Krčový kaz na zuboch

6. apr 2022

Ahojte.
Mali ste niektorá tento typ kazu ? Zaujímalo by ma, ako cca prebieha oprava/zakamuflovanie tohto kazu. Som tehotná a zubárku mám na opačnej strane republiky a koncom mesiaca mám možnosť k nej ísť, tak reku či mám/môžem začať riešiť tento kaz už teraz, alebo počkať do pôrodu. Totižto stoličku mi iný zubár odmietol vytrhnúť práve kvôli tehotenstvu (vraj inj mi môže dať iba medzi 4-6mesiacom) takže mi dal iba vložku, ako to mi nevadi lebo pomohlo to, len teda skrz toho ma zaujíma, či sa ten krčový kaz môže liečiť aj v tehotenstve bez nejakých oblbovákov, či to nejako bolí, či je to raz-dva alebo je treba viac posedení. Zubárka má dovolenku do polky apríla, tak jej nemôžem volať pre info, preto sa pýtam tu. Možno máte niekto skúsenosť.
Ďakujem 🙂

e1i
6. apr 2022

Mne dr zuby dal dokopy az po tehotenstve. Tiež veľa tých krckovych som mala a urobil to super

4katarinakralova5
6. apr 2022

Co sa týka injekcie, tak tu môžeš dostať hocikedy počas tehotenstva - je to lokálna. Trhanie zuba sa neodporúča počas tehotenstva, ak už je veľmi zle tak počkať do 3trimestra,ale najlepšie riešiť až po pôrode. A krčkovy kaz je obyčajný kaz, ktorý ti iba vyvrta a klasicky zaplombuje. Nič zložité ani zdĺhavé 🙂

evica17
6. apr 2022

Mne davala injekciu stale, normalnu, nemala problem. Ale na pihotovosti nechceli dat, ibactaku slabu. A zub mi chceli vytrhnut tam. Praveze mi pivefali ze este mozem, kym nie som v 3tom trimestri
@4katarinakralova5

4katarinakralova5
6. apr 2022

@evica17 robím v zubnej ambulancii 😉 tiež sa mi rozsypal zub počas tehotenstva, tak mi ho nechala tak, že keby už sa nedalo vydržať tak v 3tom trimestri vytiahneme. Našťastie zub čuši, tak až po pôrode 🙂 každý doktor inak robi, no

autor
6. apr 2022

@e1i a prosím ťa ako to prebiehalo ? Myslím, či to bolo nejak časovo náročnejšie alebo to bolo za pár minút/zub ?

@evica17 Ja som bola na pohotovosti ale predtym som volala, či ma vobec zoberú keďže som tehotná..a cez telefón mi povedal tiež, že trhať nie, a niečo typu že celkovo neviem teraz či injekcia alebo trhanie sa v prvom a poslednom trimestri neodporúča.

@4katarinakralova5 A prosím ťa... Ako ja mám celkovo dosť tých kŕčových kazov, možno aj na každom zube..počas tých tehotenstiev sa to karmtastrofálne zhoršilo.. No ale chcela som sa opýtať.. Robí sa predtým sj rtg či to nejako nieje hlbší kaz ? Či to len prídem, očistí, zaplombuje a odídem :?

e1i
6. apr 2022

Mne dr po tehotenstve dal urobiť aktualny opg snimok a podla toho opravoval. S injekciou sup sup to je. Bez je to trochu viac citlive. Ale ja mam vacsi strach z injekcie

autor
6. apr 2022

@e1i si spomínala, že si ich mala viac.. Nakolkokrat ti to spravil ?
Ja totiz mam dost nah*vno tu vzdialenosť, tak neviem ci to riesit teraz ked tam mam aj tak cestu (sice bez inj to asi nedám, ja som padavka) takze to budem riesit zrejme az po porode, ale to si zas neviem predstaviť cestovať s tak malým babom preč na neviem kolko dni..

4katarinakralova5
6. apr 2022

To je raz dva urobene,my stihneme aj dva krcky spraviť za pol hodinu a to doktorka je pedant. Na krcky nieje potrebný rtg

e1i
6. apr 2022

Aj 3 naraz urobil. Mne sa pokazili dost v tehotenstve aj teraz rata že po nom mi ich zas bude davat dokopy

autor
6. apr 2022

@4katarinakralova5 Takže to by mi teoreticky mohla aj v tehotenstve spraviť ? Len teda asi to bude bolieť :? No každopádne za ňou zájdem a uvidíme ako sa dohodneme

4katarinakralova5
6. apr 2022

Jasne ze aj teraz ti to spraví a keď si dáš injekciu tak to bude bez bolesti 😉

evica17
6. apr 2022

@4katarinakralova5 mozem sa ta spytat, ked uz robis v zubnej amb. Ak mam vyplnene kanaliky a vlozku , a z vlozky sa mi kus odlomil a vypadol, musim ist co najskor k zubarke alebo ked je vypln , vydrzi to do 25.4. ?

4katarinakralova5
6. apr 2022

@evica17 to ti vydrží dovtedy

evica17
7. apr 2022