Kaz na osmičkách

mimabima
25. apr 2023

Ahojte,

prosím máte niekto skúsenosť s kazom na osmičkách?
Dá sa kaz vŕtať na hornej a dolnej osmičke pri ďasne vzadu?
Na dolnej mám začínajúci kaz a na hornej už väčší.
Vraj horné sa trhajú a neopravujú, lebo sa tam nedá dostať. Zaujíma ma, či je lepšia dostupnosť na spodných zuboch.
Ďakujem veľmi.

pokinka
25. apr 2023

@mimabima práve dnes som bola u zubárky a podľa röntgenu zistila, že mám na hornej osmičke dosť veľký kaz, nejak tak zvnútra, takže zvonku to veľmi nevidno. Odporúča vybrať ju von

mimabima
autor
25. apr 2023

@pokinka a tiež neponúkla možnosť plombovania? :( ja by som nechcela prísť o osmičky :( verím, že aspoň tá spodná by mohla byt opraviteľná.

kristina2412
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pokinka
25. apr 2023

@mimabima ešte sme to neriešili, lebo dnes robila len dentálnu hygienu. Uvidíme v máji keď pôjdem na ďalšiu kontrolu. Nerada by som trhať, lebo mám naozaj strach z bolesti (radšej porodím ďalšie 2 deti ako trhať zub 🙂 ), ale ona je odborník, nie ja. Ak sa nebude dať opraviť, tak čo už s ním.. A to už ma začína raz za čas pobolievať, takže prichádza naňho rad

zoruska
25. apr 2023

@mimabima mne hornú plombovali, vydržala ďalších 20 rokov, spodnú navrhli rovno vytiahnuť. Ale spätne by som sa asi sama radšej priklonila k možnosti dať von hneď aj vrchnú.

kristina2412
25. apr 2023

Záleží od zubára, kamarátke opravila všetky vyrastené osmičky, kolegovi opravila ale za dva roky musel ísť zub aj tak von. Kolegyňa má veľmi zlé zuby a osmičku jej zachránili,keďže 6 a 7-ka sú v zlom stave.

cervenaruza123
25. apr 2023

@mimabima Zavisi aj od toho ako su ulozene a aky hlboky je kaz. Napriklad mne sa dve vrtat nedali vobec, lebo boli v takej polohe a dve by sa teoreticky dali, ale boli tak pokazene, ze to nemalo zmysel. Aj zavisi od zubara podla mna, niektori sa snazia zachranit vsetko bez vytrhnutia, ale obcas to len viac problemov sposobi ako osohu.

trema
25. apr 2023

Mne kvoli tomuto trhali dolnu osmicku minuly tyzden, dala by sa este opravit, ale vraj by sa kazila dalej, lebo sa to neda dobre vycistit, a musela by ist po case aj tak von

korra
26. apr 2023

@mimabima ja som sa po konzultacii rozhodla pre extrakciu vsetkych styroch. Zvacsa ich skutocne neopravuju, koli dostupnosti, komplikaciam atd. Mne to zubar vysvetloval na takej "ciselnej netode", ze pre komfort kolko treba zubov, ze jeden zub moze byt efektivnejsi ako trebars 2-3, napriklad osmicky nemaju taku vahu, mnoho ludom ani nenarastu. Alebo ze trebars sestky su efektivnejsie ako sedmicky (zhruba laicky, neviem ti ten prepocet zopakovat doslova).Samozrejme zavisi ako to v tej puse mas a kolko ti ich uz celkovo chyba, atd.

biankaaaa
26. apr 2023

Ja som mala obe spodné veľmi pokazené, obidve sme dali preč. Prvá bola úplne v pohode vytrhnutá, druhu mi trhali v piatok a mám z toho veľké komplikácie, urobilo sa mi suché lôžko, práve zasa sedím v čakárni... Ale tak ona bola prekrytá ďasnom, nedala sa umývať ani plombovať

kiki68
26. apr 2023

@mimabima zalezi ci ich pouzivate, mne opravovali, trhala sa jedna po velkom zapale

miskaska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luliu
26. apr 2023

@mimabima normálne sa opravujú osmičky, horné aj dolné

ivette1223
26. apr 2023

Ja mam obe osmicky spodne prevrtane... 👍