Je to ekzém medzi prstami na ruke?

alex248
13. júl 2023

Zdravim prosím vie mi niekto poradiť z čoho môžem mať toto?Uz dlhšiu dobu som mala suché ruky tak umývam riad v rukaviciach ,som kojaca maminka tak neviem s čím to môže mať súvis.Ku možnej sa tak ľahko nedostanem od detí ale asi tam skončím lebo sa mi to šíří..Mam to hlavne na palcoch ale aj na ostatných prstoch sa mi to začína robiť.Co mi na to radíte vyskúšať? Ďakujem za každu radu!

kacena4
13. júl 2023

neviem ci je to to iste ale moze to byt prejav potravinovej alergie, popr. celiakia ale to len porovnavam urcite treba vysetrit u koznej

ivetz
13. júl 2023

Urcite by som isla co najskor ku koznej - mala som nieco podobne, iba v mensom rozsahu. Islo o bakterialnu infekciu. Kozna to diagnostikovala hned, spravne a vysledky steru to potvrdili. Dostala som mast a po par natreti ti zmizlo. Lenze zlateho stafylokoka som sa celkom nezbavila. Ked mam oslabenu imunitu, vzdy sa nejako prejavi.

kacena4
13. júl 2023

ako pise @ivetz tiez boli potrebne lieky najprv sa liecila bakterialna infekcia a nasledne sa zistovalo z coho je ekzem a z alergie

gabrielachochulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eba7
13. júl 2023

@alex248 svrbi to?

bzuco
13. júl 2023

Moze ist o dishydroticky ekzem- ak sa robia pluzgieriky naplnene vodickou, svrbia, potom praskaju a uschnu, bude to ono....na to treba kortikoidy. Rychlo pomaha v akutnej fáze Belogent mast. Mam tiez s tym problem, najlepsie sa mi osvedčila obycajna modrá indulona profi....vyborne premasti a aj hojí.

muminka27
13. júl 2023

Ahoj, mala som to tiez, vygooglila som ai vtedy tuto masticku a pomohla mi, teraz pozeram, ze je nedostupna skoro vsade, skus sa v lekarni opytat. V kontakte s vodou sa mi to zhorsovalo.

vandica
13. júl 2023

@alex248 mne to tiež príde ako dishydtroticky ekzem ako bolo vyššie spomenuté, a tiež mi na to krásne zabera Belogent masť. Mám to asi od 10-12r. Objednaj sa na kožné.

alex248
autor
14. júl 2023

@eba7 áno svrbi

damia22
14. júl 2023
alex248
autor
14. júl 2023

@kacena4
@vandica
@muminka27
@bzuco
@kacena4
@ivetz ďakujem dievčatá kúpim si čo ste odporučili a čo bude dostupné,ku možnej pôjdem určite najskôr vo štvrtok sa tam viem dostať ešte je otázne či má nejaká aj zoberie tak narýchlo

alex248
autor
14. júl 2023

@damia22 idem pozrieť, ďakujem

lindakmetova
28. apr 2024

@alex248 ja som to mala keď som vkuse umývala riady

lindakmetova
28. apr 2024

@alex248 stačí excipial mne pomohol

alex248
autor
9. máj 2024

@lindakmetova ďakujem pekne za radu ❤️