Bolesti spojené s krčnou chrbticou

modraorchidea
3. okt 2015

Ahojte...už dlhšie mám problémy s krčnou chrbticou...bola som na rontgene...mám nejaké výrastky a záver lekára: cervikálny syndróm....bola som na rehabilitácii, brala lieky...nepomohli... krúti sa mi v hlave, mávam závraty, je mi na zvracanie, bolí má rameno a niekedy mám pocit, že ruku nezodvihnem a teraz
v poslednej dobe mám divné problémy a neviem či to súvisí s tou krčnou, alebo s cystami v krku. Piští mi v uchu, bolí ma ľavá sanka, na jazyku na ľavej strane mám taký divný pocit, ako by mi tŕpol, bolia ma aj kľúčne kosti občas, tlak v hlave a mám pocit akoby som niekedy ani nevládala prežúvať...bolia ma aj zuby všetky naraz, niekdy mám pocit akoby by mi celý krk zovreli do zveráka......ja už neviem a lekárovi zase ísť nechcem...pred dvoma mesiacmi som bola na preventívke a tam som mala všetko ok. Má niekto také problémy, alebo skúsenosti ? ďakujem

rondicka
3. okt 2015

ahoj,
ja mám presne tie isté problémy,bolesti v sánke,dokonca sa ani smiat,či plakat poriadne nemožem :-a ten tlak a trpnutie mávam tiež,,až mi taká červen a teplo príde na celú tvár,je to z tej krčnej chrbtice,,všetko ,,je to hnusoba celková chrbtica 😠 |
neviem,čo to..bola som už aj na MRI krčnej chrbtice,krížovej aj celej a nič nenašli...
ale problýmy celkvo s chrbticou tam sú 😢 😢 a takisto klúčne kosti,rameno ,niekedy takisto nemožem ani ruky zdvihnút,,neudržím nič řažké ani vlastne by som nemala zdvíhat,,a neznesitelné bodavé bolesti mávam hlavne v horných končatinách,klúčnej kosti,najnovšie aj v krku a takisto do sánky..
no hroza,ja už tiež neviem,čo mám robit 😔

labajka
3. okt 2015

ja som síce až takéto problémy nemala, ale mám 184cm, problémy s krčnou chrbticou od VŠ, ako som bola skrčená pri učení............ale podstata..........v Žiline sme aj s mm chodili na masáže..........zadarmo........nie obyčajné masáže..........išlo o masážne lehátko CERAGEM.........zadarmo to bolo preto, lebo stratégia firmy je , že človek si najskôr vyskúša výrobok koľkokrát chce a potom si ho zakúpi. uvidí, ako mu pomáha. ja osobne som tam bola cez 500x aj manžel..........neskutočne mi to pomohlo, nielen na krčnú chrbticu,aale na množstvo iných záležitostí...........moje skutočné odporúčanie.....skúste pozrieť, či vo vašom meste....alebo niekde najbližšie niečo podobné nie je, lebo to stojí za to...........človek sa nepchá liekmi a výsledok je badateľný.......skúste kuknúť aj na nete Ceragem masáže.........moje odporúčanie......nech sa darí

modraorchidea
autor
3. okt 2015

@rondicka strašne to dokáže ovplyvniť kvalitu života...niekdy si prídem ako ochrnutá...neviem čo mám robiť...mávaš aj v zátylku taký tlak, alebo brnenie?

rondicka
3. okt 2015

@modraorchidea áno,,v)čšinou,ked dlho sedím

lajlilinka
3. okt 2015

Ahoj. Ja som počas tehu prekonala cervikobrachialny syndróm, bolesti príšerne (po pôrode môžem zhodnotiť ze omnoho horšie ako pôrod), dať okrem paralenu mi nemohli nič...
Pomohol mi kyneziotejping, sú to špeciálne naplaste, potom cvičenie (super je na to joga) a medicialne masaze...
Ja okrem toho normálne mávam bolesti hlavy z krčnej chrbtice, keď chodím počujem ako mi cvrlika v stavcoch...
Ale hlavne čo je pri takýchto diagnozach najdôležitejšie je pohyb a správne držanie tela... Aj keď aj pre mňa je toto od dr 'dobrá teória'...

bekynka30
3. okt 2015

ahojte aj ja mam také problémy nič nespím nič mi nezabera na druhy tyžden idem na ct uvidim čo tam bude cele rameno ma bolí a som kaderníčka nič prijemne

modraorchidea
autor
3. okt 2015

@lajlilinka cvrliká? ja keď otočím hlavou, alebo ju nejako ohnem, tak počujem ako mi stavce pukajú...ja dúfam, že raz toto všetko prejde

modraorchidea
autor
3. okt 2015

@bekynka30 no ty to rameno vo svojej práci potrebuješ, nič príjemné....ja som premýšľala, že či nenájdem nejakého bylinkára...či by on nevedel pomôcť...

modraorchidea
autor
3. okt 2015

@lajlilinka a tie náplaste sa dajú kúpiť bez predpisu? nie sú to také modré pásiky?

mijo53
3. okt 2015

môže to byť ošiaľ vertigo /závrate/, prudké pohyby hlavy, skúste naštudovať

moonglow
3. okt 2015

@modraorchidea odkial si? vo Zvolene je vyborny MUDr. neurolog - akupunkturista, chodia za nim ludia z daleka... ponaprava, uvolni klby, chrbticu, napicha ihly... chvalia ho aj ludia, co maju chronicke problemy a ktorym nepomohli klasicki lekari ... aj mne pomohol

modraorchidea
autor
3. okt 2015

@moonglow ja som z Tatier...ja som bola u jedného terapeuta asi pred pol rokom a naprával mi celú chrbticu...na čas to prešlo, ale mám to znovu...ty si mala tiež takéto problémy?

