiež mám zapareniny aj za ušami 😝 😝 😝 😝 😝
V prvom rade sa začni umývať tak, ako sa na človeka patrí, prezliekať bielizeň každý deň a prejde to - btw vieš prečo bola dáma s hranostajom, však? ...pretože sa umývali raz za mesiac a na tieto zvieratká lapali blchy a podobne zo seba 😖 😝 tak bacha na to...

vanda27
autor
2. okt 2013

samozrejme ze internet nemame to tu mam vypisovat ze momentalne sedim u susedy a pisem..presne toto som cakal len posmech ..len koli tomu ze sme chudobnejsi ako ostatni

sue
2. okt 2013

@vanda27 ale to sú základné veci preboha :( na umytie podpazušia a intímnych miest nepotrebuješ 80l vody ako na kúpeľ 😒 nehovoriac o tom, že kúpeľ je na zapareniny absolútne nevhodný... Toto musíš vyriešiť dostatčnou hygienou - umývať sa raz za tri dni a meniť si bielizeň raz za týždeň, to je problém, a ten kozmetikou ani liekmi nevyriešiš... a voda nie je taká drahá, ako kozmetika 😒 Dcérka je aká veľká, tá nemá problémy?