Ide o epilepsiu?

bebemonika
10. nov 2022

Ahojte, máte skúsenosť, že mali podozrenie na epilepsiu, no nakoniec sa nepotvrdilo?
Odpadla som, a ževraj som mala kŕče, tiekli mi sliny a mala som rozhryzenú peru. CT nič neukázalo, ešte ma čaká EEG a MR. Žienky tie, čo máte epilepsiu, myslíte si, že ide o epilepsiu? V rodine ju nikto nemal. Dá sa s tým normálne žiť a pracovať? Alebo budem mať nárok na ID?

kacena4
10. nov 2022

ct nic nemusi ukazat skor eeg, na mr sa zistuje z coho je ten zachvat ci tam nieco nie je patologike. ale akby to bola epi tak da sa normalne pracovat a zit zavisi od toho ako casto a ake mas zachvaty. na id nevie ci je narok, zalezi od stavu

bebemonika
autor
10. nov 2022

@kacena4 Ďakujem, eeg ma čaká v decembri, tak som zvedavá. Hrozné čakačky sú, človek sa ide zblázniť. Preto sa pýtam na prácu, lebo záchvat som dostala v práci, a teraz s tým majú problém..

anonym00000
10. nov 2022

@bebemonika stalo sa mi to prvý krát v auguste toho roka. Tiež že vraj som mala kŕče ale netiekli mi sliny a pod. Jedine viem, že som som si nič nepamätala ešte asi 2-3 minuty potom. Epilepsia za u mňa nepotvrdila a záchvat sa nezopakoval. Tak dúfam, že to bolo niečo iné.

bebemonika
autor
10. nov 2022

@anonym00000 No ja si nepamätám vôbec ten záchvat. Úplne zatmenie mám. A absolvovala si aké vyšetrenia?. Bola si aj v nemocnici? Ja dúfam, že ani mne sa to nepotvrdí.

anonym00000
10. nov 2022

@bebemonika bolo mi robené eeg ale keďže sa nič nepotvrdilo tak som na inom vyšetrení nebola a ani v nemocnici. Záchvat si nepamätám ale vraj som si nepamätala nič, ani meno. Od vtedy sa už nič nestalo, je však pravda, že som vtedy bola v tak obeoshskom strese, že som čakala že sa niečo stane. Držím palce nech bude všetko v poriadku.

anonym00000
10. nov 2022

@bebemonika mne sa to stalo v aute, vraj som bola nejak divne naklonena a priateľ prudko zabrzdil, so mnou trhlo (hlavou dozadu) a vtedy prišiel záchvat. Bolo mi povedané, že to mohlo byť nedokrvenie mozgu. To len tak na okraj

andrejka1974
10. nov 2022

@bebemonika epilepsia sa môže prejaviť rôzne na eeg sa to dá zistiť moja sestra mala epi a naučila sa s tím žiť a po čase jej postupne aj lieky vysadzali a záchvaty nemala už roky prvý mala v 17 rokoch ale môže sa prejaviť aj ako u teba alebo u detí často sa.prejavi zahladenia,nereagovanim znicoho nič prestane rozprávať a o pár sekúnd opäť v pohode a záchvat si nepamätá nikto

monkabohdalova
11. nov 2022

@bebemonika ja som bola viackrát na CT aj na MRI a ani na jednej neukázalo, že mám epilepsiu, na eeg ju ukázalo a potom som bola ešte na takom špecialnejšiom eeg kde ju potvrdilo, .tiež som mala stavy odpadávania, ale odkedy užívam lieky tak pohodička