Gélové nechty - pomoc na lámavosť nechtov

laskulinka
31. dec 2016

Ahojte baby, neskutočne sa mi štiepia a lámu nechty.. Keď mi konečne narastú, stačí trocha vody a hneď sa polámu, už som z toho zúfalá. Skúšala som aj lak na posilnenie, no nepomohlo. Ale čítala som, aj som sa pýtala zopár ľudí, či na to pomáhajú gélové nechty a všetci či mi povedali, že áno. Chcela by som vedieť aj vaše skúsenosti. Ísť do toho, či sa to ešte zhorší? Ďakujem 🙂

sissy27
31. dec 2016

@laskulinka je to blbosť, gelové nechty a to, čo sa robí s tvojimi vlastnými pred samotnou aplikáciou, ti nijako tvoje nechty nevylepší... samozrejme prekryje to tvoje, budeš mať dokonalú manikúru, umelú. teda za predpokladu, že to dotyčná vie robiť, lebo kadečo vidím babám na rukách... keď sa nechty zbrúsia a aplikuje sa na ne chemikália, tak ako ti to má posilniť tvoje nechty, vieš povedať? dokonca niekoho to vyslovene bolí, keď dá prsty do lampy a gel tvrdne... nech ti niektorá z tých, ktorá tvrdí, že jej to pomohlo, ukáže vlastné nechty pod tým gelovými, aké ich má "krásne a pevné"... a zavolaj ma, mám rada kúzla 😀
Do istej miery za kvalitu nechtov zodpovedá genetika a do istej miery to vieme ovplyvniť - kvalitnou stravou, dobrou starostlivosťou... dostatok vitamínov zvnútra, čo najmenej chémie na samotné nechty, kvalitná starostlivosť...

laskulinka
autor
31. dec 2016

@sissy27 neviem, ako by mi mali posilniť nechty, keďže neviem ako sa aplikujú a neviem ani, aké chemikálie obsahujú. Práve preto som písala sem, nech mi poradí niekto, kto sa v tom vyzná. Ja len hľadám spôsob ako zachrániť moje nechty ;) a keďže mojej najlepšej kamarátke sa gélové nechty osvedčili, chcela som zistiť, či s tým má skúsenosti aj niekto iný, alebo je to len výmysel..

vroni
31. dec 2016

@laskulinka, ja mam gelove, resp. akrylove nechty uz roky. Zacala som z rovnakeho dovodu - moje vlastne su makke a stiepive (nie, nie je to stravou ani zdravotnym stavom, mam ich take nanic od mala). Ak ti to ma pomoct mat pekne ruky a nechty - tak ano, pomaha to. Ak od gelovych nechtov cakas, ze budu pod nimi tvoje vlastne pevnejsie a odolnejsie - tak to teda rozhodne nie. Tvoje vlastne ostanu take, ako boli vzdy, dokonca ta vrstva, na ktrorej je gel bude este horsia, lebo pred nanesenim gelu ti ju musia trochu zbrusit. Ja som si zacala davat gelace kvoli dcere, ked som jej menila plienku, casto som si zachytila a roztiepila nechet, ten ostal ostry ako noz a dieta vyzeralo, ako keby sa pobilo s mackou. Gelove sa nelamali a neskriabali, tak som pri nich zostala az dodnes. Fakt je, ze nemam s vlastnymi nechtami ziadne problemy, nerobia sa mi zadery a konecne mozem pisat na pocitaci ci podpisovat zmluvy bez toho, aby som schovavala ruky....

sissy27
31. dec 2016

@laskulinka tvoje prirodzené nechty to nezachráni, neposilní, neozdraví, naozaj ich to ešte viac zničí ... Ale budeš mať peknú náhradu. Akurát teda treba pravidelne dorábať, cca každé 3 týždne, čo samozrejme stojí čas aj peniaze.
Gélový necht sa ti nezlomí alebo nerozštiepi ako prirodzený, ale môže sa stať, že pôjde dolu aj s polovicou tvojho nechtu. Pri zápale v tele alebo užívaní atb sa môže stať, že ti nebudú držať.
Čo sa mi páči je nekonečné množstvo farieb, trbličiek, vzorov, čím sa dajú geláče vylepšiť, nie všetko je použiteľné aj na prírodné. Len si fakt dobre vyber, kde si to dáš spraviť.

sibalka21
31. dec 2016

@laskulinka Ja mam gelove nechty, tvojim to nijak nepomoze, skor este viac znici.... Skor to budes mat na to, ze sa ti vlastne lamat nebudu ked budes mat gelove a bude to vyzerat lepsie, ale nijak ti neposilni ani neozdravi tvoje prirodzene nechty....

jeennyv
2. jan 2017

@laskulinka skus japonsku manikuru alebo len potiahnut nechty gelom alebo gel lakom u nechtarky...to co nici nechty ak mas gelove je hlavne to lepidlo ktorym sa lepi typ...ak si ich das len spevnit gelom pomoze to lepsie ale na posilnenie je hlavne japonska manikura cca 10e stoji

evaeva123
2. jan 2017

@jeennyv japonská manikura je výborná vec,len to treba praktizovať min.5 týždňov,raz za týždeň.Mala som úplne zničené nechty po gelových.Japonskú mám odskúšanú viac krát,je to super vec.

katrin21
2. jan 2017

@laskulinka gelove nechty ti urcite nepomozu, gel obsahuje v sebe take grcy, hlavne kyseliny, aby naleptali tvoj necht a chytili sa tym nan, ze to je nieco, co ti nechty poskodi a nie vylieci.... po gelovych trva 3 mesiace , nez sa nechty zo stavu tenke ako papier daju dokopy.... a odrastu. Jedina znacka gelov, co ma minimum kyselin, je VEXA nails, ale to malokto ma , vacsina ma klasicke grcove gely.. o cinanoch ani nehovorim...
aj gel lak ti znici nechty.. ani to neskusaj.

Odporucam kupit si od JUST pripravok Nutrillon Capilair, obsahuje to vyťažky z prosa, mne to velmi pomohlo.. a tiez si daj vysetrit krvny obraz, ci nemas anemiu, malo zeleza a pod.. a tiez stitnu zlazu....
http://www.justnahrin.sk/produktove-rady/nahrin...
celkovo treba zvysit prijem biotinu, kremiky, zeleza a ostatnych mineralnych latok . Kremik predavaju aj v tabletkach.. pomoze aj japonska manikura, ale aj tu treba vediet dobre urobit, takze si najdi overenu manikerku....
mne najviac pomohol ten JUST, nedam na neho dopustit, na vlasy a nechty je to priam zazrak.. kupis to ale len od distributorov... daj si do googla, vyhodi ti niekoho v tvojom okoli , co s tym robi.

laskulinka
autor
2. jan 2017

ďakujem pekne za rady baby, určite niečo vyskúšam a tých gélových nechtov sa budem musieť vzdať :/ 🙂

matiasdaniel
14. máj 2018

Pomoc pracujem s nechtami vydrzia tyzden kde je problem ?gel? Alebo uz neviem

gelovenechlevice
Odpoveď bola odstránená
Zobraz