Čo vám pomohlo pri zápche?

selvecka96
1. okt 2020

Čo vám pomohlo pri zápche? Nezaberajú ani čipky ani sirup, naozaj už neviem čo skúsiť. Poprosím tehuľky o radu. Ďakujem 🤗

koka3
1. okt 2020

ahojky, mne dost pomohli susene slivky...

eliska13
1. okt 2020

@selvecka96 vláknina z lekárne a veľa vody, vločky zaliať a do jogurtu slivky do toho, alebo kyslú kapustu

xjakubikovak
1. okt 2020

@selvecka96 skús čaj Senna ale neviem či ho môžu tehotné

alienkami
1. okt 2020

Na lačno -asi polhodinu pred jedlom- pohár teplej vody (telesnej teploty), ľanové semienka. Namočiť na noc a ráno zjesť aj s tým slizom napr. v jogurte. Mak, orechy, ovsené/pohánkové/pšeničné vločky - ak k tomu primiešaš nejaké semienka alebo orechy, tak ešte lepšie. Kompótové šťavy všeobecne, nielen slivková. Ak zvýšiš príjem vlákniny, tak zvýš aj príjem tekutín lebo priveľa vlákniny môže tiež spôsobiť zápchu.

rachab
1. okt 2020

@selvecka96 lyzica oleja rano nalacno,slivkova stava - predavaju v Dmke, lanove semiacka zaliate ako caj teplou vodou, susene figy,slivky, ovocie- mne pomahal melon,ale teraz uz je po sezone, vela vody,mala som aj sirup Fructolax,Psyllium..nic nezaberalo zazracne,ale spolu to nejako vdaka Bohu slo..

alienkami
1. okt 2020

Ešte som si spomenula na cviklovú resp. cviklovo-jablkovú šťavu. Aj cvikla varená je fajn. Len sa nezľakni potom na WC, keď to bude mať cviklovú farbu.

marianna235
1. okt 2020

Jednoznačne psylium !!! A funguje aj pri hnačke!!!

mell27
1. okt 2020

@xjakubikovak senna vyvoláva návyk a často vedie ku znižovaniu hodnoty draslíka, čo môže vyvolať arytmie, v tehotenstve určite neodporúčam..

mell27
1. okt 2020

Skús laktulozu, dá sa kúpiť navoľno v lekárni, 😉

tncka
1. okt 2020
xjakubikovak
2. okt 2020

@mell27 ja som sa k tomu dostala iba raz aj to len náhodou takže moc o tom neviem, dobre že píšeš 🙂

marika6
2. okt 2020

ovsene otruby a to som vyskusala asi vsetko.
kazdy den do polievky alebo kaze dve lyzice. Ucinok sa dostavi na drihy den.
ale treba pravidelne.

selvecka96
autor
2. okt 2020

@rachab no škoda že už po sezóne bo ten melón aj mne pomáhal a najhoršie, že teraz v tých chladnejších dňoch človek nieje schopný ani vypiť dostatok vody. A ďakujem za rady idem vyskúšať tie srandy. Snáď mi to zaberie 🙏