Crohnova choroba a biologická liečba

zulema54
9. mar 2023

Ahojte…chcem sa spýtať či je tu niekto kto ma crohn.chorobu a je na bioliecbe..či ma nejaké vedľajšie účinky ,či zaberá vôbec …

elenka74
9. mar 2023

@zulema54 Ja, aj syn máme ulc. kolitídu, čo je niečo podobné ako Crohn, aj liečba je rovnaká a syn chodí aj na biolog. liečbu. Toto je jeho druhá biolog. liečba, tá prvá mu vôbec nezaberala a bol na nej skoro 7 rokov, táto druhá mu už zaberá, je na nej 3 roky.
Čo sa týka nežiadúcich účinkov, syn nemal nikdy problémy, ale viem, že niektorí ľudia majú vyšší krvný tlak alebo môžu mať aj alergické reakcie.

gaaaa
9. mar 2023

@zulema54 Ja beriem biol.liečbu 15r.Neviem či mi už zaberá lebo mám stále problémy a aj operáciu. Vedľajšie účinky zo začiatku deň podania zvýšená horúčka,únava ale únava pri crohne bude stále,odkedy beriem biolku tak sa všetko na mňa lepí žiadna imunita a už mi aj urológ povedal že by dr mal zvážiť či ju nevysadit že mi ničí obličky a aj pľúca. Ale na gastro mi dr povedal že z biolky nie ostatní lekári že áno. Tak si potom výber.24.4.by som mala ísť na kolono tak som zvedavá.A strašne mám suchú pokožku a padajú mi vlasy odkedy ju beriem.Mam crohna zabudla som napísať