Diastáza priamych brušných svalov

sam2
13. mar 2016

Ahojte, dievcata viete mi poradit konkretne cviky (najlepsie videa) na tento problem? Citam citam a zacinam byt z toho jelen. Chcem mat pekne ploche brucho. Od januara som zacala cvicit ale ked som si vsimla tento problem prestala som. Nemam to velmi rozostupene. Lekarka mi povedala ze cvicit mozem v pohode, ze ani nepotrebujem speci cviky. No ale teraz som v pomykove, lebo podla clankov si pri klasickych brusakoch mozem viac uskodit.... Aj ked je pravda ze vnutornosti mi nevyliezaju, ale medzeru medzi svalmi mam... Dakujem za kazdu radu

sam2
autor
13. mar 2016

Jezis, naozaj som dokazala slovo priamych napisat s "i"????? Ach :D

stardust
13. mar 2016

@sam2 cim dlhsia doba od maturity uplynie, tym vyssia pravdepodobnost vyskytu podobnych chyb 😀

sam2
autor
13. mar 2016

@stardust vsak totok. Ach normalne mi az zle ostalo ked som to uvidela... :D

stardust
13. mar 2016

@sam2 😀 😀

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sam2
autor
13. mar 2016

@esterba dakujem. Tiez som rozmyslala nad fyzioterapeutom. Asi to bude na zaciatok najlepsia cesta. Lebo operacia by bola asi az posledna moznost. Planujeme este druhe babo tak za rok-dva. Cize to by som chirurgicky riesila az potom. Ale ako hovorim, nie je to az taka katastrofa 😁

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
curly6
18. apr 2016

dievcata, v sobotu v bratislave je prednaska o diastaze, vedie ju fyzioterapeutka Monika Srenkelova...najdete to aj na FB alebo vam poslem link...neviem ci tu mozem verejne posielat link...

sam2
autor
18. apr 2016

@curly6 dakujem, uz chodim k fyzioterapeutke a musim povedat ze uz po 3 tyzdnoch je teda vidiet vysledok. Lutujem ze som to odkladala skoro tri roky 😊☺️

curly6
18. apr 2016

@sam2 chodis k fyzio v BA? ja sa tomu intenzivne mozem venovat az po porode, nakolko som teraz tehotna, ani som zatial nezistovala moznosti fyzio ohladom diastazy v BA

sam2
autor
18. apr 2016

@curly6 ano v ba...sestra pracuje v jednej velkej firme a oni tam maju fyzioterapeutku, ktora sa zaobera aj tymto. A teda odporucam to do buducnosti. Sama bez dohladu by som to nedala. Cvicenie je velmi "zlozite" a zamerane na detaily.....
V ba je vitalcentrum ktore sa tomuto venuje, ale tie palky co pytaju, no uff... a potom som nasla este jedno centrum v ivanke pri dunaji...

curly6
18. apr 2016

@sam2 takze k tvojej fyzio sa asi nedostanem 🙂
tak asi naozaj sukromne centrum...vitalcentrum zatial ukladam
ja som zatial nensla nikoho, kto by sa v BA venoval vyslovene tomuto problemu
vdaka

sam2
autor
18. apr 2016

@curly6 no nasla som tieto dve ktore o tom vyslovene pisu na svojich strankach.. Ale mozno ich je viac, kedze teraz je to viac menej taky boom... len fakt treba hladat cloveka ktory ma nato skolenie...a ty uz mas diastazu potrvdenu?

curly6
18. apr 2016

ano mam, po prvom tehotenstve...zistila som to prednedavnom, ale kedze som momentalne tehotna, intenzivne to neriesim...len sa ku mne dostali nejake info, tak zbieram
ja som cely cas po prvom porode az doteraz vyzerala ako "tehotna", ale nejak ma to obchadzalo a neriesila som to a nevedela som ze to existuje, cvicila som ale samozrejme zle atd
tak po tomto druhom tehotenstve sa tomu uz chcem urcite venovat

ursulienka1
18. apr 2016

ja som si teda cvicenim a brusakmi vsetko len zhorsila .chcela som schudnut a spevnit brucho...tak som v septembri zacal 2x do tyzdna cvicit a od decembra mam tak nafuknute brucho.hocico zjem hned mam obrovske brucho. pobehala som vsetky vysterenia vsetko ok ziadna intolerancia nic a az potom ked som zacala premyslat z coho to asi je tak mi vyslo ze asi z toho cvicenia . neviem ☹ ☹ niekedy vyzeram ako tehotna uz sa ma par krat aj spytali ci bude tretie babo.ruky nohy vsetko ok len obrovske brucho

