Anémia - znížená hodnota hemoglobínu

zuzu100
30. jún 2018

Ahojte...
Mám znizenu hodnotu hemoglobinu - 105 (min.hodnota je 120).
Dostala som na to Ferro Folgamma.
Mala niekto z Vás podobnu hodnotu? Posielali Vás aj na gastro vysetrenie? Mna nie.
Citala som na internete, ze okultné krvácanie z konecnika-rakovina hrubého creva, tiez moze znizit hudnotu hemoglobinu.

zdenkakarolina
30. jún 2018

Ahoj,pravidelne chodimdarovať krv a teraz 4mesiaca,čo mam tiež tento problém Anémia - znizena hodnota hemoglobinu mam pokles na 108,tiež ji obvodak dal Ferro Folgamma. Poučil ma ako sa mam stravovať a bola som vybavená.Na transfuznom mi povedala,že sa mam prísť ukázať o 6m a uvidí,ako bude,či budem môcť ešte chodiť.

prevenar
30. jún 2018

kup si Ferroffortis B ..a rob si cviklovo / mrkvove stavy .

margaretka_
30. jún 2018

@zuzu100 hemoglobin moze byt znizeny z roznych pricin, ale najcastejsie je to nedostatok zeleza, preto sa rovno dodava zelezo.
Inak na to okultne krvacanie z hrubeho creva sa da kupit domaci test, ak sa toho bojis, aby si sa uistila, ze to je v poriadku

ellca123
30. jún 2018

najprv vyries ked mas krvacanie /z konecnika/ ja som bola na operacii vnutornych hemor. -klasicky na chirurgii /lezala som 3 dni
a ked mi brali krv mala som "chudokrvnost",
po operacii sa mi dali vysledky krvy do poriadku
klasicka operacia je zadarmo /po konzultacii s lekarom chirurgom/,jasom mala zadara
laserova sa plati myslim ze 500eur

milus777
30. jún 2018

Moj otec mal znizenu hodnotu hemoglobinu krvacanie v stolici. A prave kvoli tej znizenej hodnote v krvi mu kolonoskopiu urobil ihned a bohuzial zistil nador na hrubom creve... Ale samozrejme to nemusi byt vas pripad. Ja som mala malo zeleza so silnejsej menstruacie.. Drzim palce

zuzu100
autor
30. jún 2018

Ja tiez mávam silné menstruácie.....ale, rok a pol mám problémy aj konecnikom, pri stolici stiplavá, rezavá bolest a malilinká krv na toeletnom papieri alebo na povrchu stolice...bola som na chirurgii, urobili anoskopiu, a ze mám chronicku fissuru konecnika, a kedze poznáme pricinu krvácania, neposlal ma na gastro....krvny test mi robili iba teraz, lebo som isla na preventivku.a vyslo mi vysledok hemoglobin 105...moja obvodná hned na to dala tabletky ferrofolgamma...

zuzu100
autor
30. jún 2018

@milus777 a mal silné krvácanie? Iba pri stolici?

milus777
30. jún 2018

@zuzu100 moze to byt aj z tej menstruacie.podla toho ako to opisujes to vyzere len na tu fissuru. Otec si cele roky myslel ze to krvacanie ma z hemeroidov. Ale myslim ze ona mal viacej krvi. Normalne aj v mise po stolici vo vode krv. Ked bol na preventivu a doniesol vzorku stolice tak mu vyslo ze obsabuje krv. Tak hned na gastro ho poslali. Kolonoskopiu ho objednali az o 9 mesiacov. Ale ked prisly vysledky krvi tak dr mal taky siesty zmysel ze povedal viete co nezda sa mi ten nizky hemoglobin tak pozriem vam hned aspon 20 cm. A hned mu ukazal nador. Nastastie nebol velky a ani metastazy nemal a vyriesilo sa to len operaciou.ani inu liecbu nepotreboval a je v poriadku. Ale co viem tak otec uz tie problemy mal asi 7 rokov to krvacanie.... Tebe nerobili ten test zo stolice na to krvacanie?

zuzu100
autor
30. jún 2018

@milus777 ten test nerobili, myslim si ze preto, lebo videli cez tu anoskopiu, ze krv mám z trhliny..a vás otec ked krvácal mal aj bolesti konecnika alebo krvácal bez bolesti?...teraz som pitala, ci mám robit ten test, ale ze nie, lebo ked krvácam z trhliny bude pozitivny

milus777
30. jún 2018

@zuzu100 mal bolesti konecnika. Viem ze sa nato stazoval. Teraz po operacii nema vobec ziadnu krv a to mu cele roky tvrdili ze to ma z hemoroidov. Dokonca aj jeden chirurg ho vnutorne vysetroval a povedal ze ma vnutorne hemeroidy.... A bolo to nieco ine... Ale ten hemoglobin mal az teraz inak cele roky pri krvacani krvne testy v norme... Krvacas velmi? Lebo ked je to len trochu tak by to podla mna neznizilo hemoglobin v krvi. Nato musi byt silnejsie krvacanie a dlhodobe....

zuzu100
autor
30. jún 2018

Ale utorok idem naspät na chirurgiu a ukázem ten vysledok, a pytam sa ho cii mám mat strah, ci treba s tym ist na gastro...uvidim co mi nato povie

zuzu100
autor
30. jún 2018

@milus777 nekrvácam stále, len vtedy ak mám tie rezavé,pichavé bolesti pri velkej potrebe (ak mám tvrdsiu alebo suchsiu stolicu)...a iba kvapka na toaletnom papiery alebo kvapka na povrchu stolice...ale vtedy ked pozriem konecnik pomocou zrkadla vidim aj tu trhlinu...

