Laparoskopia dermoidnej cysty

magdalenkad
12. sep 2018

Ahojte. Čaká ma zákrok dermoidnej cysty..4x6cm... Čítala som už nejaké staršie príspevky, ale aj tak sa popýtam, ako ste zvládali pooperačné stavy,ako ste sa cítili, či boli vývody, či nie, či to bol len jednodňový zákrok..atď.. Ja idem do novej nemocnice v KE... Má niekto skúsenosť???

vermitrova
12. sep 2018

Ja, bola som v novej nemocnici tiež. Ale veľkosť bola 11x9 keď ne viac.. išiel von už aj jeden vaječník. Ja som mala zavedený aj dren a museli mi trosku viac narezať brucho aby to vybrali takze mam jednu jazvu cca 4cm. Ostatne sa zahojilo hneď, ten jeden steh v pupku a na boku. Čo sa týka toho väčšieho, spravil sa mi tam hematóm veľký asi ako päsť a mala som s tým problém asi mesiac, kým mi nevyšli von všetky vnútorne stehy( nechápem) Dovtedy sa mi to nezrastlo. ( bolelo má to, a vyteká mi z tamaď hnis a krv- nikto to neriešil) Či nebola dodržaná hygiena to neviem, ale určite to nebolo normálne... na operačke má dopichali,praskli mi dve žily, nevedeli mi zaviesť kanilu a ruku som mala fialovú celu.. za mňa tento zážitok z tak banálnej operácie otras. Ale pán doktor mi povedal ze má chceli otvoriť, takže som mala šťastie ze som odišla len s 5cm ranou.
Prostredie ako z hororu na operacke, staré hnusne, si holá pod perinou, prievan ... izba v pohode až na špinavú na môj vkus sprchu. Nevliezla som tam ani náhodou, zober si nejaké vlhcene utierky. Strava otrasná nič som nejedla 4 dni čo som tam bola, len čo mi doniesli. Doktori neviem, nejak som s nimi nekomunikovala na vizite sa zdali byť Ok, sestričky boli milé.
Nechcem ťa strašiť ale taká bola moja skúsenosť a do budúcnosti by som určite nešla do novej ani keby mi za to zaplatili. Cele zle.

magdalenkad
autor
13. sep 2018

@vermitrova dik za odpoved.. S tym, ze to tam je priserne co sa tyka izieb,sprch,wecka,stravy som uz nejako vyrovnana..lezala som na 16-tke 2 tyzdne pred dvoma rokmi,ked som bola na rizikovom tehotenstve... Operacku zatial nepoznam... Keby som mala moc na vyber,asi by som tiez riesila inu nemocnicu,ale tak ako aj vtedy,aj teraz potrebujem,aby bolo vsetko hned poruke..transfuzky,hematologicka,atd.. Vsetci lekari co na tom spolupracuju su z novej..asi by bolo blbe ist inam... Mala si zavedene aj vyvody po?? A co bolesti? Ako dlho pretrvavali??? A vies ktory doktor ta operoval????

wojtowitch
13. sep 2018

@magdalenkad Ja idem presne na taky isty zakrok s tak isto velkou cystou. Do tej istej nemocnice. tak tiez som zvedava. Kto vas bude operovat?

magdalenkad
autor
13. sep 2018

@wojtowitch dr. Suchanek..24.9. 😉

wojtowitch
13. sep 2018

@magdalenkad ja nastupujem 30.9. a operacia bude 1.10. tiez doktor Suchanek

magdalenkad
autor
13. sep 2018

@wojtowitch tak mozem potom priebezne informovat 😉

wojtowitch
13. sep 2018

@magdalenkad budem rada. 😉

vermitrova
13. sep 2018

@magdalenkad doktora si nepamätám, ale boli mladi všetci na sále. Bola som nacievkovana, + Ta drenáž ktorá sa inak nedáva, ale mne vyoperovali aj vaječník. Cievkovanie je v pohode keď ti to vyberajú tak to vôbec necitiš. Keď sa hneď posadiš po operácii a dojdeš na wc tak ti to hneď vyberu. Sadnúť má dali ráno na druhý deň po operacii. Bolesti takmer žiadne by som povedala, v tvojom prípade pochybujem ze budú. To máš len 3 malé stehy 🙂 ja som ale strašne zle znášala anestézu, bolo mi zle ze som ani palcom nevedela pohnúť. To bolo najhoršie z operácie. Bola som tam 4 dni.

magdalenkad
autor
13. sep 2018

@vermitrova no,tej anemnezy sa obavam aj ja.. A zavadzali aj klystir?? Lebo spomenuli, ze asi daju...a rada by som sa mu vyhla...