sam2
autor
18. apr 2016

@ursulienka1 tuto chybu som urobila aj ja, ak mas diastazu tak klasicke brusaky a sklapacky su smrt... tu treba specialne cviky, ale fakt odporucam pod dohladom, Ja som dnes po cviceni skonstatovala ze take ploche brucho som nemala ani pred porodom :D a to cvicim asi 3 tyzdne. Ku fyzio chodim 2x-3x do tyzdna, zbytok doma, Ale musi to byt poctivo, kazdy den aspon 15min minimalne. A brucho je teda pevnejsie a nie ako zelatina a vypucene ako v 4m :D
Ak este diastazu nemes diagnostikovanum chod k lekarke nech ti ju potrvdi, Ono viac menej si to vies aj sama. Lahni si na chrbat, pokrc kolena ako pri brusakoch a jemne sa zdvihni aby sa ti napli brusne svali, aj si tam vopchas prsty, teda medzi dva svaly, a mas tam akokeby medzeru, pravdepodobne sa jedna o diastazu...
@curly6 no aj mne ostalo velke brucho, vsetko chude a tenke a brucho ako v 4m.... tak som klasicky cvicila, Potom som zacala patrat potom opreco sa mi neschoval pupok a ostal mi "nos"... a takto som sa dopatrala k diastaze....

ursulienka1
18. apr 2016

poznam ten cvik vopcham sice len 2 prsty no viem ich tam dat vyzera to strasne. nemyslim si ze mam dake velke stadium no posrala som si to cvicenim
1. ja v auguste
2.ja v decembri
cvicila som od septembra

sam2
autor
18. apr 2016

@ursulienka1 no vyzera to na diastazu, ale nie som lekar tak nechcem zle poradit. Odporucam bud navstivit chirurga ktory bud potvrdi alebo vyvrati diastazu. V pripade potrvdenia bud odporuci ooeraciu ( pre mna to je ale az posledna moznost) alebo cvicenie. Alebo navstivit priamo fyzioterapeuta ktory sa tymto problemom zaobera a tiez bude vediet urcit ci sa jedna o diastazu....,

ursulienka1
18. apr 2016

@sam2 dakujem za radu to behnaie po lakaroch bude katastrofa teraz som nastupila po materskej do roboty tak si nemozem dovolit behat po lekaroch

sam2
autor
18. apr 2016

@ursulienka1 no bude to zlozite, ale zdravie mame len jedno 🙂 ;) A mozno na prvotne konzultacie sa bude dat dohodnut aj na poobedny termin aby to nezasiahlo pracu 🙂

zuzana90m
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trishia30
22. jún 2017

@sam2 Prosím, mohli by ste napísať meno tej fyzio? Aj keď je teda v súkromnej firme. Ďakujem.

zuzana90m
22. jún 2017

Ahojte.... ja mam chvalabohu len malu diastazu okolo pupku, no poznam vela zien s diastazou a mnohe take co si to zhorsili cvicenim.... viem ze sa bude robit kurz na diastazu ak ste z KE a okolia tak skuste.... stranka na fb... ZumaFit.... vela zdaru pri cviceni 🙂

maximma
12. dec 2017

Ahojte, nový online-kurz "život s diastázou" na Slovensku http://fyzio-terapia.sk/produkty-2/ 🙂

zzuzanah
17. máj 2019

@maximma baby je toto diastaza?

trishia30
17. máj 2019

@zzuzanah povedala by som, že áno. Máte aj zle držanie tela. Pri DR je dôležité dýchanie- do branice, akoby ste rozširovali hrudny kos do 360 stupňov- panvové dno je pri vdychu uvoľnene a pri výdychu ho zatahujete smerom hore- tak vytvárate správny intraabdominalny tlak. Správne držanie tela- musíte mat uši, ramena, boky a členky v jednej linii. Hlavu tahajte nahor akoby vás niekto ťahal za cop, ale bradu držte dole, rebrá treba zadunut dovnútra. Vy máte DR nad pupkom- práve takáto je vraj najčastejšie spojena so zlým dýchaním a širokým hrudnym kosom. Odporúčam skupinu na fb Diastasis support workout group. Leaderkou je Katrina Oakley. Pri DR je dôležité nejesť potraviny ktoré vás nafukujú. A naopak jesť take ktoré podporujú tvorbu kolagenu, čo napomáha obnove funkcii spojivového väzivo medzi rectus abdominis.

trishia30
17. máj 2019

@zzuzanah môže byt že vaše hlboké stabilizačné svalstvo je funkčné, a máte len rozostup. Šírka rozostupu rectus abdominus nie je až tak dôležitá ako hĺbka. Na tej fb stránke je aj spôsob ako si to zmeriate. Ak robite brusak- čo sa pri dr neodporúča- a pozorujete coning alebo bulging (na fb je vysvetlenie) vaše svalstvo nie je funkcne a treba na ňom pracovať. Keby niečo, pýtajte sa 😉

maximma
19. máj 2019

Suhlasim s komentami predomnou. A ano, toto je diastza. zzuzanah velmi dobre opisane, co by bolo vhodne robit 🙂