Korunky - skúsenosti

karolinkasky
27. apr 2024

Ahoj, dala som si spraviť korunky na horné zuby 9 samostatných a 4cl.mostik. Zuby pod nimi mám živé okrem jedného kde je mostík a práve ten mŕtvy zub mi robí problém a bolí-bude sa to ešte riešiť. Ale chcem sa opýtať, ako dlho ste si zvykali na nové zuby? Ja mám pocit, že je to celé zle. Skoro neviem jesť/zahryznúť je to divný pocit, jedna korunka pri zahryznuti bolí asi je vysoká, jednotky mám citlivé na studené. Som krátko po nasadení cca 3dni ale aj tak neviem čo si o tom mám myslieť. Upraví sa to alebo už nie. Ako to riešiť? Vybrať nervy či? Pri docasnych zuboch neboli moje citlivé na studené iba na zahryznutie. Ďakujem.

elia112
27. apr 2024

Ja mám nasadenú jednu korunku , dva týždne po nasadení som mala tak neskutočný nekomfort v ústach , vkuse som mala pocit , akoby ten zub tam bol proste cudzie teleso, ktoré len zavadzia . Prvý týždeň som myslela , ze sa z toho zbláznim a skočím k zubárovi, aby mi to okamžite dal dole, bála som sa , ze si nikdy nezvyknem .. po mesiaci už som mala pocit , akoby to bol môj pôvodný zub, vôbec nie je cítit, ze je tam nalepená nejaká korunka ..

rozculena
27. apr 2024

mám zatiaľ jednu korunku hore,ale absolútne o nej netuším.Máš na figu zubára.Mám aj mostík dolu,zatiaľ len dočasný,ale ani o tom netuším,že ho mám😉 sedela som v kresle vyše hodinu,kým mi ho upravil tak,že ma nikde nič netlačilo a neprečnievalo.Ale pár dní to bolelo. Jeden zub pod ním mám mrtvy,druhý živý.

karolinkasky
autor
27. apr 2024

@elia112 ďakujem za odpoveď, dosť dlho mesiac, ja neviem vôbec či to tak ma byt, keď prejdem jazykom po spodnej strane tak mám divný pocit, aj akoby mi odstavali od ďasien neviem

karolinkasky
autor
27. apr 2024

@rozculena ďakujem za odpoveď, ide ma šľak trafiť, toľko peňazí a ten pocit je strašný, fakt neviem či to je o zvyku alebo to je zle spravené.

rozculena
27. apr 2024

@karolinkasky je to veľké,zle urobené.Na prvý starý mostík som si strašne dlho zvykala,hygienička mi povedala,že je veľký.

karolinkasky
autor
27. apr 2024

@rozculena ďakujem za odpoveď

rozculena
27. apr 2024

@karolinkasky tá citlivosť a bolesti pri hryzení tak 2-3 týždne by som vydržala....ozaj to môže byť nezvyk,ak si to doteraz nemala....

karolinkasky
autor
27. apr 2024

@rozculena neviem čo robiť, zubárke sa mám ozvať v pondelok ako s tým mŕtvym čo je zlé samozrejme ale ani ostatné nie sú ok tak uvidíme co mi povie

mirka414
27. apr 2024

Dala som si spraviť zirkonove korunky v Turecku pred rokom. Nelutujem

rozculena
27. apr 2024

@karolinkasky mrtvy treba vyčistiť a nanovo vyplniť....ak to nerobí s koferdamom a mikroskopom,hľadaj inú.

karolinkasky
autor
28. apr 2024

@rozculena tiež sa toho bojím že treba nanovo, pritom 8r drzal bez problémov

pamelalea
28. apr 2024

@karolinkasky ahoj keď máš bolesti chod zubárovi, niečo tam nieje v poriadku. Ja som od úplného začiatku kde mi zuby brúsila až po nasadenie koruniek mala bolesti, ako mi ich nasadila tak asi 5 dni a všetko zázračne prešlo. A to som musela ist tiež na zbrusenie dolných trochu lebo mi pri zahryzne vadili.

karolinkasky
autor
28. apr 2024

@pamelalea áno určite musím dať preliecit ten mŕtvy zub plus nech mi zbrusia trosku jednu stranu, uvidím čo bude potom, som 4dni po nasadení