Čo vám pomohlo na migrénu?

erika8988
3. jan 2013

ahojte mam porblem uz niekolko rokov mavam migreny najprv to bolo do mesiaca 2 krat no zacalo sa to postupnovat a zosilnovat :( nezaberaju lieky nic....:( teraz ju mavam aj zýzden vkuse kazdy den...:( uz neviem co mam robit co vam pomohlo?

gondulka
3. jan 2013

ja ju mám tiež no mne zaberajú tabletky relpax

simca06022011
3. jan 2013

asi si uz bola u neurologicky.. mojej sestre poradili iba klud.. prestala sa stresovat, odisla od priatela a ma pokoj uz od augusta (vaazne..).. predtym take migreny ze zvracala, nevladala chodit, na svetlo vyjst absolutne a pod... lieky jej neurologicka dala dva druhy, podla toho kedy ich uziva... MR mozgu bolo ok, chrbtice tiez.. takze tak :( inak je to hrozne, drzim prsty.. Ja mavam iba take "trochu migreny" z chrbtice, tak den dva.. ale jedine co pomaha, je osprchovat sa, tma a spinkat...
drzim palce :(

petikd
3. jan 2013

@erika8988 ja mávam tiež,od 9 rokov,po pôrode sa mi zhoršilo,aj 4 krát do týždna,mala som sumatriptan,ten mi zaberal do pol hodky,ale napríklad,ked som prišla na to čo mi škodí a obmedzila som to,tak som obmedzila aj boleť.Mám niekedy zo žalúdka,ale väčšinou z chrbtice pozri tu je toho viac 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/migrena-a-jej-pripadna-liecba-2/

erika8988
autor
3. jan 2013

@petikd dakujem idem nato

simca06022011
3. jan 2013

A este ma napadlo ze si tie migreny "oddialovala" aby ich nemala tak casto sumivym ginkom 🙂 vraj jej to celkom pomahalo (roztahuje cievy)

samantha223
3. jan 2013

@erika8988 mne tiez uz nic nezabralo, dokonca som nimi trpela aj pocas tehotenstva, lekari mi uz vselico dali a nic. potom kamoska poradila, lebo som kojila, ze ak mam silnu migrenu, mam skusit obycajny paralen zapit s mnozstvom kofeinu. Vacsinou zapijem kofolou, alebo s kavou. a zazrak, pomaha. treba skyusat, odporucil jej to tiez lekar, ked bola tehotna a trpela migrenami. Znie to cudne, ale zabera

erika8988
autor
3. jan 2013

@samantha223 to fakt tak toto som este nepocula ..ale vyskusam

samantha223
3. jan 2013

@erika8988 odporucam, a ak nie je moc neskoro, tak cim viac kofeinu, tym lepsie. brutalna kombinacia 🙂

aurolea
3. jan 2013

@erika8988
Neuvazovali ste vyskusat biorezonancnu diagnostiku, co by vam zistili tam?

hradnapani
3. jan 2013

@erika8988 s migrenou si uzivam tiez svoje. Okrem klasickeho neurologickeho a ortopedickeho vysetrenia ti vrelo odporucam zamerat sa na zistenie stavu tvojej pecene. Prave zanesena a detoxikovana pecen (z jedla, z liekov, z psychickeho napatia atd) dokaze vyvolat opakovane migreny. Je na tom kus pravdy! U klasickych lekarov vsak s tymto asi moc nepochodis, skus sa zamerat na prirodnejsie alternativy (chod za skusenym homeopatom, vyborne su na detox.pecene mineralne soli - s tymto mam dobru skusenost) ale urcite su aj ine cesty... DRzim palce!

aurolea
3. jan 2013

@hradnapani
Presne tak, ako pisete.....preto by som Vam doporucila vsetkym vyskusat to biorezonancne vysetrenie, kde vam zistia celkovy stav organizmu. Niecim takym sa zaoberame v nasich centrach a spolupracujeme s lekarmi, ktori sa specializuju cisto na mitochondrialnu a bioregulacnu medicinu.

