Na ktorom prste sa má merať saturácia oxymetrom?

mogaa
25. mar 2021

Kočky vie mi niekto povedať či pri meraní saturácie je jedno na ktorom prste sa meria? Mame sa ťažko dýcha ale má v nose chraste, v lekárni ma nalakala či nemôže mať koronu....Merala som jej saturáciu na ukazováku má 87, na prostredníku 94 a na druhej ruke na prsteníku 91....

sisa_s
25. mar 2021

No v nemocnici davame na ukazovak, nevidela som lekarov este merat na inom prste 🙂 ale presnejsie je meranie na usnom lalociku, no neviem, ci taky nadstavec predavaju...ale casto sa mi stalo, ze pacient mal na prste 87 a na uchu 94 🙂

mogaa
autor
25. mar 2021

@sisa_s no veď toto, mama je po porážke takže tie ukazováky má vykrivené teda tá posledná hánka a ja nechty má hrubšie, takže jej to asi ani presne neodmeria...bežne máva saturku na ukazováku tých 87 a pritom u cukrára má z krvi saturáciu dobrú, len má trochu nižší hemoglobín...

sisa_s
25. mar 2021

@mogaa tak nemerat na tom prste 🙂 nema to vypovednu hodnotu 🙂 zle sa jej dycha? Ma covid? Ci iba preventivne pozerate?

vierka0508
25. mar 2021

Na ukazovaku lavej ruky

mogaa
autor
25. mar 2021

@sisa_s práveže Covid nemá, teda nepredpokladám že by ho mohla mať keďže chodí len raz denne na chvílu von a je zaočkovaná, teda len po prvom očkovaní ale už 2týždne....cca pred 3dňami cvičila a zrejme si prvivrela nejaký nerv lebo ljej to vyrážalo do lavého boku, raz lepšie, raz horšie, teraz jej to pre zmenu vyráža do pravého boku....od včera sa jej tak ťažšie dýcha ale ako spomínala má chraste v nose a cez lavú dierku sa jej skoro vôbec nedá dýchať....predpokladám že ten problém s dýchaním je naozaj v nose, už som ju objednala na zajtra na ORL, zatiaľ jej dávam takú masť do nosa z lekárne....

mogaa
autor
25. mar 2021

@vierka0508 ďakujem , tam som jej premerala a má 91....

stanulienkat
25. mar 2021

2,3,4 prst. Prst cisty,teply,prekrveny. Premeraj si aj ty,ci vobec dobre meria,lebo predavaju aj rozne dreky.