Alzheimer - začiatok choroby

2. máj 2024

dobry den k akemu lekarovi ste sli pri zaciatku alzhaimera...dakujem

pribinak
2. máj 2024

Psychiater

autor
2. máj 2024

@pribinak dakujempred 4 rokmi dal len pamatove testy...ale tu nejde o tieto veci, tak skusim znova...je to zmena osobnosti, vykyvy nalad, klamanie uzkosti

gelifil
2. máj 2024

neurolog

pribinak
2. máj 2024

No skús. 4 roky je dosť veľký rozdiel

adrianap83
2. máj 2024

Neurolog, ale aj tam sa robí test psychologický najprv, asi to jé jedno ...ak Ťa vedú u toho psychiatra, chod tam, budú vedieť porovnať.

autor
2. máj 2024

@adrianap83 mna nikde nevedu...

adrianap83
2. máj 2024

Véd píšeš, že psychiater pred 4 rokmi robil pamatove testy, tak som pochopila, že u niekoho si bol, možno psychológ. Aj tam môžeš začať,odvšadiaľ ta ďalej nevedú. Držím prsty, aby to bolo len zo stresu

kacena4
2. máj 2024

ako vies ze mas tuto dg. ked ta nikde nevedu? tuto dg. stanovuje neurolog, moze nasadit liecbu, a tiez poslat k psychiatrovi na doliecenie zmeny spravania drzim palceky v kazdom pripade necakaj nejake sofistikovne testy vsetko je to o dotaznikoch a pocitoch cloveka

tenerifka
3. máj 2024

Asi ide o niekoho v jeho/jej rodine......

autor
3. máj 2024

mam podozrenie ze rodic to ma ma 83 rokov cize vek je vhodny a chem ulahcit jemu aj okoliu zivot

marsmykkok
3. máj 2024

Možno najlepšie by bol psychológ. Nesustred sa silou mocou len na alzhaimera kvôli veku... Nesustredenost, zabudlivost, derealizacia a podobné je prejav všetkých psychiatrických ochorení od depresií, cez poruchy osobnosti, úzkosti, schizofréniu. Psychiater nemá takú kapacitu komplexne ho diagnostikovať ani neurológ ako psychológ, to je na pár hodín sedení.

autor
3. máj 2024

to som este nepocula ze psycholog diagnosikuje, zistim si o tom