Hladina cukru po dvoch hodinách

13. júl 2023

Ahojte vedela by mi povedať ze aká má byť hladina cukru po vypití tej sladkej vody po 2 hodinách?

taktotedanie
13. júl 2023

Test na tehotensku cukrovku ci bezny ogtt test?

autor
13. júl 2023

@taktotedanie na bežnom ... ale mala som tehotenské cukrovku na som bola na kontrole

suzitok
13. júl 2023

Normálne hodnoty cukru v krvi pri záťažovom vyšetrení sú: glykémia nalačno do 5,5 mmol/l a 1 hodinu po záťaži do 8,8 mmol/l, 2 hodiny po záťaži do7,8 mmol/l.

autor
13. júl 2023

@suzitok ďakujem veľmi pekne lebo mne brali po 2 hodinách so žili ale ja som si len tak odmerala a glukomerom a mala som 7 mmol/l

taktotedanie
13. júl 2023

Glukomer nie je 100% presny

autor
13. júl 2023

@taktotedanie jaj tak to som nevedela teze mohol byť vyšší alebo ešte nižši teda ..a aká odchýlka tam môže byť?

taktotedanie
13. júl 2023

Nie nie je, najpresnejsi je len odber zo zily
Kazdy glukomer uvadza inu odchylku

autor
13. júl 2023

@taktotedanie a môžem sa opýtať ze keď to uvádzajú lebo ja som to akosi nenasla nikde ... Aši už som mimo

taktotedanie
13. júl 2023

Tak ja som to nasla v papieroch od glukomeru- ja nemam ale otec ano
Ale nie je to presne ak by sze si odmerala a za 10min zase odmerala nebudete mat rovnaku hodnotu alebo odmerala jednym glumerom a potom inym nebudete mat tu istu hodnotu
Otcovi odmerali pred odberom glumerom a nasledne zobrali krb a rozdiel bol o 0.87mmol

autor
13. júl 2023

@taktotedanie a to bol menší alebo väčšie o 0,87 ďakujem

mamina7070
13. júl 2023

ak si mala 7 je to ok naco s stresujes

autor
13. júl 2023

@mamina7070 no to som mala keď ja som si odmerala po dobre... a prečo lebo dedo mal cukrovku a starky a aj mama je sledovaná a viem co všetko môže spôsobiť cukrovka ... keďže starký mal silnú prišiel o nohu a aj problémy s očami tak preto ...

mamina7070
13. júl 2023

a naco mi to pises ja diabetes mam, som na inzuline a nepotrebujem poucovat co cukrovka sposobuje 😉 ty mas hodnoty ok zdravo sa stravuj a pravidelne cvic a hyb sa

taktotedanie
13. júl 2023

Na glumeri nizsi v krvi vyssi