Hemoroidy po pôrode

nikinikiniki8
18. mar 2023

Ahojte. Je tu niektorá taká, ktorej po porode znova zmizli hemoroidy? Koľko trvalo kým vám zmizli a čo ste používali? Ja som mala už aj v tehotenstve hemoroidy vonkajšie, neboli bolestivé takže to bolo iba nepríjemne. Teraz som 3 týždne po sekcii, zdá sa mi, že je to lepsie, ale teda stále tam sú. Na konci tehotenstva som to už ani neliecila, neriešila som to.. teraz som zacala brat detralex, objednala som si dobovú kôru tak budem ešte to používať a také blbosti som tiež pokúpila že toaletak s dobovou kôrou a také mydlo na intímnu hygienu tiež s dobovou kôrou, neviem či pomôžu ale aspoň skusim🤷🏻‍♀️ Jaj a ešte krém procto-glyvenol. Ani teraz ma nebolia ale pre mňa je to extrémne nepríjemne a strašne moc sa toho chcem zbaviť tak prosim ak viete ešte nieco k tomu povedat alebo máte nejakú skúsenosť tak sem s tým. Dakujeeem

mariamisko
18. mar 2023

@nikinikiniki8 ja som po 2 porodoch zakazdym som si po porode doniesla hemeroidy liecila som to vsetkym moznym no odislo a zas prislo a dokola...teraz som opat tehu a potom po porode pojdem na operaciu z toho asi inej cesty niet...

nikinikiniki8
autor
18. mar 2023

@mariamisko ja sa strašne bojim s týmto ísť za lekárom aj keď chapem že pre neho je to úplne ok😀 ale ako hovorím pre mňa je to aj v osobnom živote extrémny problém aj keď ma to neboli… takže preto by som chcela naozaj všetko spraviť pre to čo sa da takto doma aby to bolo ok🙏

mariamisko
18. mar 2023

@nikinikiniki8 ak pisete ze ste mali cisarsky rez tak mozno sa vam to sceli...ale uplne vam rozumiem presne je to neprijemne vysetrenie tiez mam z toho stres...po prvom porode za pol roka som sa dostala do kopy no po druhom porode rok som sa z toho liecila teraz su tomu 3 roky no raz lepsie potom zas pali stipe cely cerveny konecnyk aj 5 cm okolo....

vorkola
18. mar 2023

@mariamisko No treba s tym ist k proktologovi,lebo ked stipe,teda este mas aj okolo zapalene.,on vysetri Aj ja to mavam stipanie konecnika ,a konecne mi mudr dal mast ,co mi dobre zabrala.pred tym som si len kadejake kupovala ,nic nezabralo az mi dal ,dokonca gastrolog.Nepisem o aku mast ide mne, lebo kazdy clovek je original, a niekomu pomoze aj z lekarne volnopredajne, , Aj sam Mudr, bude skusat, ak ti nezaberie jedna ,da druhu,Mna tak strasne stipal, ze som si musela dat dve tabletky od bolesti.

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
19. mar 2023

Nepamatam kedy odisli ale odisli.

scorpionflower1
19. mar 2023

@nikinikiniki8 ono to "nezmizne" len sa to stiahne a nebudes to citit, ked ta to boli velmi dbaj na stravu (vela vlakniny, malo jednoduchych cukrov, vela vody, ovocia a zeleniny) po stolici osprchovat vlaznou sprchou a dat si Detralex z lekarne (dava sa tusim az 3×3 denne)

alabama0011
19. mar 2023

@nikinikiniki8 fakt nikdy nezmiznu, len sa utisia.. ja to teraz v 40tke riesim.. tym ze som ich len tak po domacky riesila ako ty teraz, dopracovala som sa na hemoroidy 3 stupna a asi mi to budu musiet spravit operacne. Z coho nie som nadsena 😕 Keby som to vedela skor, riesila by som to tzv. “gumickovanim”. Hemoroidy 1. a 2. Stupna sa daju riesit este ambulantne.
Uprimne, to vysetrenie nie je take neprijemne, ako si myslite alebo opisujete. Skoro ako u gynekologa len o poschodie nizsie 😀
Odporucam detralex 3x jedna tabletka, ja mam teraz mobivenal a cipky faktu na noc.

vorkola
21. mar 2023

@zuzana9415 No obvodna by ta mala poslat k proktologovi,lebo musis mat vymenny listok

vorkola
21. mar 2023

@zuzana9415 no este ,ked svrbenie, skus sa vykupat, repiku,ale len v lavori, nie kupel vo vani