popelka5000
3. jan 2013

Ahoj ja mavam tiez migreny kdesi je tu aj zalozena moja diskusia, na neur.mi nic neporadila akurat mam sumatriptan ,ale ked nestihnem dat ako napr.v noci ked prepukne tak mam smolu,potom mam cipky proti migrene ,ale to je taky odstrel , si ich mozem dat len ked mam muz volno,inak neviem ako s detmi 😠

Teraz mi gynek.dala duphaston na pravidelnu menstruaciu...migrena zatial neprisla,mne zacala po druhom porode asi tak ked mal maly 7 mesiacov... Je to strasne ☹ ako urcite vies...ja mam niekedy pocit ze zosaliem a radsej keby mi niekto zlomil ruku.... 😖 Nikdy neviem kedy pride ....

evelin325
3. jan 2013

@erika8988 mojej maminke na migrénu pomáhajú veľmi homeopatiká 🙂

sydney07
3. jan 2013

@erika8988 mne na migrenu zaberá už pri prvých náznakoch - vela vela vody a tabletky quarelin.

anos18
3. jan 2013

@erika8988 Ahoj, uz som to tu niekde pisala, ze u nas v rodine ma jeden clen migrenu, ale vzdy iba na druhy den po zjedeni urcitych potravin, napr. medovniky, bryndza+paprika, plesnivy syr, cervene vino. Bol na vysetreni u alergologicky a zistila mu histaminovu intoleranciu. Takze sa vyhyba tym potravinam, co mu robia zle, alebo si da pred jedlom pripravok Daosin. Pozrite si www.daosin.sk. Je tam aj o potravinach, o diete .... Poradila nam to alergologicka.
A inac lieky ziadne nezaberaju, len liek: s prepacenim "vyvracat sa", zatemnit izbu, zalahnut a spat ...

miskap2111
3. jan 2013

@erika8988 ja som tiež migrenička. Ak si ešte nebola u neurológa, tak určite treba ísť. Na migrénu zaberajú triptany, ale treba ju predovšetkým správne oddiagnostikovať. Mne veľmi zaberá relpax, hoci niekedy trvá aj okolo pol hodinu až hodinu, kým sa účinok rozvinie. Triptany naviac odďaľujú ďalší atak, takže ďalšia migréna sa môže dostaviť neskôr. U mňa je migréna spojená s PMS, ale s relpaxom sa mi ataky oddialili zhruba na každé 2 mesiace.

maser
3. jan 2013

Panadol Ultre obsahuje už aj kofein. Pôsobí na zosilnenie účinku proti bolesti. Ja som proti tabletám od bolesti, ale čo narobíš kedˇ ťa to tak bolí. Migrény , samozrejme nie všetky sa dajú riešiť celkom úspešne masážami. Mám sestry a veľa klientiek,ktoré migrénami trpia a masáž im pomôže. Najlepšie preventívna, ale aj počas masáže migréna môže ustúpiť, samozrejme nie vždy. Masáž nieje morfín 🙂 a ani všeliek. Niekedy je treba vziat tabletu a vyspať sa s toho. Ešte pozor na pitný režim ! Neznamena že ked vypijete pohár vody ráno, máte odpité...Nedostatok tekutín spôsobí migrénu a potom to naraz už nedopijete. Takže piť piť...

hradnapani
4. jan 2013

@popelka5000 duphaston je pre migrenicku uplne zla zla kombinacia 😒 Ten ich praveze aj podporuje... Ja som ten duphaston brala v tehotenstve a take migreny mi spustil, ze to bola asi najhorsia bolest v mojom zivote. Aj v navode to pisu ako neziaduci ucinok...

popelka5000
4. jan 2013

@hradnapani hm mne ho prave preto predpisala,ze mi to sposobuje malo hormonov v tele teda migrenu.... zatial som nemala a to bolo kazdy mesiac takze klop klop klop

hradnapani
4. jan 2013

@popelka5000 no drzim palce. Lebo pri dlhodobom uzivani okrem ineho zatazuje velmi pecen (tak ako vsetky hormonalne lieky) a to tiez vyvolava kvalitne migreny 😒

erika8988
autor
4. jan 2013

@samantha223 by som povedala vrazebna...:D

erika8988
autor
4. jan 2013

@miskap2111 no chystam sa ist tento týzden som to stale oddalovala mala osm ist hned no cecakala osm ze sa to bude takto stupnovat... uy iba cakam kedy budem vracat ...:D

