Krčna chrbtica, máte aj vy problém?

sendy27
26. júl 2012

Mam problemy s krčnou chrbticou uz asi 4 roky po nehode mam posunuty stavec zatial neodporúčaju lekari operaciu nahoršie su zmeny počasia tie bolesti hlavy sa nedaju vydržat a k tomu zavraty niekedy musim si lehnut lebo by som odpadla mate problem aku liečbu ste vyskúšali 🙂

kathynka
26. júl 2012

@sendy27 ja mam problem s krcnou chrbticou, odkedy sme sa asi pred 6 rokmi zrazili na silvestra na bobovej drahe, narazili do nas zozadu...rontgen ukazal, ze mam zrazeny 3. a 4. stavec...chodila som na rehabilitacie - masaze, elektroliecba a cvicenie...na cas to vzdy pomohlo, ale potom sa to vratilo...teraz chodim pravidelne k jednej pani raz mesacne na masaz, tak to nie je take zle...ale ak zle spim alebo sa hrbim, ci nosim nieco tazke, tak to hned citim...mavam aj migreny a citim, ze to ide odtial, ale neurologicka ma zrusila, ze to mam urcite z antikoncepcie a viac sa so mnou nebavila...ze stavce mozem mat zrazene aj od narodenia a migrena z chrbtice byt nemoze...fakt "odbornicka"...ta jak pocula antikoncepcia, tak na ostatne sa jej usi zapchali a furt si hudla svoje...
skus si teda aj ty najst nejaku dobru maserku a chodit k nej pravidelne na masaz...ja mam taku reflexnu, takze nic drsne, presne vie, kde ma stlacit...a urcite ti poradi aj nejake cviky na doma 😉

sendy27
autor
26. júl 2012

velmi dobru neurologičku nemaš ja som tiez vystriedala a natrafila som na dobru dala mi ozonevu terapiu to sa picha do krku ono to pomoze len na troska ale najhlavnejšie je neprechladit sa nosim satky ked fuka vietor aj v aute len ta zmena počasia je zla diky za nazor 🙂

andrejkam
31. aug 2012

aj aj som bola prave vcera na konzultacii na neurochirurgii v Kosiciach.....zaver - operacii neujdem a podla lekara radsej teraz ked platnicky tlacia na miechu ako ked ju uz poskodia 😒 tak som sa rozhodla ze to absolvujem a termin som zvazovala tak priblizne koncom oktobra a zaciatkom novembra .Boli ste niekto na taku operaciu v KE?

sendy27
autor
1. sep 2012

@andrejkam 😒 Držim prsty nech to dobre dopadne najlepši odbornici na chrbtice su v Novych zamkov čo som počula drte sa 🙂

andrejkam
1. sep 2012

@sendy27 ďakujem ....v Novych Zamkoch som bola na operaciu driekovej chrbtice v 1997,ale to som mala vybavene. Skusim tam napisat a skontaktovat sa z nejakym lekarom ci by som mohla ist na operaciu tam.Ak nieco vybavim ozvem sa. 🙂 Ty si to riesila len ozonom? V mojom pripade to uz nie je mozne 😒

sendy27
autor
1. sep 2012

no ja len ozonom najhorsie su ti zavraty drzim prsty 😉

labus
9. sep 2012

@andrejkam no už nie v Nových zámkoch ale v Nitre su super odborníci mna operovali v novembri a som ich chodiace reklama pokial máte super operatera tak sa netreba operácie obávat mne menili dve platničky a ešte dve mám na výmenu...ale som uplne v pohode teraz takže odporučam..neskôr kludne napíšem viac ale jednoznačne odporučam neurochirurgiu Nitra tam operovali aj Pata Švajdu nejak po mne v januari alebo tak nejak 😉

labus
9. sep 2012

mne napriklad oznon na krčnu zakázali... pomáha cvičenie,rehabilitácia ...závrate som do operácie mávala hrozne,potom mi odyšla prava ruka a trpla mi polovička tváre des... a bolesti od operácie je to pohoda

sendy27
autor
21. nov 2012

@labus mozem mat operaciu ked mam posunuty stavec?

