Diastáza priamych brušných svalov

monika4999
25. feb 2017

Ahojte, je tu niekto kto, s vyriešeným problémom Diastaza priamych brušných svalov? Prosim potrebujem aj ja ist na operáciu no neviem kam. Viete mi doporučiť na základe vašich skúsenosti chirurga alebo plastického chirurga? Dakujem

terezka1947
25. feb 2017

mna v KE zatial vsetci chirurgovia "vysmiali",ani utz,ani pohmat,nic mi neurobili,lebo vraj....co to po nich chcem a goool vsetkeho bol,ked sme boli so sznom na chirurgickej pohotovosti a takej mladej lekarky sa pri jeho obliekani pytam,co si o tom mysli=reku mlada,bude vediet,chapat ma=pozerala na mna prekvapene a potom s vymechom dodala,ze ci vela chodievam na internet=nezvyknem sa obhajovat pred neznam.ludmi,ved aj naco....ale nezdrzala som sa,vravim jej:p.doktorka,to je realita,skutocnz problem a da sa aj na Slovensku operovat,som myslela,ze aj v KE sa to robieva bezne....
takze zaujimalo by to aj mna,sice,ja by som rada najprv vyskusala nejake cvicenie,uvidime.

monika4999
autor
25. feb 2017

@terezka1947 tak mne cvičenia už nepomôžu. Skúšala som cvičiť aj pod dohľadom trénera ktorý o mojom probléme vedel no nepadlo to dobre. Teraz to musim riesit operatívne no neviem kde

didi83
25. feb 2017

Monika, a neskúšala si kontaktovať Rehab women? Skús vygooliť jej stránku, poprípadne sa jej ozvať cez FB. V recenziách píše, že dokáže pomôcť i ženám, ktorým už lekári odporúčali iba operáciu.

monika4999
autor
25. feb 2017

Mna to už boli aj pri sedení, neviem si predstaviť cvičiť. Dakujem skúsim to aspon pozriet

n0mi
25. feb 2017

Ale ked boli mozes mat uz aj pruh napr. Ja sa snazim cvicit a dari sa mi to.

stankadu
25. feb 2017

Ahojte aj ja mám diastázu a dozvedela som sa to až po 8 rokoch. Ale nikdy ma to nebolelo. Podla mňa to bude iný problém, ked ťa to bolí. Neviem síce kde to operujú ale skús pozieť "abdomino plastika".

17alisha
25. feb 2017

ahoj, ja mam diastazu na dva prsty, da sa to upravit cvicenim, len musis cvicit spravne a hlavne pravidelne...ja chodim na fitmamu, kde nam to mamickam kontroluje instruktorka, ci to robime spravne.

sam2
25. feb 2017

Ja som mala diastazu a som 11t po operacii... ale ja som bola na sukromnej klinike, kde mi zaroven urobili aj abdominoplastiku 😉Bola som v interklinik v Ba...pridaj sa do skupiny abdominalna plastika brucha 😉

monika4999
autor
25. feb 2017

Dakujem pridala som sa

maaaria3
25. feb 2017

sama som tu kedysi vytvorila diskusiu na túto tému... mala som diastázu aj na 4 prsty, ak nie viac, teraz mám tiež, ale... naozaj pomohlo civčenie... neustále stahovanie brucha, tzv. tuplerova technika... trochu som si ju upravila... skrátka stahovala som aj 100 krát za sebou a diastáza sa mi zmenšila... teraz som polavila a zas začínam mat problémy, ale cvičenie isto pomáha... hod do googlu Tuplerova technika, je tam toho vela, žiadny pás netreba, len stahovat kdekolvek a kedykolvek

monika4999
autor
25. feb 2017

Skúsim Dakujem za radu

lily55
25. feb 2017

ahoj ja mam tiez diastazu, bola som na diagnostike pri MOnike Šrenkelovej ( fb rehabwomen) urcite sa s nou kontaktujte, poradi a nasmeruje vas.

maaaria3
25. feb 2017

tu je konkrétne a dost zložito... ale funguje zázračne... centimertre išli dole, fakt sa do uzavrelo
Posilovanie priečnych brušnych svalov – Tuplerovej technika
Základné cviky

Cvik č. 1
Sadni si na stoličku s rovným operadlom a spoldný chrbát pritlač k operadlo, alebo si sadni na zem do tureckého sedu a spodný chrbát prilač ku stene. Polož jednu ruku pod pupok a druhu nad pupok. Nadýchni sa a pri výdychu stiahni brucho k chrbtici. Tie svaly, ktoré sa zapojujú do práce sú priečne a tie je potreba posilovať.
Cvik spočíva v tom, že v tejto polohe budeš priečne svaly sťahovať k chrbtici rýchlo. Za jeden deň je potrebné urobiť desať setov po 100 opakovaniach. Napr tri sety ráno, 3 sety poobede a 4 sety večer. Alebo ako komu vyhovuje.