erika8988
autor
4. jan 2013

@maser to som skusala a bohuzial mi to nezabralo ani trosku...:( normalne uz ked osm bola zufala som si dala dotoho aj algifen kvapky a vtedy to zabralo... 😀

popelka5000
4. jan 2013

@hradnapani Neurologicka mi nepomohla vobec.... ze dajte si tabl. akoze super diky.... gynekologicka sa aspon snazi....ale tak co dnes nezatazuje pecen.... 😖 😀 aj antikonc.aj brufen 😅

domin85
4. jan 2013

Tazko povedat takto vseobecne co na migrenu, lebo ta moze mat milion pricin. Isto treba MR alebo CT hlavy aby sa vylucilo ze tam nieco je, takisto mozu byt upchate cievy, najma ak sa v rodine vyskytol niekto s emboliou alebo cievnou prihodou ci podbnymi srdcocievnymi problemami, svoje moze aj psychyka, tam sa to lieci antidepresivami. Ked sa toto vsetko vyluci tak odporucam najst fyzioterapeuta lebo ak je zodpovedne zle rdzanie tela, napatie krcnych svalov alebo aj ploche nohy(ja som tiez krutila hlavou ked som prvykrat pocula o takom zretazeni) da sa cvicenim problem odstranit a je zbytocne pchat sa liekmi ;)

samantha223
4. jan 2013

@erika8988 ano, ono to moze byt jak z potravin (cerv.vino), tak aj z krcnej chrbtice. Mne neurologocka povedala, lebo sa somnou nechcela zaoberat, ze ak chcem aby mi zobrali vodicak, nech sa len dalej stazujem na migrenu. Lebo zevraj to je dovod, ak da podnet na policiu. Vyprosila som si to, a nakoniec som dostala niejake cudne lieky, nazov si uz nepamatam, vyzeralo jak kus bielej hubky, co sa mi malo v puse roztopit. To vzdy zabralo, len sa to neda dlhodobo. Tak to riesim s tym paralenom, ale nastastie to nemam tak casto. Vtedy zalezem do tmy a chcem ticho. Ak mi to ovsem tie 3 deti dopraju.

miskap2111
4. jan 2013

@erika8988 nečakaj, určite choď! Nie všetci neurológovia sú zlí, treba to aspoň skúsiť!! Jedine neurológ môže správne diagnostikovať migrénu. V mojom okolí poznám niekoľko žien, ktorým ju diagnostikovali.. Všetky máme vodičák a nikto nám ho nezobral, ani nás neudal, ani podobne nestrašil. Migréna je normálne neurologické ochorenie, nie diagnóza nesvojprávnosti!!!!

maser
4. jan 2013

@erika8988 Tak nejaký opiát musí zabrať 😉 . Veľmi ťažko sa dá pomôcť takto na diaľku. Prajem skoré vyriešenie problému.

samantha223
4. jan 2013

@miskap2111 to len ta nasa ,,superneurologicka,, ma taketo riesenia. Ked po 2. synovi mi blbly platnicky, povedala: Iba porodit dalsie dieta, hned vas to prestane bolet. Niet co dodat 🙂 samozrejme ze to neberem vazne, no zaskoci a nahneva to aj toho najmierumilovnejsieho cloveka. spomenula som ju len pre srandu

maser
5. jan 2013

Mal som od štvrtka kedy som sem prvý krát prispel migrénu. Vždy mi to prešlo po tablete a odpočinku. Bohužial tentoraz som jedol tabletu po tablete. Necítil som bolesť ani stuhlosť krku, tak som predpokladal že som asi trochu prechladol. Bol som totižto v stredu v saune. Dnes na obed sa mi bolesť vystupnovala natoľko že som sa odhodlal spraviť si to čo viem a robím aj svojim klientom pri bolestiach hlavy. Dal som si banky , i ked som si vôbec nemyslel že mám problém s krkom. Vyzera to tak , že aj majster tesár sa utne. Hlava ma prestala boliet pred 10hodinami a zatiaľ sa cítim super. Ak by si chcela opisal by som ti postup a potrebné nástroje a miesta na priloženie baniek, i keď by bola najlepšia návšteva u profesionála. 🙂