Čo môže byť príčinou častých ochorení?

ivanka2468
9. aug 2015

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť, čo môže byť príčinou mojich častých ochorení? Každé tri mesiace sa opakuje dookola to isté - bolesť hlavy, hrdla, opuchnuté hrdlo, sťažené prehĺtanie pri jedení, dusivý a dráždivý kašeľ. Teplotu nezvyknem mávať ale vždy ma to hrozne zmohne. Doktorka mi zakaždým berie krv a moč a robí testy, ale na nič sa ešte nikdy neprišlo. Priznávam, nestravujem sa ukážkovo, no po vonku nechodím s holými krížami a naľahko oblečená. V minulosti som mala problémy s imunitou, brala som na posilnenie aj "žraločie" tabletky.
Momentálne som na antibiotikách už druhý krát za posledné tri týždne. A je to dosť nepríjemné hlavne v týchto korúčavách 😒 Neviete mi poradiť, v čom by mohol byť pes zakopaný, alebo aké testy by som mala podstúpiť? Ďakujem za každé tipy a rady 🙂

pribinak
9. aug 2015

testy na alergie máš uz robené?

dzudka
9. aug 2015

@ivanka2468. Tieto priznaky mi ukazuju histaminovu intoleranciu daj si do google a zistis ci to mas a chod k alergo

ivanka2468
autor
9. aug 2015

@pribinak áno robili sa mi testy, ale keď som mala asi tak 5-6 rokov (teraz 21) výsledok bol taký, že som bola alergická na srsť mačiek, psov, na perie, keď kvitnú kvety a pod. ale nikdy sa to nejak extra neprejavovalo
@dzudka naštudovala som a neviem, alergo mi asi povie viac
ďakujem vám obom 🙂

cecil36
10. aug 2015

@ivanka2468 jednoznecne smer dobry alergolog imunolog...Ja mam astmu a roky som o nej netusila...

franzziska
10. aug 2015

ja to mavam tiez..kasel,hrca v krku, boelst hlavy...niekedy aj kazde 3 tyzdne...posledne 3 roky...doktorka to neriesila...nikdy mi nic v hrdle "extra" nenasla...

magdalenatothova33
10. aug 2015

ahoj,to iste mal môj 6r.syn,odkedy chodi na alergologiu,urobila vysledky u neho bola oslabena imunita,pomohla mu liekmi a sme momentalne v pohode,ma sa dobre

mijo53
10. aug 2015

nezdržiavaš sa veľa v klimatizovaných miestnostiach? Mne klíma robila veľmi zle, nádcha, kašeľ, nosné dutiny, priedušnica, tiež som musela často brať antibiotika, teraz sa v klimatizovaných priestoroch zdržiavam minimálne a mám pokoj už aspoň 2 roky

ali08
10. aug 2015

@ivanka2468 nemôžeš mať mononukleozu?testy sa robia z krvy

bibistec
10. aug 2015

ja na tvojok mieste idem na imunologiu prip. sa poradim s lekarkou lebo to ozaj nie je v poriadku ved nech ta riesia nenechaj sa odbit

ivanka2468
autor
10. aug 2015

@franzziska moja doktorka to tiež nikdy nerieši, dá mi len lieky (stále tie isté) a pošle domov
ďakujem baby za každé typy a rady, vyzerá to že budem musieť absolvovať pekný maratón po doktoroch :P

timea7
11. aug 2015

@ivanka2468 niekedy to môže spôsobovať aj celkové vyčerpanie, psychické aj fyzické, organizmus je viac náchylný na choroby. ja som pred štyrmi rokmi mala antibiotiká štyri krát za pol roka a pred tým 15 rokov nie, ale bola som totálne fyzicky aj psychicky vyčerpaná. Píšeš, že sa zrovna zdravo nestravuješ, no strava je nesmierne dôležitá, športuješ? Aspoň aký taký každodenný pohyb, aj keď keď prechádzka na čerstvom vzduchu je lepší ako nič.

majulino
11. aug 2015

robi aj vyter z hrdla? ja som mala strepto a stafylokoka

monique55
27. aug 2015

faktorov je mnoho, rychla doba, nezdrave stravovanie,,,stres, stres stres a z toho vyplyva vela chorôb,,organizmus je oslabeny, imunita ziadna, jeme malo ovocia, zeleniny,,,,vyskusajte colostrum na posilnenie imunity,, ak by ste mali zaujem, môzem poradit aj ine veci ohladom zdravia

veriiii
27. aug 2015

@ivanka2468 treba zistit ,kde je zdroj infekcie.kedze ide o potiaze s hrdlom,mozu to byt krcne,resp nosova mandla..dr by ta mala poposielat na odborne vysetrenia..a inac- dost casto su aj nase vlastne deti zdrojom infekcie😉

ada274
27. aug 2015

Ja som mala podobne stavy. V r. 2014 5x do roka antibiotika. Bola za tym celiakia. Odkedy som na bezlepkovej diete je dobre.