Cvik č. 2
Výťah
Rovnaká pozícia ako pri cviku č. 1. Predstav si, že nafúknuté brucho je na prvom poschodí. Čím je brucho bližšie k chrbtici, tým je na vyššom poschodí. Keď je maximálne pritiahnuté ku chrbtici tak je na 6. Poschodí. Nadýchni sa, vypuč brucho do polohy prvého poschodia, vydýchni a pritlač ho do polohy piateho poschodia. Vydrž, kým napoťítaš do 30. Potom pritiahni brucho ešte ďalej (malý stisk) do polohy 6. Poschodia. Takto stiahni brucho 5 krát. Cvičenie ukonči plým nádychom do brucha. Opakuj 5 setov každý deň.

Cvik č. 3
Kontrakcie
Rovnaká pozícia ako predtým. Polož ruky nad a pod pupok, aby si mala istotu, že používaš tie správne svaly. Daj brušné svaly do polohy tretieho poschodia. To je štartovacia poloha. Potom stiahni do polohy piateho poschodia. Pracuj len brušnými svalmi, nenakláňaj sa pritom dopredu. Horné aj spodné svaly musia byť zapojené. Denne 5 setov po 100 opakovaní. Po týždni môžeš robiť sťahy zo štvrtého na piate poschodie.

angd
26. feb 2017

Ak to boli,to uz je hernia a chirurg to zoperuje .Aj diastazu bez hernie operuje chirurg,ale oba prípady jazva smeruje z hora dole,preto sa mamičky v oboch prípadoch dávaju operovať na súkromných klinikach, plasticka estetika.....len si to treba zaplatiť.Tu sa robí bikinovy rez, je síce dlhý, ale dá sa zakryť.Ja mám diastazu tiež, chodím cvicit k fyzioterapeutovi.

simona826
26. feb 2017

Ja mam tiez diastazu na 4 prsty, som 2 a pol roka po porode, cvicila som no tiez ma to boli hlavne pri skakani alebo behu...chcem ist tiez na operaciu no muz by chcel este skusit dievcatko kedze mame 2 chlapcov a vraj sa operacia neodporuca ak sa este planuje tehotenstvo lebo je dost pravdepodobne , ze by som ju mala zase...tak este pockam kym sa rozhodneme , no ak pojdem kamoska mi odporucila interkliniku v Ba vraj bola spokojna a urobili jej pritom aj abdominoplastiku..

sam2
26. feb 2017

@simona826 ja som bola tiez v interklinik, som teraz 11t po a tiez mozem odporucat 😊

simona826
26. feb 2017

@sam2
A ked sa mozem opytat kolko ta to stalo ? Zostala ti velka jazva ?

monika4999
autor
26. feb 2017

Aj mna by zaujímala cena a meno plastického chirurga.Dakujem

sam2
26. feb 2017

@monika4999 mudr.hedera a cena bola okolo 2000€ + 100€ cca predoperacne som si dala robit priamo u nich... ale to nemusis 😊

sam2
26. feb 2017

@simona826 jazva je velka, ale tenka. Ja som do toho isla aj ked viem, ze jazvy sa mi na prd hoja a nie su ploche a uplne blede... proste ju schovam do nohaviciek (aj do bedrovych).... 😉

monika4999
autor
26. feb 2017

Baby fotky nemáte pred a po?

sam2
26. feb 2017

Pred

sam2
26. feb 2017

Po asi 4t

sam2
26. feb 2017
sam2
26. feb 2017

Z boku

angd
26. feb 2017

@sam2 super 🙂 a na koľko cm alebo prstov si ju mala?

lennicka
26. feb 2017

@sam2 tak to je riadny rozdiel! ja mam tiez taky pupok vypuknuty ako ty na prvej fotke...ale teraz to vyzera fakt super....

sam2
27. feb 2017

@angd ja som ju nemala velku. Cca na 2-3 prsty... ale na moju vysku a vahu (cca 153cm a 42 kg) bola dost velka 😊

monika4999
autor
27. feb 2017

@sam2 krásne ti to urobili

daisylucky
27. feb 2017

Ja sa tiez prodavam do diskusie. Mam diastazu na tri prsty, vyzeram akov siestom-siedmom mesiaci tehotenstva. Brucho mi prehmatal moj svagor brusny chirurg. Povedal, ze to mam dost rozbite. Ze cvicenim to nedam. Ze jedine riesenie abdominoplastika. Ale hned mi vymenoval rizika. V kazdom pripade este planujeme tretie dieta, potom musim schudnut aspon 15 kil (kedze teraz mam 88) a uvidim, co dalej.