Kto má problém so železom?

1. feb 2024

Potrebujem poradiť , mám nízke železo a hlavne veľmi nízky feritín čiže zásobáreň Je tu niekto s týmto problémom ? Nechce mi to stúpnuť na vyššie hodnoty , ani po úprave stravy , potrebujem hlavne ten feritin dať do poriadku

jamimo
1. feb 2024

úprava stravy ti nepomôže. Užívaš železo?

autor
1. feb 2024

@jamimo užívam maltofer fol

lossless
1. feb 2024

Synovi Maltofer nepomohol a mal z neho zapchu, uzival asi 3m doplnok Narosan a hodnoty zeleza sa upravili

misa1308
1. feb 2024

Ja , beriem sorbifer 1x denne počas ms 2x denne , aj tak mám stále málo, bola som aj dvakrát na infúzie železa

mabenn
1. feb 2024

dlhodobo beriem globifer forte, plus bezmasite dni nedavam vela po sebe

lija22
1. feb 2024

mne sa nespracovava zelezo a mozem jest akekolvek pirule ci stravu telo ich nevie prijat, takze chodim pravidelne tri -styrikrat za rok na intravenozne doplnenie zeleza. Snad takto nedopadnes, je to otravne

paulinarm
1. feb 2024

Sirup čučoriedkový Narosan z Justu! TOPka 🙂

ivkav5
1. feb 2024

Narosan z Justu a zelený jačmeň 🙂

jamimo
1. feb 2024

a na hematológii si bola vyšetrená?

autor
2. feb 2024

@jamimo ešte nie

autor
2. feb 2024

@lija22 ako vam zistili ze sa vam nespracovava ? Mavate aj nizky feritin ?

akvi
2. feb 2024

Stačí, že máš silnejšiu alebo častejšiu menštruáciu a môžeš mať problém. Celý život som s musela brať doplnky, práve kôli tej menštruácii. Teraz, ako som v prechode, tak železo mám v poriadku aj bez brania doplnkov. A doplnky, čo predpisujú dr., sú na h... Hľadaj tzv. Easy Iron, ideálne aj s metylfolatom a prírodným C-ckom dokopy. To je dobre vstrebatelne. Ten Just je možno dobrý, ale totálne predražený. Existujú oveľa lepšie a lacnejšie pripravky.

lili69
18. mar 2024

Ahojte má tu niekto veľmi vysoké hodnoty feritinu ak áno aka liečba je.

anjelik_tobi
1. máj 2024

môj 20 ročný syn stále hladina feritínu, hemoglobínu a železa pod hodnoty..všetky vyšetrenia v norme, gastro, kolono, ct...sledovaný na hematologii.momentálne je na hodnotách :
feritín 15,6
hemoglobín 125
železo 11 / ale to nemá výpovednú hodnotu /
pred 2. mesiacmi mal tieto isté hodnoty, nič sa nezmenilo, užíval 2 x denne globifer, cečko, bečko, aroniovú šťavu..vyzerá to tak že má asi problém so vstrebávaním železa..ide na infúziu železa.. o mesiac má prvovyšetrenie na imunologii - alergologii..a keď už tam sa nič nezistí neviem...infúzia mu určite pomože ale len dočasne..rada by som pátrala po príčine...máte niekto skúsenosť..ďakujem