Nádor na mozgu

katulik120785
30. jan 2022

Prosim vas skusenosti o nadore na mozge, mamka objavili 2 nadory , pretoze nevedela povedat slova, tak jej spravili ct , tak vas poprosim ak ma niekto skusenost s operaciou ako vam pomohli

kittykat22
30. jan 2022

@katulik120785 zalezi od druhu nadoru a ulozenia. Je mozne, ze budu nezhubne. To by ich odoperovali a uz by nepotrebovala dalsiu liecbu. Pockaj na vysledky, co povedia lekari. Drz sa.

mogaa
30. jan 2022

@katulik120785 všetko záleží od toho či ide o zhubný nádor alebo nezhubný....mamičke budú robiť pravdepodobne najskôr histológiu o aký typ nádoru ide a potom nastavia liečbu.....nie vždy sa dá nádor odstrániť operačne, vtedy sa využíva hlavne chemoterapia alebo ožarovanie....často sa používa kombinácia, napr.najskôr operačné odstránenie a potom ožarovanie ale postup môže byť aj opačný....každý typ nádoru má svoje overené postupy ktoré sa používajú, ale všetko záleží od konkrétneho prípadu....najdôležitejšia je histológia - ňou sa zistí o aký nádor ide a jeho grade(zhubnosť).....

diamond007
30. jan 2022

@katulik120785 tak toto je nešpecifikovatelne.... Podľa typu a umiestnenia mozgu. Treba sa pýtať lekárov.
V mojom okolí to mali teraz dvaja susedia, jedna staršia 50r, po rakovine prsníka vyliečenom dostala nádor v mozgu, žila 1.5r potom s chemo, chodila aj všetko ale už sa museli posledného polroka pri nej striedať lebo nevedela zvážiť dôsledky činov ako jej to tlačilo na mozog, jej muž alebo deti sa pri nej striedali lebo napr.zapla plyn na čaj, nepostavila a nevypila ho a pod.
A druhý teraz pred vianocami bol katastroficky prípad, tiež začal rozprávat jeden sused z cesty, odviezli ho do nemocnice a zistili nádor, naplánovali odber o nejaký čas a medzitým ho poslali ho domov. Doma zo dňa na deň upadal, prestal hýbať rukami a nohami, rozprávať, zasiahlo mu to túto pohybovú a recovu časť, doma bol 2-3tyzdne až ho už deti kŕmili lebo tak upadal zo dňa na deň, potom ho odviezli do nemocnice lebo videli že to je rýchlejšie ako oni chcu a o 10dni zomrel. Mal agresívnu formu rakoviny a nádor sa mu za posledných 10dni v nemocnici zväčšil o 2.5cm na objem ...zomrel cca mesiac po prvých príznakoch, mal 45r ale ozaj mal veľmi rýchlu formu a každý deň vedel a vládal menej a menej. Bohužiaľ hlava si to uvedomuje asi.
Tým som chcela iba napísať, že sú rôzne formy rakoviny a nádorov, mužov dedko sa vyliečil teraz z inej rakoviny v tele a má 73 a jeho krsny pred pár rokmi prekonal za sebou štyri rakoviny (rôznych orgánov) a vyliečil sa a už pár rokov žije bez problémov ( 7-9r).

kittykat22
30. jan 2022

@diamond007 ty si tomu dala 🙄

diamond007
30. jan 2022

@kittykat22 realitu

oli18
30. jan 2022

Mojmu susedovi zistili pred rokom taky velky nador na mozgu ze ho ani operovat nemozu. Chodi na liecbu a nador sa zmensil, aj vysledky ma ok. Neviem podrobnosti, ale chodi na prechadzky sam, tak ho vidim. Dobre vyzera, je pribraty, povedal, ze z liecby. Takze hlavu hore, psychika vela robi, drzim palce.

kittykat22
30. jan 2022

@diamond007 realita to nie je, pokial sa to netyka mamky autorky. To co si napisala je realita cudzich ludi s ktorou ona nemusi mat nic spolocne. Je to obycajne strasenie a vytvaranie paniky a strachu.

tara42
30. jan 2022

Bratrancovej žene (40rocnej) operovali uz 2x nádor na mozgu. Všetko prebehlo v poriadku. Viem, že chodila aj na chemoterapie. Drzim palce. ✊

katulik120785
autor
31. jan 2022

@tara42 prosim a kde?

tara42
31. jan 2022

@katulik120785 zrejme BA ale neviem kde presne...