labus
22. nov 2012

@sendy27 ahoj ja som mala posunute.. a operovali ma všetko záleží od tažkostí a výsledku magnetickej rezonancie a posudenia lekára

sendy27
autor
22. nov 2012

@labus dakujem za info mne najviac vadia zavraty

labus
23. nov 2012

@sendy27 verím mala som ich príšerne aj po ležiačky sa so mnou točil svet myslela som že mám nádor na mozgu bolo to strašne občas ma tackalo ako by som bola opitá... a okrem závratov ma napínalo stále na zvracenie po operácii už tieto stavy vôbec nemám

sendy27
autor
24. nov 2012

som rada že ti lepšie je to hrozne diagnoza čo narobyme drž sa 🙂

sikea
24. nov 2012

ahojte aj ja mam problem s krcnou chrbticou dost ma boli a krkom sa mi zle otaca a hlava ma dost casto bolieva a tiez mavam zavraty a tak

kacena4
25. nov 2012

@labus ahojky, nasla som tuto diskusiu o problemoch s chrbticou a chcem sa ta spytat, kedze si pisala, ze si bola na operacii ake to bolo? myslim tym operacia. vkladali ti aj tie kovove tyce ci nieco ine ti robili? mne maju teraz operovat chlapca, ma krivu chrbticu a mam z toho bruchabol, strasne sa bojim ako to bude znasat a ako mu budem vediet pomoct ja, najma tie prve dni a tyzdne po operacii. dakujem ti za hociaku radu a tiez vsetkym ktore mi odpisete

labus
26. nov 2012

@kacena4 kačenka no v prvom rade si treba poriadne vybrat dobreho neurochyrurga ...ja som bola v Nitre nedám dopustit su užasný ale aj žilina su vraj super bola kámoška a Ružomberok bola iná kámoška...
dalej záleží od toho čo konkretne operuju ...mne operovali krčnu chrbticu takže som chodila a sedela ešte v ten den... pri bedrovej je to náročnejšie v tom že nesmieš 6 týždnov sediet ale z leho do stoja- ale zasa je to menej nebezpečne pre pacienta ...
mne menili dve platničky takže mám kovove háhrady v krku ... pooperačna rekonvalescencia bola v pohode... ale záleží vela na tom ako je pacient psychycky nastavený jasne že bolí to ale ja som to čakala ovela ovela horšie ..podla mna to bolo uplne v pohode...
kludne píš čo ta zaujíma rada zodpoviem

labus
26. nov 2012

@sikea velmi pomáha cvičenie traba sa od neurologa pítat na rahabilitácie a dat sa naučit cviky a tie cvičit na uvolnenie pomáha to

kacena4
27. nov 2012

@labus si zlata dakujem maly ma skoliozu cca od krcnej do pasa (nie az dole, odborne sa mi to nechce pozriet) a maju mu to vyrovnavat, vobec nic mi doky nevysvetlil, takze som z toho v chaose, ale ani som sa moc nepytala. bude nas robit rehak z ba, ze pri je vynikajuci, co sme u neho boli tak super komunikacia. maly je dost zivy a vobec nebol z neho nervozny, ze mu tam beha po ambulancii 😅 a citala som o nom len dobre, bojim sa toho tesne po zakroku ako dlho bude v nemocke, ako dlho sa nebude moct hybat, kedy mi ho daju domov ako si budem musiet vsetko prisposobit doma, ako dlho nebude moct do skoly, ci sa ide na liecenie hned po operacii ci je tam nejaky limit kolko po operacii je najlepsie a teraz ma viac nenapadlo. dik za info

rebeka1977
29. nov 2012

Ahojte, ja som 6 rokov po operacii krcnej chrbtiece, umela nahrada v krku z Kevlaru (neviem presen ako sa to pise), mala som zlomeny stavec, vysunutu platnicku, vyrastky, tlak na miechu, na koren nervov...operacia v BA, uplen super, poopearcene bolesti takmer ziadne, rana na krku nebolela a ani neboli, ale....moje problemy pretrvavaju i ked nie tak ako predtym, ale to je tym, ze ma caka druha oepracia - o platnicku vyssie. Zatial to vraj nie je urgentne, tak len lieky, obstreky, infuzky. Nie je to sranda baby...mame rodiny, musime si davat na seba dobry pozor!!!!

labus
25. dec 2012

@rebeka1977 ahoj drž sa presne to poznám 😉

kacena4
30. dec 2012

dievcence co ste absolvovali operacie @rebeka1977 @labus ... kedy ste sli po operacii na liecenie? kolko mesiacov po?? a na ako dlho sa chodi?? nam budu maleho operovat (dufame) v marci a tak zvazujeme ci do konca prazdnin stihneme liecenie, lebo pojde do 1.rocnika. dik za info

rebeka1977
30. dec 2012

@kacena4 ja som liecenie nestihla, lebo som 2 mesiace po operacii otehotnela !!!! ...myslim, ze sa chodi po pol ci tristvrte roku??? neviem presne...

