Modriny po masáži. Je to normálne?

yennn
5. júl 2011

Čaute maminy, včera som bola na masáži chrbta, to sa nechválim, ale sťažujem. Viem že bol môj chrbát v dosť zlej kondícii (ktorá mamina ho má oukej?), ale masáž som si vôbec neužila, bolo to dosť brutálne, masérka mi potom povedala že "hladkať vás predsa nemôžem, to poproste manžela, dajte si na spanie brufen, lebo toto vám neostane bez následkov". Cítila som tie guče, čo som mala na chrbte, keď mi to rozmasírovala, a trpela som ako kôň, takže som o jej slovách nepochybovala. Ale objednala som sa o pár dní hneď na ďalšiu, lebo som si povedala, že to treba dať do poriadku...
No po tom, čo som sa ráno zobudila s podliatinami, začínam pochybovať či tam ísť...
Myslíte že to môže byť? Už som pár masáží mala a verím že v časoch keď som celé dni v robote vysedávala za počítačom bol môj chrbát na tom horšie, no nikdy som sa takto necítila a nikdy som nemala modriny.....

valika_val
5. júl 2011

ahoj, aj ja som zvedava na odpoved, hlavne na nejake tie odborne... na masazi som sice bola a bez modrin, ale poznam pripady, ked sa ludia stazovali na bolest, neprijemne pocity a nakoniec im vybehli modriny! nemyslim, ze je to ok, ale som zvedava, ci to niekto vysvetli tak, aby sme pochopili. 😉

jarunka111
5. júl 2011

ja som mala modriny po bankovaní, ale to je možné.
Na takú masáž ako ty, by som už nešla. Je pravda, že hladkať ťa môže manžel 😉 , ale celú masáž pretrpieť a nakoniec takto dopadnúť 😖 , tak to veru nie! A sama máš skúsenosť, že sa to dá aj inak, takže by som sa tam bála ísť 😀

stresmenka
6. júl 2011

odpoviem za seba 🙂 tiež mám hrbát v katastrofálnom stave aj mám bolesti pri masáži, lebo mám výrastky s kostí na chrbtici, ale v živote som modriny nemala iba po bankovaní, čo je normálne 🙂 a tiež ma zaráža ten prístup masérky vrrrrrrrrr keď je skúsená a robí to poriadne tak ti to mala vysvetliť a pripraviť ťa na to, že po masáži môžeš mať modriny

maser
2. nov 2011

Dobrý deň dámy ak máte stuhnuty chrbát je namieste masáž hľbková . Nie však taká akú opisujete .Masér sa vám má prispôsobiť a sila tlaku má zodpovedať vašim pocitom.Cucflečky po bankovaní sú normálne ,ale taktiež treba íst za takým masérom ktorý má skúsenosti.Masérka ma však dostala tým brufénom!!!

klauduska
2. nov 2011

Ja chodim na masaze uz dlhe roky,mam rada silnejsiu,nie hladkanie,mam ho nonstop stuhnuty,aj ked chodim na masaze pravidelne....aj ked mam rada silnejsiu masaz,tiez niekedy az zatnem zuby ako to mam stuhnute,ale maser je odbornik a vzdy mi povie,ze kedze to amm stuhnute,treba to poriadne rozmasirovat,ono ma to vzdy na druhy den boli,niekedy tak,ze ani dotknut,niekedy sa mi stane,ze to mam akoby podliate,ale nie modriny.....je to nasledok tlaku a stuhnuteho chrbatu.....Ale vzdy viem,ze na dalsi den bolest uz nebude a chrbat ovela menej boli,alebo voebc az do dalsej masaze,kedy uz ako sa blizi koniec mesiaca,citim,ze chrbat to potrebuje.....Ale tym ze ti povedala o brufene ma trosku zarazilo..... 😕
Ak mozem poradit a mas moznost,vzdy je lepsia masaz,ked su svaly zahriate,najlepsia kombinacia je sauna a potom masaz,menej to boli.... 😉

akrimbb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aradizob
13. máj 2013

Ja som bola na masazi pred 2,5 dnom. Mala som velke bolesti v krizoch, vystrelovalo mi to do nohy, uz 2 tyzdne som bola na PN, brala kadejake lieky a nezlepsovalo sa to. Tak som si povedala, ze nemam co stratit. Modriny mam v bedrovej casti tiez ( nie nejake velke, ale su), lenze mna staci silnejsie chytit a urobi sa mi modrina. Co ma vsak viac trapi je to , ze uz 2. den chodim stale na WC na malu ( aj kazdú pol hodinu a nie a nie to skoncit - okrem noci, to som spala po dlhom case ako babatko). Zacinam mat obavy, ci mi maserka nezatlacila niekde ten nerv viac a teraz mi to poskodilo aj mocovy mechur ☹ Mate s tym chodenim na WC po masazach nejake skusenosti? Toto bola moja prva masaz v zivote. Ona vravela, ze je to OK, ze to sa pohla lymfa, ale ja mam neustale nutkanie na mocenie.

huxy
13. máj 2013

@aradizob častejšie močenie po masáži je vraj normálne.neviem presný dôvod,ale je to tak.po masáži sa inak doporučuje oddychovať a veľa piť,keďže tekutiny z tela odchádzajú močením.ale že to trvá už druhý deň,tak to je zvláštne.ale žiaľ,neporadím nič viac.skús ešte vydržať pár dní,a ak sa to nezlepší,tak potom možno zájsť za dr.

