Krvavé bodky na koži

katika89
9. máj 2022

Dobrý deň, stretli ste sa už prosím s tým, že sa na koži vytvárajú drobné krvavé bodky? Po rukách .... občas ma extrémne svrbí pokožka, keď sa poškriabem, na koži sa mi vytvoria krvavé bodky z ktorých vytečie krv. Občas potom zmiznú alebo mi miesto ostane zapálené...
Ďakujem za radu.

jjanulienka
9. máj 2022

Petechie?

via88
9. máj 2022

Aj ja to mam, to su angiomy. Nie su skodne. Skus pozriet gugl ci je to ono. Mam vacsie aj uplne drobne bodky.

katika89
autor
9. máj 2022

@jjanulienka @via88 Ďakujem, skúsim poslať foto len bodky sú tak drobné, že ich nie je dobre vidieť.

luccija
9. máj 2022

@katika89 podľa mňa máš slabé cievky
@via88 myslím, že to je iné to mám ja🙂

katika89
autor
9. máj 2022

@luccija aj mne to príde ako prasknutie cievky. neviem či s tým treba k dr?

via88
9. máj 2022

@luccija
@katika89 no take mam aj ja a angiomy, ci hemangiomy? Uz nebviem. Ale udajne teda to nie je nebezpecne.

luccija
9. máj 2022

@katika89 išla by som...ale ako prvá pomoc je dobrý Ascorutin spevneju z neho cievky a je bez predoisu a , keď máš rada jedz pohánku obsahuje rutín a to je dobre na cievy
Možno máš nejaký ekzém a to Ta núti sa skriabat...

luccija
9. máj 2022

@via88 to býva dedične moja babka ich mala a ja tiež hlavne na bruchu, rukach

katika89
autor
9. máj 2022

@luccija Ďakujem za radu, skúsim

majamat
9. máj 2022

myslim, ze to budu petechie. vznikajumechanickym drazdenim pokozky, pti ktorom sa porusia cievy. mozu sa vyskytovat aj pri ochoreniach ciev, alebo pri poruchach krvotvorby. nie je zle to vysetrit, ak si to predtym nemala a robi sa ti to opakovane.

zuzka0605
9. máj 2022

je to normalne a neskodne, bud v klude, je to prejav starnutia pokozky

via88
9. máj 2022

@luccija hej aj moja mama ich ma, to mam po nej
@zuzka0605 ak su to hemangiomy tak ja ich mam od dost mlada 🙂 nemusi to hned byt starnutie podla mna no

zuzka0605
9. máj 2022

@via88 ano ja viem...angiomy sa tvoria vekom..hemangiomy maju aj babatka a tie zvacsa miznu v detstve, su caste, vraj kazde 5te dieta, moja dcera mala taky maly na kolienku.

katika89
autor
10. máj 2022

@majamat nikdy predtým sa mi to nerobilo, až teraz, posledné cca 2 mesiace. niekedy sa len tak objavia a zmiznú, inokedy ma začne extrémne svrbieť pokožka a keď sa poškriabem sa mi ich urobí aj 5 - 6 vedľa seba. vytečie z nich krv a do pár dní je pokožka úplne čistá...

majamat
10. máj 2022

@katika89 to svrbenie s tym nemusi suvisiet, skor su to nasledky skriabania a svrbita to z ineho dovodu. ja som to mavala obcas tiez,a le netusim preco som to niekedy mala, inokedy nie.
svrbenie je skor alergicka zalezitost.

zvysena krehkost ciev je aj pri nedostatku vit C. ten si teda mozes skusit nasadit.
a teda aj ako som pisala, moze to byt aj chorbne, preto mozes zajst k dr nech ta vysetri.

kittykat22
10. máj 2022

@katika89 skus si kupit ascorutin - je to na posilnenie ciev. Mozno sa ti polepsi 🙂 Keby ta to dlhsie vnutorne trapilo tak zajdi za obvodnou nech ti predpise Detralex. Ale je to neskodne - len kozmeticka zalezitost

katika89
autor
10. máj 2022

@kittykat22 Ďakujem 🙂

anickaaa6aaa
10. máj 2022

mňa občas začne extremne svrbieť nejakie miesto...poškriabem sa a ostanú mi také modriny drobné.

katika89
autor
12. máj 2022

@kittykat22 ahojky, dnes sa mi urobili ďalšie 😕 teraz ma to nesvrbí ale štípe...

majamat
12. máj 2022

@katika89 zrejme budes mat slabe cievy. asi to bude chciet vysetrenie,c i je vsetko ok.

nikolka666i
22. nov 2023

Prosím vás čo je toto ? Je to nebezpečné? Mam to na pravej ruke. Ďakujem vopred za odpoveď.

majamat
22. nov 2023

@nikolka666i to budu zrejme petechie, mas to v ohybe, nemala si cez ruku nejaku tazsiu tasku? alebo ani nemusela byt tazka, len zrejme suchala dost o kozu.

nikolka666i
23. nov 2023

Dnes to mam takéto, a štípe to a boli to .. práveže nič som takže naniesla ani tašky

nikolka666i
23. nov 2023
majamat
23. nov 2023

@nikolka666i teraz to vyzera skor ako chrasty. vcera som to dobre nevidela, ale dnes vidim, ze tam je narusena pokozka,
vyzera ze mas nejaku infekciu koze, je mozne skusit nejaky repik, ci Betadine, alebo ak mas mozno aj Framykoin, ci Bactroban.
priapdne zajst na kozne. ak by ta nevzali,t ka aj obvodak by mohol nejaku liecbu predpisat.

nikolka666i
25. nov 2023

Dnes to mam žiaľ takéto, a vôbec netuším z čoho to mam , hnisami mi to , boli to a na niektorých miestach puchne

majamat
25. nov 2023

@nikolka666i ked sa ti to zhorsuje, co nejdes k dr? ma sinfekciu, rozsiruje sa ti to, potrebujes liecbu.