Autoimunitná atrofická gastritída

2. máj 2024

Ahojte všetci, mám diagnostikovanú chronickú atrofickú autoimunitnú gastritídu. Trápili sme sa aj s helicobacterom, skúšala som rôzne kombo ATB, ale stále tam bol. Tak mi robila aj testy z vzorky aj z krvi a potvrdila sa autoimunitná atrofia. Vraj mi už nebude dávať lieky proti kyseline, ale v určitom momente mi bude kyselinu do tela dodávať. Mne povedala, že je to predštádium rakoviny, že musím byť ostro sledovaná. Má to prosím niekto? Viete mi zdieľať svoje skúsenosti? Masticha mi nerobí dobre.

ktochytavzite
2. máj 2024

Skus pdk dietu,ta je na autoimun ochorenia dobra jedz len tuky a maso nic ine.

autor
2. máj 2024

@ktochytavzite mám vysoký cholesterol, čiže musím si dávať pozor na stravu bohatú na tuky. Je to výsledok AIP, čo je protizápalová strava.

ktochytavzite
2. máj 2024

uf takezw skusenosti mas a nepomohla ti ta aio strava??Tak mozes chude maso a vnutoenosti?

ktochytavzite
2. máj 2024

aja som raz citala clanok v zdravi s odbornikom-internostvom który sa venoval zvysenemu cholesterolu,a ten napr tvrdil ze pri vysokom cholesterovi treba nasadit vit skupiny b naor b komplex dlhodobo ze to znizuje cholesterol viacej ako tie lieky a je to lacnejsie.A jeden muz to toez tak robil alw bolo to davno.Mozno ak to vyskusas ze ti to nieco pomoze plus mozno ta pdk dieta-ja tomu vwrim,kedze aip predsa povoluje aj zeleninu ktora nie je uplne neskodna ,maso a tuk v miere mozno nie je taky zapalovy

mimixxxx
2. máj 2024

swankova dieta je na autoimunitne stavy. kvalitne probiotika, vita C, D.

mimixxxx
2. máj 2024

@ktochytavzite to je blud

autor
2. máj 2024

@ktochytavzite no Bcka beriem brala som milgammu N, potom revitanerv strong a teraz mam B komplex. Ale mne paradoxne vela Bcok nerobi dobre. A ak napriek doplnom na znizenie cholesterolu, ho mam paradoxne stale vysoky. Norma je do 4.6 ja mam 6.2

autor
2. máj 2024

@mimixxxx Dčko beriem dlhodobo 4000 UI denne.

ktochytavzite
2. máj 2024

@mimixxxx co je blid konkretne ta pdk dieta alebo ten vit B?

ktochytavzite
2. máj 2024

Chapem,ke to mozno ak geneticki podmienene,my v rodine toez mame gen zvyseny cholesterol,ale na posl kontrole som mal v norme a to nvm cim kedze stravujem sa rovnako a lieky nam este neberiem.Drzim ti aspon palce nech najdes sposob ako ho znizit.

mimixxxx
2. máj 2024

@ktochytavzite "jedz len tuky a maso nic ine". alfa a omega bude podla novych vyskumov crevyn mikrobiom, ten maju ludia s auotimunitnym ochoernim zmeneny. na dobry crevyyn mikrobiom treba vela vlakniny, ovocia atd da sa to vygooglit.

mimixxxx
2. máj 2024

a omegy 3 nenasytene mastne kyseliny napr. kvalitny lanovy a repkovy olej treba pogooglit

ktochytavzite
2. máj 2024

@mimixxxx no praveze tato dieta je vedecky podlozena vychadza z cias paleo kedy ludia boli len na masa a pretili.Crevo je priepustne z zeleniny praveze do tela prepusta latky ktore su zapalove a imunita na ne reaguje zaoalovo.Cize tomu skor verim ako zelenine a vlaknine,pretoze maso je bezpecna potravina kora nema tienzapalove latky.Samozrejme to musi byt ale maso z bio farmy kde zvierata boli chovane na trave a nie na granuliach.
Zelenina a orech naprklad obsahuju latky ktore sluzia na jej prezitir,a tie su pre cloveka kt ma tendenciu na autoi ochorenia nie najlepsie.Ja tomu asi vwrim viacej ako zelenine
Ale dakujem za novy poznatok s tym crevnym mikrobiomom,..