shelly666
21. jan 2014

Ja som maserka a chodim masirovat popri materskej.. Sama som uz velakrat mala masaz a tiez aj bolest na druhy den, na dotyk to bolo ako modrina.. Kedze mne nevadi hlbkova masaz takze som to ocakavala ze to bude boliet. Ked ma niekto riadne stuhnuty chrbat a nechodi na masaze pravidelne tak je uplne normalne ze na druhy den je bolest chrbta, nieco ako svalovica. Niekoho boli velmi hlava, niekto ma upchaty nos, na kazdeho to posobi inak. Ked sa ale masiruje tak klienkta a jej potreby su na prvom mieste, treba povedat ked to boli alebo ked citite neprijemny pocit.. Masaz ma byt prijemny zazitok a nie teror.. 🙂

9157247187
26. aug 2015

No fuh, trochu ste ma šokovali so skúsenosťami. Ja som bola na masáži už veľakrát tu: www.personasalon.sk a modriny som teda nikdy nemala, dokonca som ani nevedela, že niečo také je vôbec možné. No a ten brufen... to drahá pani úplne zabila. Ach udivujú ma ľudia, ktorí sa majú starať o zdravie svojich "klientov" a vedia o tom starú belu.

peterjakubik
23. mar 2016

Ahoj, Tvoja zla skusenost by Ti mala intuitivne povedat ci tam na masaz mas ist znovu alebo nie.

Kazde telo je ine a inak reaguje na masaz, kazdopadne modriny nie su koser. Efektivita masaze vobec neznamena ze masaz musi byt tvrda, bolestiva a sposobit take traumy. Sama vidis aky z nej mas pocit.

U masera sa musis citit nielen pohodlne ale aj bezpecne a nie so strachom ocakavat ako to zase dopadne. Tym sa poriadne ani neuvolnis a pozitivny dopad na psychiku je uplne prec.
Kedze kazdy clovek je individualny, tak aj po masazi mozu prist niektore sprievodne problemy, nebyva to vsak rozhodne pravidlom, ale moze sa stat ze niekto bude mat teplotu, bolest hlavy a podobne. Stava sa to obcas u ludi, ktori na masaze nechodievaju... ich organizmus nie je zvyknuty na danu praci svalov, vyplavovanie toxinov, zrychlenie metabolizmu... Pocit ze vas zrazil vlak v 2 alebo 3 den po masazi je taktiez sprievodnym javom. Treba dodrziavat aspon zakladne zasady aby sa co najviac eliminovali. Popisal som ich napriklad v odporucaniach tu: http://www.mojamasaz.sk/neprehliadnite/odporucania

Spazmy /hrce zjednodusene povedane/ maju niekolko pricin preco vznikaju. Zaroven je aj viacero technik a sposobov ako ich odstranit. Poviem na rovinu... pokial sa niekto o telo nestara /cim nemam na mysli nikoho konkretneho/ a zanedbava ho, nemoze ocakavat zazrak a mysliet si ze jednou masazou vsetko zmizne - dosledy aj priciny. Bolo by to pekne ale nie je to tak, ani ked je masaz taka bolestiva ze z nej mate modriny. V taychto pripadoch sa voli skor forma opakovanych masazi, najprv v kratkych intervaloch.. napr 1x tyzdenne po dobu 3-4 tyzdnov a pokial sa dostavuje ziadany efekt, casovy rozdiel sa predlzuje. Chce to vsak aj spolupracu klienta na potrebnych zmenach. Nasledne postacuje aktivnemu cloveku masaz 1x mesacne na udrzanie sa "vo forme".

Taktiez som mal mnozstvo klientov s /hlavne/ chrbatmi v rozne tazkych a bolestivych stavoch, ale vzdy sa nam podarilo dosiahnut ciel bez modrin.

Masaz vam vie pomoct, ale pokial clovek opatovne vsetko zanedba, spazmy aj bolesti sa casom vratia.

PS> niektore informacie tu pisem ako vseobecne platne, nie su alfa a omega a jedina mozna pravda, kedze my ludia sme sice rovnako, ale zaroven kazde telo je ine, specificke a preto sa postupy a odporucania robia vzdy pre konkretneho cloveka namieru.

Pekny den prajem.

maris5
28. jan 2017

Vcera som bola na masazi chrbta. Vecer som uz mala horucku, dva vydrate, az spalene pasy koze v oblasti lopatiek, neznesiem ani tricko na chrbte. 😢

Toto bola prva masaz v nejakom "maserskom salone". Doteraz len masaze predpisane lekarom, ale nikdy som nemala takyto problem az teraz.

miri6136
11. sep 2020

@huxy akákoľvek masáž má detoxikačné účinky, preto môže dosť k častejšiemu močeniu, dokonca zvýšené potenie alebo horúčky. Na to tiež upozorňujem klientov. Po masáži sa mi ešte nestalo, aby klienti mali modriny. Účinky masáže pretrvávajú až 2 -3 dní po masáži. No po kvalitnej poctivej masáži môže klient pociťovať svalovicu, nakoľko sa hýbalo so svalmy. Dôležitý je pitný režim.

elysiacik
11. sep 2020

Osobne si myslím, že ak si mala veľké tie gudže, tak sa ti normálne mohli spraviť modriny. Ja som mávala len horúčky a ako takú svalovicu, ale modriny ešte zatiaľ nie