moonglow
3. okt 2015

@modraorchidea ja nemam vyrastky, ale mam sedave zamestnanie a zle drzanie tela a ked som to este zaklincovala presilenim a zachladenim krku a chrbta, tak ma seklo ale tak, ze som sa s placom plazila po zemi od bolesti ... to mal syn len nejakeho pol roka, plne som kojila a tak ci tak som nechcela len tlmit bolest liekmi... isla som s malou dusickou k tomu Dr. a cca 2 hodiny po jeho "zakroku" sa mi zacalo po niekolkych dnoch konecne ulavovat... bola som tam potom este raz, on odporuca prist minimalne 3 krat
okrem bolesti a obmedzenej pohyblivosti mi trpla mi ruka, hucalo v hlave, mala som zavrate, pukalo v krku a medzi lopatkami

modraorchidea
autor
3. okt 2015

@moonglow ja to poznám...je to hrozné...rozmýšlam, či to nemám z klímy z práce...vonku bolo 37 a dnu sme mali 16 stupňov...joj chrbtica dokáže narobiť teda....a ako sa volá , nemáš na neho nejaký kontakt?

moonglow
3. okt 2015

@modraorchidea je to MUDr. Ašot Karapetian, tel.: 0905 848 555 ... ordinacne hodiny ma 11:00-17:00, ak sa nic nezmenilo ... drzim palce, nech sa ti polepsi... je to na figu, ked clovek nemoze poriadne fungovat

lajlilinka
3. okt 2015

@modraorchidea ja si ich objednávam z netu, sú rôzne farby. Najprv mi ich dával fyzioterapeut, neskôr sestra. Nastudovali sme videá, stavbu tela a pod. Lebo to pomôže iba vtedy, keď to je dobre nalepene...

Najhoršia kombinácia je spazmy a zachladnutie...

lucinkaboz
3. okt 2015

pomože ti nahrievanie, správne cvičenie, od fyzioterapeuta, alebo akupunktura...ja mam prácu za pc a sijem, mam to iste, ked to zanedbám, krutenie hlavy, trpnutie, svaly su pretažene, možno mas aj tie stuhnute hrče...tybletky na uvolnenie svalstva nejdez, cervikalny syndrom moze zmiznut, ak sa začnes venovat krcnej a dolezite je, ako ti je ráno, či mas pocit stuhnuteho krku, to je potom aj o lesom matraci aj vankusi....preventivka s tym nič nemá, na krcnu, alebo chrbticu trpi každy, kto ju zaťažuje a potom su z toho aj pistania v uchu, mna bolieva aj sanka.....

moonglow
3. okt 2015

@lajlilinka asi myslíš "tejpovanie" ... tiez som pocula, ze to moze pomoct

modraorchidea
autor
4. okt 2015

@moonglow ďakujem Ti veľmi pekne

modraorchidea
autor
4. okt 2015

@lajlilinka nemohla by si mi o tom bližšie povedať? obsahuje to aj nejaké liečivo? videla som to na športovcoch ale neviem o tom nič...Ďakujem pekne

lajlilinka
4. okt 2015

@modraorchidea nie som odborník, tak aby som ta nezavadzala. Ja si ho objednávam zo stránky 'temtex', kde to majú veľmi dobre popísané, sú tam aj videá. Viem, že niektoré sú bez liečivá, niektoré s. Vyrobili to v Kórei, sú aj iné firmy co to vyrábajú, ale neviem ci je rovnaká kvalita...
Ja som bola skeptická, že čo môže taký pasik pomôcť, že to je len placebo efekt, ale nie... Nosila som ho potom aj keď bolesti ustúpili ako prevenciu.
Btw. Však keď to nosia najdrahší športovci sveta...

daturka1
4. okt 2015

Ja som si prešla všetkým možným ohľadom krčnej,v lete som absolvovala kúpele,moc sa mi uľavilo.

modraorchidea
autor
4. okt 2015

@daturka1 keď tam je ťažko sa dostať

daturka1
4. okt 2015

@modraorchidea myslíš koli sukromiu či poisťovní?

jeennyv
5. okt 2015

@modraorchidea to piskanie v uchu v spojitosti s chrbtocou mozem potvrdit ja som to mala vola sa to usny tinutus a casto vznika nejakym vychylenim ci stuhnutim stavcov krcnej chrbtice, ja som to mala od vecne sklonenej hlavy nad knihami pocas skuskoveho obdobia a sedeni a pisani prac pri kompe, mala som vtedy tazke skusky, mne pomohli vtedy velmi lieky od usnej lekarky, cize na to ucho by som sla normalne na orl 🙂

vejda
5. okt 2015

baby aj ja som to mala, jedinne co vam pomoze je plavat

daturka1
5. okt 2015

@vejda neviem (

rebakah
11. okt 2015

@moonglow prosim ta ake su u neho ceny za vysetrenie.dakujem

moonglow
11. okt 2015

@rebakah on nevysetruje, rovno napicha ihly
cena za 1 navstevu je 20€, ak si dobre pamatam a ihly mas napichane cca 30 minut

rebakah
11. okt 2015

@moonglow a treba sa objednat? Dik