Modriny po celom tele

sweet20
28. jan 2023

Ahojte, tento týždeň som objednaná ku obvodnej na preventívu, sem som si len prišla po radu, či ste sa s niečím takým už stretli. Už dlhšie pozorujem na sebe, že sa mi robia modriny. Nejak som tomu nevenovala pozornosť lebo ani neviete kde sa buchnete a sup modrina. Ale posledný mesiac pozorujem, že sa mi robia len tak. Večer sa poobzerám , ráno sa zobudím a niekoľko nových modrín mám. Už si to ako debil aj fotím, že kde mám poslednú 😂. Mám modriny aj po rukách, nohách ,lýtkach.. fakt hocikde. Najhoršiu čo momentálne mám a sa mi spravila včera ráno, je táto čo je na fotke, to je na stehne. Práve teraz som si našla ďalšiu, krorú som ráno ešte ani nemala na kolene. Neviem či to môže mať s tými modrinami nejaký súvis aj to, že sa neviem od puberty zbaviť vyražiek na dekolte a celom chrbte. Teraz mám 22 rokov a už neviem čo s tým. Dúfam, že sa na preventívke niečo vyrieši. Keď sa aj buchnem niekedy a spraví sa mi modrina tak ma to na tom mieste bolí keď si na to pritlačim ale tieto modriny sú úplne necitlivé? Už si až namýšľam či nemám nejakú alergiu alebo čo.

kacernakokse
28. jan 2023

@sweet20 ja si teraz nie som istá, či je to to isté ale moja známa to mala a za pár týždňov sa jej to vyliečilo. Dostala len kortikoidy. Už sa to potom znovu neobjavilo. Ale toto je podľa mňa také nespecifické, že sa to môže robiť pri rôznych ochoreniach. Choď k doktorke, ona už bude vedieť čo s tebou.

sweet20
autor
28. jan 2023

@kacernakokse dakujem, lebo sa citim ako doslova dochodkyna 😂😂 modriny, svrbenie lytok, vyrazky, bolest noh ako po maratone.. uz neviem co.. aj vitaminy doplnujem a nepomaha.. som myslela, ze moze byt nejaka alergia

kacernakokse
28. jan 2023

@sweet20 s vekom to nemá nič, ona mala vtedy 12. Neboj sa, určite si s tým poradia.

juliet86
28. jan 2023

ja by som trvala na rozsirenom krvnom obraze... a nenechala sa odbit.

kubkovamama
28. jan 2023

@sweet20 celkový krvný obraz, faktory zrážanlivosti

kacernakokse
28. jan 2023

@juliet86 to snad neexistuje lékar, co by ju odbil. Možno by som si vypýtala výmenný na hematku ešte. Pre istotu

anuskadobias
28. jan 2023

Asi máš málo krvných doštičiek, daj si čím skôr spraviť krvný obraz. Máš aj v ústach také červené fľaky?

juliet86
28. jan 2023

@kacernakokse zial ja som zazila take pripady zanedbania starostlivosti ze radsej radim takto.

sweet20
autor
28. jan 2023

@anuskadobias v ustach som nic nenasla..

martul
28. jan 2023

@sweet20 môže to byť zlá zrazanlivost krvi. Moj svokor to takto má. No mojej bývalej kolegyni takto zistili bohužiaľ leukemiu.
Treba ísť obvodnej a riešiť to.

msnesquik
28. jan 2023

@sweet20 fuha...no, samovolne tvorenie modrin je vzdy dost varovny signal
Ja som mala.podobne problemy a mala som leukemiu...nechcem ta strasit, utekaj cim skor na krv

sweet20
autor
28. jan 2023

@msnesquik dakujem vsetkym za komentare.. buduci tyzden idem na preventivku tak jej to poviem.. ja som myslela, ze nejaka alergia abo co.. som zvedava co mi povie

martul
28. jan 2023

@msnesquik rovnaká skúsenosť, bohužiaľ.

martul
28. jan 2023

@sweet20 budúci týždeň je v pondelok dúfam.

sweet20
autor
28. jan 2023

@martul v pondelok budem volat a preventivy robia v stredy..

sweet20
autor
28. jan 2023

@martul myslite, ze to je az tak?

sweet20
autor
28. jan 2023

@martul este som myslela ci mi nemozu nejake vitaminy chybat

viktorialj
28. jan 2023

Ahoj určite zbehni čo najskôr k lekárovi ale nestresuj sa dopredu. Dôvodov môže byt veľa, chýbajúce vitamíny, Céčko, železo, nejaká porucha zrážanlivosti krvi, možno niečo dedičné, alebo neužívaš antikoncepciu? Možno ti lekár dá len niečo na posilnenie ciev a to pomôže. Držím palce

martul
28. jan 2023

@sweet20 netuším, píšem z vlastnej skúsenosti. Takisto to môže byť zlá zrážanlivosť, svokor na to berie lieky.

martul
28. jan 2023

@sweet20 možno cievne ochorenie, slabé žilky, ktoré praskajú, dôvodov môže byť veľa. Treba ísť čo najskôr na vyšetrenie

sweet20
autor
28. jan 2023

@viktorialj nic neuzivam, ziadne lieky ani antiku

janinka007
29. jan 2023

Moze byt len nedostatok céčka, alebo mas pred ms.

marca12
29. jan 2023

@sweet20 Urcite to nie je vitaminmi.

janka_01
29. jan 2023

@sweet20 u mňa modriny boli príznakom chorej pečene

sweet20
autor
29. jan 2023

@janinka007 praveze uz mam po ms..

tinulqa
29. jan 2023

@sweet20 no ukáže ti to krv môžeš mať malo krvných dosticiek preto sa robia modriny aké uvidíš čo ti ukáže krv a keď ze budeš mat malo dosť dokt ta pošle na hematologiu

mata90
29. jan 2023

@janka_01 a čo ti zistili s pečeňou?

janka_01
29. jan 2023

@mata90 mala som zvýšené pečeňové testy avšak netuším úplne presne, čo bolo s pečeňou.

iwesska
29. jan 2023

Alergia isto nie,toto je problem s krvou,cievami. Do toho svrbenie tela,bolest noh...fakt to treba co najskor vysetrit.

mata90
29. jan 2023

@janka_01 aj ja mám zvýšené a robia sa mi modriny,teraz mi robili kontrolný odber,tak uvidíme.