Mám problém telefonovať

cabby88
12. jún 2012

Ahojte žienky,možno sa vám bude zdať môj problém trochu smiešny,ale mne teda trochu komplikuje život 😒 Totižto mám problém telefonovať,ešte tak s mamou,mužom či kamoškou je to ok,ale volať do banky,objednať sa k doktorovi alebo si objednať trebárs pizzu,je pre mňa utrpenie...Odkladám to do poslednej možnej chvíle,a keď už fakt musím,tak sa zavriem sama do izby,kde musí byť absolútne ticho,niekoľko minút si precvičujem čo chcem vlastne povedať a aj tak sa pri telefonovaní kokcem 😒 Máte niektorá podobný problém?Ako ho riešite?Ďakujem...

evening_star
12. jún 2012

@cabby88 No ja som podobne psycho, niekedy je to lepsie, niekedy horsie. Tiez na poslednu chvilu odkladam objednanie k zubarke a pod... Ale ja si z toho nic nerobim. Zvykla som si na seba 😀 😀 😀 Ja som mala kedysi problem aj s mojim drahym telefonovat, ked sme spolu este len chodili 🙂 Ale on ma lubi taku aka som. Teraz uz s nim cez telefon komunikujem normalne, ale s cudzimi mam tiez problem. Neviem preco, je to vo mne uz od malicka, a neviem to zmenit. Ja mam problem napr. aj cez skype volat. Ked mam moznost sa vyhnut telefonovaniu, radsej pisem maily. Asi som sa mala narodit do doby, ked este len listy a posta fungovali... 😉

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
buffinko
12. jún 2012

@cabby88, dlho som mala podobný problém, vymizol v práci, keď som musela denne vybaviť nesčítane telefonátov, väčšinu v cudzom jazyku...pomáha telefonovať, telefonovať, telefonovať....mne osobne na začiatku pomáhalo, nadýchnuť sa, zavrieť oči a predstaviť si, že ten človek stojí predo mnou. ak pri osobnom kontakte nemáš problém komunikovať, malo by to pomôcť. a hlavne, žiadne precvičovanie, aj tak to nakoniec povieš inak - maximálne si poznač na papier body, na ktoré sa chceš spýtať, aby si v strese nezabudla. a proste len rozprávaš, ako by si sa normálne rozprávala u kaderníčky, v obchode, u lekára...predstav si, že tam si, ten človek stojí pred tebou...možno ti to pomôže.
možno sa niekomu bude tento problém smiešny, ale naozaj to nie je nič príjemné 😅 ale DÁ sa to prekonať. 🙂

zuzana76
12. jún 2012

ja tiez velmi nerada telefonujem, co sa da vybavim cez mail a co nie, tak zavolam, ale radsej preferujem pisomny kontakt, ci priamy kontakt, ide aj o to, ze telefonicky neviem ako zastihnem toho cloveka, ci ho nezobudim, ci nebude nevrly, neprivetivy, chory a pod. Tak hlavne kvoli tomuto, ale ked treba, tak zavolam, ale tiez rada odkladam 😀

zuzana76
12. jún 2012

a hlavne ja som dost zbrkla, tak tiez si radsej veci poznacim, ked telefonujem, pripadne, ked ide o nieco vazne, nejaky telefonat s bankou a pod. tak to necham vybavit muza

buffinko
12. jún 2012

baby, fakt, nič si nenacvičujte, je to horšie ako keď idete na ostro! 😀 ja som si tiež nacvičovala, pred každým hovorom som bola úplne psychicky vyčerpaná. som sa cítila ako na skúške, najhoršie bolo, ak mi vypadlo niečo z toho monológu, čo som si starostlivo nacvičila a mala som pocit, že je to celé ZLE!!! 😀 nerobte to, zbytočne sa vystresujete, proste zavolate, položte otázku a ten druhý začne konverzovať a už to ide samo...

cabby88
autor
12. jún 2012

bože,neviete si predstaviť ako mi odlahlo že nie som sama...pripadám si ako cvok,že všetko za mňa vybavuje muž,a ten sa na mňa jeduje,že som už dospelá a mala by som to vedieť aj sama,hlavne,ked už máme dieťa...
@evening_star
@dominika1988
@zuzana76
@buffinko

mateson
13. jún 2012

@cabby88 ja mám kolegyňku v robote ,ktorá má tiež tento problém . Každý máme niečo, keby nič horšie nebolo 🙂

sisaha
13. jún 2012

@cabby88 tiez som mala tento problem do 18 rokov. Potom som zacinala ako sekretarka a tam bolo mojou hlavnou naplnou realizovat vela veci cez telefon. Tak som sa naucila. Na zaciatok ti poradim. Pred telefonatom si napis na papier body:
1. predstaviť sa menom
2. vypytať si konkretnu osobu k telefonu, alebo sa uistiť ci s nou volas, pripadne ked sa ti predstavi, tak sa spytas, ci nevyrusujes
3. polozis otazku, alebo povies problem
4. podakujes a pozdravis...

A kludne sa na tieto body pozeraj, ked budes volat, aby si sa necitila neisto...Neboj sa, na druhej strane ti nikto z nosa neodhryzne, ak by si sa aj zakoktala 😉. to sa obcas stane aj mne - tak to potom obratim na žart.