Diphereline a endometrióza

dejka239
9. dec 2016

Ahojte. Chcela by som sa opýtať. V máji mi operovali endometriózu. Následne mi lekár začal aplikovať jeden krát do mesiaca injekciu Diphereline, odstavil mi menzes. Akože navodil prechod. Chcela by som sa spýtať či ste to niekto užívali a či ste nemali vedľajšie účinky. Mne sa zvýšil tlak, som unavená, problémi s očami.... vybrala som 5 injekciu. Ďakujem.

zutera
10. dec 2016

Já jsem po léčbě Diphereline dost přibrala a měla jsem v tahu lymfatický systém.Asi 2-3 měsíce po léčbě se mě zdravotní stav upravil🙂

dejka239
autor
10. dec 2016

@zutera dakujem za info. Môžem sa spýtať a s tlakom to vyzeralo ako?? Mne sa zvyšil a ta únava, bolesť ocč... Ďakujem za odpoveď dúfam, že sa sa to polepší aj u mňa. 🙂

zutera
10. dec 2016

I já doufám,jen obě velmi dobře víme že je to ,,běh na velmi dlouhou trať"☹ jinak u mě tlak spíš snížený

dejka239
autor
10. dec 2016

@zutera ano viem mne endom.operovali uz 2 krat. 😢 ale dufam, že aspon momentalny zdra.stav sa zlepši. Dakujem za odpoved 😉☺

zaz369
7. apr 2018

ahojte, mam 25 a mna operovali vo februari tiez mam endometriozu a vybrali mi cast laveho vajecnika aj z cystou a zrepasovali dno panvy a pichat diphereline mi zacali koncom marca, druhy den menstruacie. Prve dni som nepocitovala ziadne vedlajsie ucinky ale potom som zacala byt velmi unavena a nevedela som zaspat a asi tyzden uz krvacam mimo cyklu raz je to slabsie raz silnejsie.... chcem sa opytat ci ste sa s tym uz stretli. Dakujem

smolinka322
17. aug 2020

Ahojte, v juli som bola na laparoskopii endometriozy odstranili mi lozisko z vajecnika a teraz mi doktor predpisal diphereline injekcie zatial na 3 mesiace, ktory den cyklu je potrebne pichat? Ake ste mali vedlajsie ucinky? Lieky ste si pichali same? Po ukonceni liecby bol aky dalsi postup?dakujem za odpovede

dejka239
autor
18. aug 2020

@smolinka322 ahoj. Ja to mam prispevok z roku 2016. Ja len viem, ze mi ten diferelin nerobil dobre. Vybrala som injekcii. Tlak vysoky, vlasy, podrazdena, unavena,......

smolinka322
19. aug 2020

@dejka239 pomohlo ti to? Kolko injekcii si vybrala? Vratila sa ti znova endometrioza? A injekcie sisi pichala sama alebo si chodila k lekarovi? A prva sa dava pocas menstruacie alebo ako?

dejka239
autor
19. aug 2020

@smolinka322 mne to pychala sesteicka. Asi mne nepomohlo. Nakolko som 4,5 roka po operacii. A v septembri idem znova. Cysta sa mi drzala 2.5 roka na 2.5cm a zrazy 6×7

slavkaaa999
10. sep 2020

Ja som mesiac po laparoskopii,dve cysty na obidvoch vajecnikoch.lekar mi chce dat na tri mesiace Decapepton depot...nemate niekto skusenosti?