anjelic
30. jún 2018

Ja mám hemoglobín podľa výsledkov spred týždňa 76 = ťažká anémia. Bola som na hematológii a môže to byť zapríčinené aj menštruáciou a sčasti je príčina neznáma. lenže mne sa takto hladina železa znížila aj 2006 roku a takisto nezistili príčinu, len sa t o musí sledovať. Ja som následkom toho skolabovala /samozrejme pridružil sa aj stres a nedosstatok spánku/. S trávením chvalabohu problémy nemám, takže vyšetrenia na gastre nie sú nutné, ale kvôli kolapsu musím ísť preventívne na neurológiu, aj keď CT, EKG a rontgen boli čisté a v poriadku a taktiež mi nasadili Ferro Folgammu, vraj najbližšie tri mesiace budem nutné užívať.

milus777
30. jún 2018

@zuzu100 ja si myslim ze ty sa nemas coho obavat a krvacas len z tej trhlinky... Mozes mat znizeny hemogmobin aj so silnejsiej menstrucie... Neviem kolko mas rokov a ci niekto v rodine mal onkologicke ochorenie. Ale maju ho skor ludia po 50 aj ked vsade su vynimky....

zuzu100
autor
30. jún 2018

@milus777 otec zomrel v novembri,mal 60 rokov a rakovinu pluc

milus777
30. jún 2018

@zuzu100 to je mi luto... Drizim ti palce urcite to nebude nic vazne... Ked to krvacnie je pri tvrdej stolici tak je to len z trhlinky. Pri nadore to nieje viazane na tvrdost stolice...

zuzu100
autor
30. jún 2018

@milus777 ja mám 39 rokov

mogaa
30. jún 2018

@zuzu100 nepotrebuješ ísť na gastro...najčastejšia príčina býva málo železa v strave....mama mala hemoglobín okolo 100-108 počas roku a pol, internistka vždy len že je trochu anemická a treba viac mäsa...až neurologička jej povedala že to treba riešiť, takže najskôr sme v lekárni kúpili železo a milgammu(odporučila nám až neurologička) a po 2 týždňoch užívania sme upravili stravu aby bola bohatá na železo. Treba viac hovädzieho mäsa(neurologička odporučila min.1x do týždňa), pečeň, strukoviny, marhule, čučoriedky. Jedlo bohaté na železo sa nemá kombinovať s mliečnymi výrobkami(vtedy sa to železo nevstrebe). Je dobré pokvapkať jedlo s pár kvapkami citrónovej šťavy - vtedy sa lepšie vstrebáva. Dobrý je aj žihlavový čaj alebo šalát z čerstvej žihlavy. Mama si dávala 1x denne do vody lyžičku Melasy - je to výťažok z cukrovej trstiny, dá sa s tým sladiť-aj tá obsahuje veľa železa ktoré sa dokáže dobre vstrebať.Do 6 týždňov mala hemoglobín ok - 121. Teraz dávame občas tú Melasu a cez týždeň buď strukovinu alebo hovädzie mäso(najčastejšie v polievke). Ešte pri tej strukovine, snaž sa ju robiť bez mlieka alebo smotany, napr.šošovicová polievka so zeleninou, do mäsa pridať pri varení červenú fazulu z konzervy...a pokvapkať citrónovou šťavou(pár kvapiek) alebo zapiť jedlo s vodou s citrónovou šťavou(stačí trocha).

mogaa
30. jún 2018

@zuzu100 ak by si mala niekde skryté krvácanie tak hemoglobín máš oveľa menej

katharines
30. jún 2018

@zuzu100 pri anemii najcastejsie chyba zelezo, vit B6, alebo vit B12, preto ich treba doplnat. Okrem unavy sa to prejavuje aj tazko hojacimi sa ranami. Sposobene to moze byt nielen silnym krvacanim, ale aj infekciou, zapalom, pripadne stresom.

zuzu100
autor
30. jún 2018

zuzu100
autor
30. jún 2018

dakujem za odpovede

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olive777
30. jún 2018

@zuzu100 Ahoj, príčinou môže byť aj nedostatok B12, lenže ja som bola najprv 4 roky anemická, než mi zistili, že chýba B12, totižto krv aj roky nemusí ukázať tento deficit, takže okrem železa dodávaj B12 a hlavne cviklovo jablkové šťavy, poprípade žihľava 21 dňová kúra 3x denne 1 šálka.

zuzu100
autor
30. jún 2018

@hettinka obvodny lekár mi povedal, ze táto hodnota (hemoglobin 105) nie je az taká zlá, zeny,ktoré este maju menstriáciu, mozu mat takuto hodnotu...tak neviem, nikdy som nemala problémy s anémiu

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzu100
autor
1. júl 2018

@hettinka problémy nemám, sem tam točenie hlavy, unava...

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzu100
autor
3. júl 2018

Dobry den, ahojte....dnes som isla na gastro...mám termin na colonoskopiu...doktor povedal, ze preventivne to musime urobit, kedze som viackrát krvácala z konecnika...povedal, ze to urcite bude v poriadlu, ze krvácala som z trhliny...ale takto to budeme vediet na 100%

maruski99
4. júl 2018

@zuzu100 to hneď na kolonoskopiu ťa poslali?...ja som mala pred dvoma rokmi tiež anémiu, už mi hrozilo, že pôjdem do nemocnice na transfúziu, no našťastie mi doktorka dala dobré tabletky, ktoré mi zvýšili hemoglobín..bola som dva krát na gastre ale vyšetrovali mi iba žalúdok a tam nič nenašli..teraz dlhodobo užívam ferrofolgammu a môj stav je v poriadku našťastie..