vermitrova
13. sep 2018

@magdalenkad nie to mi nerobili.

magdalenkad
autor
23. sep 2018

@vermitrotak hm..tak si napokon mala stastie..ja uz jeden klystir absolvovala a este jeden rano musim...
@wojtowitch Takze pomaly zacnem davat info 😉 som tu uz tri hodiny,hladna jak pes..no dako vydrzim 😉
Cize: prijem na druhom prebehol rychlo no a mne ako hematologickemu pacientovi brali este krv..a niecim ma nadopuju + ATB..Teba v den nastupu caka asi len ten klystir...

lenka0302
23. sep 2018

Ahojte baby a musí sa dermoidná cysta dať vybrať za každých okolností? Má ju moja 7 mesačná dcérka a chcú jej to teraz operovať, ale ja sa toho dosť bojím. Ďakujem

vermitrova
23. sep 2018

@lenka0302 určite, ak praskne tak je to veľký pruser. Vygoogli si to

magdalenkad
autor
23. sep 2018

@lenka0302 musí..tiež mi hematologicka sa snazila odkladat terminy..ale gynekolog naliehal na vybrati cim skor... Je to bordel..ako aj slepe crevo...moze sposobit infekciu....

lenka0302
23. sep 2018

@vermitrova @magdalenkad zajtra ideme akurát na kontrolu kde by nám mali určiť termín operácie tak som zvedavá

magdalenkad
autor
23. sep 2018

@lenka0302 daj vediet potom ako ste dopadli... No, nezavidim Ti.. taka malinka..drzim palceky... A hlavne..mysli pozitivne 😉

lenka0302
23. sep 2018

@magdalenkad ďakujeme veľmi pekne, ja tiež držím palce a rýchle zotavenie prajem 🙂 snažím sa myslieť pozitívne na jednej strane nechcem aby ju operovali na druhej by som už bola rada keby to mala von aby skončil ten stres, že či sa jej s tým náhodou niečo nestalo

magdalenkad
autor
23. sep 2018

@lenka0302 ďakujem aj ja 😉 to ti verim,ze si proti operacii..mne maju malemu predkozku narezat a som proti...
Tak ved uvidis zajtra ako rozhodne lekarka...

wojtowitch
23. sep 2018

@magdalenkad drzim palce teda. budem sledovat diskusiu.

magdalenkad
autor
24. sep 2018

@wojtowitch
Ďakujem 😉 uz absolvovany dalsi klystir 🙂

wojtowitch
24. sep 2018

@magdalenkad ako dalsi? ono ich je viac? 😬 no netesim sa. Nikdy mi to nerobili.

magdalenkad
autor
25. sep 2018

@wojtowitch neni to take hrozne,par ich uz mam za sebou 🙂 jeden ti daju po prichode a druhy hned rano po prebudeny. Ja som sa teda vcera na zakrok nacakala. O hlade o smade ma vzali na salu o jednej a o tretej ma uz viezli na izbu. Po prebudeni z narkozy, ti teda poviem,priserna bolest brucha,ale do vecera sa to ukludnilo,cely cas mi davalu infuzie. No a ten tlak na ramena co hovoria z toho
plynu,son mala len chvilu,aj to len take slabe, skor okol rebier.No a to najdôležitejšie, este pred zakrokom mi uz lekar povedal,ze cysta narastla, ze ide von aj vajecnik. Ale nastastie to lekar zvladol bez komplikacii a rezat nic nemuseli,kedze moja diagnioza s krvou to nepovoluje 😉 no a odrana som zas na infuzkach 😉 ale bolesti su fakt minimalne,askoro ziadne teraz...

wojtowitch
25. sep 2018

@magdalenkad Ako dlho ta budu hospitalizovat? Cize teba asi aj rezali vsak? Ked narastla cysta. Ja akurat sedim v cakarni, vybavujem si predoperacne. Aspon to mas uz za sebou. Drzim palce nech sa rychlo zotavis.

magdalenkad
autor
25. sep 2018

@wojtowitch ďakujem 😉 musim sa rychlo zotavit, nech som co najrýchlejšie s mojim drobcekom 😉
Zajtra rano ma maju pustit domov uz..takze sa tesim 😉
A ty sa drz..rychlo s hlavne dobre vsetko vybav....

lenka0302
25. sep 2018

@magdalenkad super že už to máš za sebou to je parádny pocit už len nech sa ti to rýchlo zahojí 🙂 nám to preložili, že vraj ideme čakať kým bude mať aspoň rok

magdalenkad
autor
25. sep 2018

@lenka0302 no,tak si isto rada...aj ked...aj tak raz k tomu musi prist ☹
Ano, je to super, ze je to za mnou..ale o par dni bude suprovejsie 😉