Červené fľaky na stehne

danka4521
2. máj 2018

Neviete mi niekto povedať či ste sa s tým už niekto stretli. Na tele sa mi objavili dve väčšie červené fľaky na stehne, ktoré ma vôbec nesvrbia. Bola som s tým u lekárky, pretože som ich mala 2 týždne a vôbec mi nemizli, ale stále mi pribúdali nové menšie. Lekárka vravela, že to bude zrejme pytiriáza a poslala ma ku kožnej. Kožná ma objednala až o 3 týždne nemám ani žiadndu mastičku ani nič a stále si objavím nové fľaky. Nestretli ste sa s tým už niekto ?

maminuska
2. máj 2018

má to zvýšený lem a v strede je to bledšie, môže to byt aj borelioza. Ja som začala jedným fľakom a skončila som pri 10 tich .

zalka
2. máj 2018

No aj ja mám pocit, že ide o boreliozu.
Ja som mala len jeden flak, vyrástol na veľkosť 20x25cm ...

zalka
2. máj 2018

Pozri tu https://www.lekarendoma.sk/lymska-borelioza-je-... popísané, a možno by sa ti oplatilo riešiť ten domáci test.
Antibiotiká sa berú cca mesiac v kuse, a liečbu je treba začať čím skôr ak sa jedná o boreliozu. A ku kožnej sa dlho chodí ešte na kontroly.

nicoli02
3. máj 2018

nazad k obvodáčke nech ti zoberie krv, ak to je borelióza tak nemáš čas čakať tri týždne kým ťa kožná pošle nazad k obvodnej

marusia12
3. máj 2018

Žiadna borelioza... je to zvýšený výskyt kvasiniek v tele a takto sa to prejavuje.

jeltica
3. máj 2018

Nemohla by to byt aj kozna plesen?

lienka9
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danka4521
autor
3. máj 2018

Tak ta moja všeobecná mi vravela, že je to zrejme pytiariáza, čo je plesňové kožné ochorenie. Ku kožnej idem o týždeň v piatok tak uvidíme čo mi povie. V pondelok skočím ešte ku všeobecnej aby mi vzala krv, či nepôjde o tu boreliózu (snáď nie).

ppetricita
14. máj 2018

@danka4521 Ahoj, boreliozu mam prekonanu, vyzera to inak .., ale nepises ako dlho to mas ? Ak by to aj bola borelioza, ked uz mas toto na mohach, mala by si aj ine priznaky. To nie je len tak, mat flaky po nohach a nic viac.
Toto co mas na nohe som mala pred mesiacom, tyzden je co mi to zmizlo, vdaka masti od koznej.
Diagnoza - atopicky ekzem. Ale kedze aj napriek tomu, ze nie som lekar a nie som hlupa, myslim ze mam premnozene kvasinky.
Nasadila som nizkosacharidovu a bezmucnu dietu, uvidime..

danka4521
autor
14. máj 2018

Mam to už asi mesiac a pol bola som s tym pri koznej aj pri všeobecnej lekarke......kožná by dala masticky, aj keď nevedela presne povedať čo to je vravela len, že pytiriaza to nie je lebo tá sa na nohách neprejavuje. Povedala, že to vyzerá ako ekzém s krvavou zložkou ale mňa to vôbec nesvrbi a tych flakov mam dost veľa aj malých. Všeobecna povrdala že to môže byť aj pleseň v črevách vzala mi krv a čakám na výsledky 🙂

ivka79
26. apr 2019

@danka4521 pisem sice neskoro....ale nieco podobne mam tiez. Krv ok. Kozna az za mesiac. Co tebe nakoniec zistili?

tajinkaaa
12. dec 2019

Ahojte, síce neskôr ale trápia ma rovnaké fľaky. Nezistili ste vy niečo viac ? U mna je kožná bezradná, akurát si dávam zuby dokopy lebo si mysli že to môže byt aj z toho

ivka79
13. dec 2019

@tajinkaaa ahoj. Mne to cca po 2 mesiacoch zmizlo. Bola to podla dr. kozna plesen. Kozna mi dala selen, zinok, probiotika a jedla som sodu bikarbonu na odkyselenie organizmu. A tiez som si kupila v lekarni ascorutin

alchemilka1
18. máj 2023

@tajinkaaa Ahoj, prosím ťa vôňu teba znamenali tie fľaky ? Mám podobne a neviem si rady

22misa33
1. jún 2023

Ahojte, mám niečo veľmi podobné a nevie si rady ani kožná a ani obvodný, bola som na hematologii a všetko mám v poriadku... Idem ešte na cievne, ale neviem či niečo zistia... Mám to už skoro pol roka ...

22misa33
1. jún 2023

@alchemilka1 ahoj zistili ti niečo nakoniec ?lebo teda mne zatiaľ nič a chodím po lekároch stále ...

neson123
3. nov 2023

@22misa33 ahoj, zistila si pricinu toho ekzemu?uz ti to zmizlo?Mam nieco podobne uz dlllho a neviem si s tym rady.Dakujem za odpoved

neson123
3. nov 2023

@danka4521 zistili vam z coho to bolo?mam nieco podobne a ani kozna si nevie rady

alchemilka1
4. nov 2023

@neson123
@neson123 mne nič nezistili, kožná že borelioza, dala.mi antibiotiká a masť s kortikosteroidmy a zmizli to. Borelióza to ale nebola, každopádne tie antibio asi zabrali

neson123
4. nov 2023

@alchemilka1 dakujem

mishellyzv5
20. feb 2024

@neson123 granuloma anulare,mám totožné fľaky ako pani na foto,bola som na histologii

janamexico
12. apr 2024

@danka4521 je to pitiarizada mala som to bola som som u koznwj mne pomohol šampon nizoral napenila a nechala chvilku posobit oplachla cca do tyzdna to preslo a hovorila ze ak by sa to opakovala ma. Prist ale nastastie uz rok mam pokoj najprv moj dr hovorul ze to moze byt aj vysoky cukor je pravda ze v tedy som mala glykemiiu nad 8 ale uz som ok mam aj zacinajucu cukrovku ale moj cukor rok je uz v norme urcite nstivit dr ak sa stav nezmeni