labus
30. dec 2012

@kacena4 Kačenka liečenie po operácii chrbtice dávaju do roka ... zvačša po pol roku ale záleží to aj od stavu po operácii a zvážení operatera ja som šla po trištvrte roku

labus
30. dec 2012

@rebeka1977 tak tak

kacena4
31. dec 2012

@rebeka1977 @labus uff, dakujem vam dievcence, takze sa moc asi nemam tesit ze by sme to mohli stihnut do zacitku skoly, co bude asi 5-6 mesiacov po operacii 😢 😢 no zacinam sa modlit, aby sa vsetko dobre vyvyjalo a hojilo nech to v auguste stihneme dakujem
a prajem krasny chorobou neruseny rok 2013

maser
5. jan 2013

@kacena4 Viem že nieje na všetko liek , ale skúste ešte cvičiť s chlapcom dornovou metódou. Ked idete na operáciu určite má veľký problém. Aj tak sa aspoň pozrite po literatúre. Prajem veľa šťastia.

kacena4
6. jan 2013

@maser nemate nejake linky na cvicenie tou dormovou metodou?? vdaka velmi pekne. myslim, ze malemu uz moc nepomoze ma vychylenie cez 50% ☹ ale mne by urcite pomohla. skusime obaja. vdaka

maser
6. jan 2013

@kacena4 Títo učili mna http://www.dornova-metoda.com/ maju na stranke tv rozhovory . Je tam aj to nazákladnejšie cvičenie. Na ostatne by ste potrebovali nielen publikáciu ale aj aspon kurz. Preto si skúste nechať poradit od odborníka. Predpokladám že synček sa s problémom narodil...S určitosťou sa operácii nevyhnete ale vhodné cvičenie je a bude základom jeho života. Vy sa začnite zaujimať o masáže techniky a cvičenia. Myslím , že potom budete pomáhať synovi viac ako ktorýkoľvek masér , alebo terapeut. A prosím žiadne naprávačky ani vo vašom prípade u syna už vôbec. Držím palce.
PS: Ak budem môcť poradim.

kacena4
6. jan 2013

@maser dakujem velmi pekne za info. no som prekvapena ake rozdiely v cene maju jednotlivy masery, neviete preco? 😅 😅 a chcem sa spyta, citala som, ze zapalove stavy su kontraindikacia som tazka astmaticka, tj. zapalove stavy - zachvaty mam casto. aj to sa rata? ci nie? vdaka. skoda ze ste tak daleko, hned by som k vam nabehla na masage 😵 😵 a neviete poradit? kolko ich treba aby zacala byt ucinna, t.j. pomohla od bolesti? mna bolieva chrbtica casto, nikolko dni v tyzdni. aj migreny mam aj 3 dni za sebou 😝 dufam, ze mi tato technika pomoze. zatial chodim 2x do mesiaca na klasicku masaz, trosku zaberie, ale len docasne. dakujem za rady
a ano, maly je od narodenia postihnuty ☹ ale chodi a to je podstatne 😉

maser
6. jan 2013

@kacena4 Záleží od maséra na kolko si cení vedomosti ak teda nejaké má 🙂 . Ja tiež niesom dostupný pre všetkých, ale ide o semináre ,kurzy prenajom priestorov či o materiály s ktorými pracujú. Myslím že astma nieje problém dokonca by sa mohla zmierniť.Ak Vám nevadí teplo a nemáte zhoršený stav ked si ohrievate chrbátik tak ani masáž by nemala škodiť.Konec koncov na masáž chodíte. Každý masér robí inú masáž ja by som Vám dal na chrbátik banky a masáž. Ale nech by som Vás kdekolvek poslal nik Vám nespraví to čo ja. Chcem tým povedať že čo masér to iný postup a iná masáž.
Po jednej masáži musíte vidieť zásadnú zmenu. Dalšie aspoň 2 po sebe po týždni a potom by mala stačiť jedna masačne. 🙂 . Čo samozrejme moji klienti nedodržia pretože sa im polepší a vidíme sa ked sú zase v problémoch 😀 .Samo cvičenie ale ťažko povedať ....Určite ale skúste každá aktivita je vítaná.