Môžem mať vysoký krvný tlak z nervozity?

sveti2
23. aug 2022

Ahojte trpim vysokým krvným tlakom , bola som u kardiológa . Vraj tam mám vsetko v poriadku , že je to psychického pôvodu . Užívam coaxil , ku ktorému mi doktor pribalil hneď spidomin - ktory neužívam . Myslite si že môžem mat vysoký krvný tlak z dôvodu nervozity ? Podľa Vás nie je to blbosť ?Ak začnem užívať spidomin , tlak mi spadne ? Aký je Vás názor . Pohotovost mi dala pri vysokom tlaku lexaurin 3 mg , ten mi zníži tlak ale je to oblbovak , som z Neho unavená

janinah
23. aug 2022

Tu je lekárov ako maku a kardiologov ešte viac...to sa ozaj ideš radiť o svojej lekárom naordinovanej liečbe s laikmi?

alienkami
23. aug 2022

@sveti2 Lexaurin je na upokojenie a znížil ti tlak, tak prečo si nevezmeš ten Spitomin? Ten je tiež na upokojenie, ale nie je návykový ako L.

stanulienkat
23. aug 2022

Jasne, ze nervozita, stres, nepohoda zvysuje tlak.

taktotedanie
23. aug 2022

@sveti2 preco chodite potom k lekarom, ked neuzivate lieky, ktore vam predpisuju? Myslim, ze lekar, ktory vas vysetruje vie lepsie co vam pomoze ako sa tu s laikmi radit ohladom liecby
Potom to tu vsetko tak vyzera ako vyzera a clovek sa potom stazuje a vyhraza uradom pred dohlad nad zdravotnou starostlivostou a nadava na zdravotnikov pritom nech sa paci priklad ako si clovek sam sebe dokaze skodit

retep00
23. aug 2022

Ahoj, určite to môžeš mať z nervozity. Ja mám vždy nižší tlak ale nedávno mi pred dôležitým vyšetrením merali tlak a sestrička sa až zhrozila. 😄 Bol strašne vysoký. Takže určite to ovplyvňuje stres. 🙂

alienkami
23. aug 2022

Ešte doplním - Spitomin a Lexaurin sú úplne rozdielne účinné látky. Vôbec sa nečudujem, že po 3-ke L si bola odpísaná, to je silný liek. Skús ten Spitomin. Ten určite nebude taký silný.

mpg
23. aug 2022

@alienkami Aj ja si myslím, že lekár dal k liekom na tlak Spitomin preto, lebo lieky na tlak same nestačia, treba tam aj nenávykový liek n upokojenie.

sveti2
autor
23. aug 2022

Ďakujem za odpoved , neviem prečo ale stále si myslím že v spojitosti je šport, nikdy som nesportovala a teraz budem mat 49 rokov a prepína mi , vysoký cholesterol , obezita , tak ma Lekar nastrasil že čo vsetko mi hrozí z obezity že som sa hodila na šport a som schudla zo 106 kg na 88 kg a to vsetko cez beziaci pas od januára tohoto roku chodím skoro každý den na beziaci pas a neviem či mi to rýchle tempo nerobí behám na 7,5 - rýchlosť 20 min potom na 7 - rýchlosť , 8,9 az 10 . ( koncom roka 2021 som mala 112,70 kg ) teraz mám 88 kg . A neuverite mi teraz mám problémy vtedy som s tlakom nemala problémy tak neviem na čo je dobrý ten šport a chudnutie . Ja mám dojem že ak si dobre zabeham na bežiacom pase vtedy mám v noci problém s tlakom . Je to normálne ? Schudem , športujem a mám problém ? Mám prestať behávať ? Ozaj a chodím ešte aj na tenis mám trénera ani to som nikdy nerobila . Môže byt to vo veci že nahla zmena ?

sveti2
autor
23. aug 2022

@alienkami ďakujem za odpoved

stanulienkat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz