Dva týždne trpím ťažkým dýchaním

ekhina
7. apr 2020

Ahojte , mam taky problem . Uz dva tyzdne sa mi tazko dycha , mam pocit nedostatku vzduchu. Preto sa musim kazdu chvilu asi kazdu minutu -dve nadychovat zhlboka ustami. Je to strasne unavujuce . Berem magnezium aj upokojujuce tabletky ci to neni zo stresu ale nic nepomaha . Doktorka mi predpisala lieky na alergiu ci to nemam z toho ale ani to nepomaha . Uz neviem co by to mohlo byt. Mali ste nieco podobne ? Kedy to preslo a co ste robili? Dakujem

amelia000
7. apr 2020

@ekhina a krvne testy na hemoglobin a cervene krvinky ?

merkelica
7. apr 2020

srdce mate vporiadku? chodenie hore schodami nerobi problemy?

maca2017
7. apr 2020

@ekhina Aj ja to mám. Stále mám pocit nedostatku vzduchu a núti ma to zhlboka sa nadychovat alebo zivat. Ale niekedy mi ani nejde. Tiež som z toho veľmi unavená. No pripisujem to stresu....Asi...

ekhina
autor
7. apr 2020

@amelia000 na krvnych som nebola kedze je teraz takato situacia ale beriem aj zelezo ale ziadna zmena

amelia000
7. apr 2020

@ekhina tak urcite chod, ja mam taky problem a hemo mi z 80 vyslo na 90 pri brani zeleza..stale velmi malo ale lepsie ako nic ;)

ekhina
autor
7. apr 2020

@merkelica mam 28 rokov srdce som mala doteraz ok teda ason neviem o tom ze by som nemala . Pred 2 tyzdnami som bola psychicky trosku na dne a vtedy to zacalo ale uz som psychicky ok a stale to dychanie pretrvava . Doteraz som nemala problem s nicim cvicila som sportovala ale teraz som zadychana aj hned rano po zobudenu ako keby som utekala . Nechapem z coho.

ekhina
autor
7. apr 2020

@maca2017 a kolko vam to trva uz ?

elenajezova
7. apr 2020

Mne to tiež robieva. Raz za čas. Trvá to niekedy týždeň, niekedy dva.. Ako kedy. Ako to začne, tak to aj po nejakej dobe prestane. Ale je to veľmi nepríjemné.

matejajanka
7. apr 2020

@ekhina akurát presne teraz mám aj ja také obdobie že mám presne toto isté, a dnes mi vraví môj sedem ročný syn, že mami mne sa nedá poriadne nadýchnuť musím ako keby zívať. Tiež by som rada vedela že čo to môže byť, či zo stresu alebo z čoho?

ekhina
autor
7. apr 2020

@matejajanka a nadychujete sa ustami zhlboka kazdu chvilku ? Ako dlho vam to trva ?

ekhina
autor
7. apr 2020

@elenajezova a tiez ste sa kazdu chvilku museli zhlboka nadychavat ustami?

leskovael
7. apr 2020

Aj mne sa to stáva a pomerne často. Z čoho neviem. Ako to príde tak aj odíde. Niekedy to trvá cely deň, niekedy aj dva a niekedy to zmizne behom pár hodin 🤔

mondolina
7. apr 2020

Je to stres. Pocit, že sa sa nevieš zhlboka nadýchnuť.

ekhina
autor
7. apr 2020

@mondolina ja sa ale praveze zhlboka nadychujem ale stale . Nedycham normalne nosom ale stale mam nutkanie nadychovat sa zhlboka lebo inak mam pocit nedostatku vzduchu .

angelinja
7. apr 2020

@ekhina mne zacalo dnes toto iste ked om sa nadychla dymu od hore susedy ktora vkuse fajci..hadam si to len namyslma...neivme odkedy ti toto zacalo ale uvedom si ze psychika a clovek si dokaze namyslet mnoho veci hlavne s dychanim...nechcem hovorit nic viem ake to je ked si presvecena ze nieco mas a druhi ti neveria ale len toto ma teraz napadlo ze pocit aky mas...

maca2017
7. apr 2020

@ekhina Asi dva tyzdne...

mondolina
7. apr 2020

@ekhina
Hej to som myslela

marca12
7. apr 2020

@ekhina tazko povedat,moze to byt cokolvek mozno aj neliecena alergia pomaly prechadza do astmy. Chcelo by to komplexne vysetrenia,ale v tychto casoch,neviem

diewcatqoo
7. apr 2020

Ja som tymto zacala trpiet, ked som mala cca 10-12 rokov. Robili mi rozne vysetrenia a nakoniec sa zistilo, ze mam astmu.
Za tych x rokov, co ju mam zdiagnostikovanu, som mala len 2x taky typicky zachvat kasla, inak vzdy ak to na mna pride, tak mam len taky ten hnusny pocit, ze sa nemozem nadychnut. Snazim sa dychat zhlboka, ale ako keby to nedoslo do pluc. Zhorsuje sa mi to v jari (vsetko kvitne) a v jeseni (ked su hmly a velmi vlhky vzduch).
Ak to na teba pride, snaz sa upokojit a dychaj pomaly, zhlboka chvilu do papieroveho vrecka.

denisa098
7. apr 2020

@ekhina astma

nenne9
8. apr 2020

Mne sa to stavalo pred par týždňami...akoby som "zabudala " dýchať...ja neviem...pripisala som to psychike...vtedy zacala korona☹️ obmedzila som sledovanie správ a socialnych sietí...doobeda home office a varím a poobede záhrada a problém je preč

katkabg
8. apr 2020

Aj ja mam take stavy....pripisujem to stresu.....vtedy mam po ruke matovy caj a valerian v tabletkovej forme.Ja som teraz pod velkym stresom nakolko som predavacka,rusko stale na mne uz ani neviem co to je dychat normalne.Do toho stresy ci ta dakto nenakazi potom este ludia su jak drb...nuty ach jo.A to este domov utekam mala sa uci online cez net kazdy den maju 5 hodin od rana od 8 do 13 00.Aj vcera som mala taky stav ze som zacala v robote stale zyvat a o 14 00 ked som sa vratila z prace tak som sa bachla do postele a origos zaspala lebo tak mi trebalo.Som vycerpana

matejajanka
8. apr 2020

@ekhina áno mam potrebu stále sa nadychovat zhlboka, niekedy mám pocit ako keby mi dačo sedelo na hrudi a bránilo sa zhlboka nadýchnuť. Tiež myslím že je to únava, vyčerpanie alebo taká vnútorná nervozita. Väčšinou vtedy si dávam každý deň magnézium.

elenajezova
8. apr 2020

@ekhina Áno presne tak. vtedy sa musím zhlboka nadychnuť ústami. na chvíľku sa mi uľaví a potom zase to isté. hádam aj 1000 do dňa. Vtedy si vlastne uvedomujem vlastné dýchanie. a je to velmi otravné. O tej astme som aj ja počula, ale nikto to ďalej neriešil. ani obvodná doktorka, keď som jej to spomínala. Ja mám asi zníženú kapacitu pľúc, v detstve som mala 3 krát zápal pľúc. Tak neviem, či aj tým to može byť. Ja si pamatam, že mi to asi aj v detstve robilo. Lebo som sa "bavila" tým, že som akože nasilu zívala. To si len tak pamatam ako dieťa. Ale či to bol tento problém, to už neviem....

ekhina
autor
8. apr 2020

@elenajezova a ako ste sa toho zbavili? Co ste robili ze vam to po dvoch tyzdnoch zmizlo? Brali ste nejake lieky ?

elenajezova
8. apr 2020

Nie, nebrala som žiadne lieky. Po príde magnézium. Mne to tak ako to príde aj prestane. Takže fakt neviem, čo by bolo na to najlepšie.

elenajezova
8. apr 2020

Poprípade magnézium.. Oprava😄

moneequa
8. apr 2020

@ekhina Aj ja to mavam. Prvy raz som to mala asi ked som mala 13 r a vtedy mi zistili alergiu. Odvtedy si nejak nespominam ci som to mavala dalsich 13 rokov..Zacalo mi to zas tento rok, niekedy je to lepsie a nevnimam to, niekedy si stale to zivanie musim vyvolavat, lebo mam az tlak na hrudi z toho pocitu, ze sa dostatocne nenadychnem. Celkom sa obavam ako zistim pri pripadnom nakazeni koronou, ze uz je somnou zle a nemozem dychat, ked s tym mam problem aj teraz bez korony. 😀

danielahamar
10. apr 2020

Táto situácia co je, ti nič dobré nedáva, poznám to, ja som si nasadila d vitamín, magnézium a hlavne si to musíš zrovnať v hlave a nezit s tým co sa deje každú sekundu, aj nevedomky. Nemysli nato, bude to dobre🌹💗 pripadne si zober sáčik a dychaj do neho zhlboka, pripadne vyskúšaj quajacuran dajú sa kúpiť bez predpisu.

eriksonka1234
12. apr 2020

@ekhina najpravdepodobnejšie je to zo stresu. Ja som sa s tým naučila žiť. Začalo mi to cca v 16 tich, potom sa to opakovalo pri zvýšenom strese, úmrtí v rodine. Dá sa s tým pracovať, ale chce to veľa čítania, pozitívneho myslenia a duševnej pohody.