Alkoholik pije dokým čaká na liečbu. Je to v pohode?

17. aug 2022

Alkoholik sa rozhodne ísť na liečenie a dovtedy pije. Minulý týždeň tam bol prvý krát a prišiel namotivovaný, že už nebude piť. Samozrejme, ja som nečakala, že prestane skrz jedno vstupné sedenie. Pije každý deň a ešte ma aj klame, že nepil. Má tam ísť budúci týždeň a nasadia mu liečbu. Ale, myslíte si, že má nádej sa vyliečiť? Dajú mu nejaké antidepresíva, lieky na zníženie chuti na alkohol, alebo tak? On si uvedomuje, že je alkoholik a aj chce prestať. Uvedomuje si, že za posledné dva roky sa z neho stala troska. Ale išiel tam na naliehanie celej rodiny, čiže je to také 50/50 🙄 Chcem len vedieť či tie lieky a sedenia naozaj zaberajú, lebo on to sám z vlastnej vôle nedokáže. Je to mladý človek 🤦 Zatiaľ "nastupuje" na ambulantnú liečbu.

stanulienkat
17. aug 2022

Nedavam velku nadej. Ale vyskusajte.

eva233
17. aug 2022

Veľmi mu držím palce... Áno dajú mu lieky na potlačenie chuti na alkohol atď. Lenze pokiaľ on sám nebude chcieť a ešte dokonca teraz pije tak to neznačí nič dobré... Najúčinnejšie sú naozaj pobyty - odvykačky.. Lenze nai tie nezaručujú, že sa z neho stane abstinujuci alkoholik, ktorý sa k alkoholu nevráti. Poznám niekoľko takých ktorým ambulantná liečba nepomohla bohužiaľ ani liečenie.

pribinak
17. aug 2022

Lieky nezaberajú, to nie su napr. antibiotiká, v tomto prípade musí zabrať ON. Lieky sú len podpora.

Zázrak nečakaj

luccija
17. aug 2022

Snad pochopil, ze ma problem.Lieky mu to znechutia dogrcia sa, ked sa napije plus dostane aj ine lieky a urcite aj psychoterapiu treba.Zlyhat moze vela x necakaj, ze teraz zazrakom prestane a nikdy sa nenapije.Uz cely zivot to bude boj.Ideal by bolo dlhodobe liecenie ini ludi vidiiet ako moze dopadnut a pod...

jaskolka
17. aug 2022

Lieky ak myslíš antabus, nezapricina nechuť na alkohol, ale to ze po najmenšom požití alkoholu bude dotyčnému zle, ako po ťažkej opici. Čože fungujú na princípe "znechutiť" ho. Ale sám osebe nepotlaci chuť piť.
A ci to funguje.. Ťažko povedať, mnohí alkoholici to vzdali, aj napriek odhodlaniu sa po čase vrátili k tomu. Samozrejme, boli aj takí, čo to vydržali, aj keď v podstate taky človek nikdy nebude "zdravý " v zmysle ako pred vznikom závislosti, len bude abstinujuci alkoholik.

autor
17. aug 2022

@luccija on má aj živý príklad v rodine. Abstinujúceho alkoholika na invadnom dôchodku. Trosku... a pár týždňov dozadu zomrela jedna známa, ktorú sme poznali obaja. Mala 30rokov a zlyhala jej pečeň z alkoholu 😐 Čiže aj to bolo také nakopnutie, že tam ide, ale veselo si pije prvú ligu ďalej 🤦

autor
17. aug 2022

@jaskolka aha, takže je dosť možné, že to ani nebude brať 🙄

autor
17. aug 2022

@pribinak skôr on čaká od toho zázrak aj keď som mu povedala, že ho čaká náročná cesta. Ale to by asi neexistoval žiadny alkoholik keby boli zázračné lieky

autor
17. aug 2022

@stanulienkat ak sa to nepodarí tak budúci rok môžem kupovať vence na hrob, keďže má vážne zdravotné problémy. Neviem čo viac mám urobiť aby sa spamätal 🤦

0martina0
17. aug 2022

toto je prvý krok,uvedomuje si to a chce sa liečiť,to že pije pred liečbou je normálne u závislých,a ano ma veľkú šancu dostať sa z toho,poznam takých ľudi,ktorý po liečbe už roky nepijú

autor
17. aug 2022

@0martina0 modlím sa za to 🙏🙏🙏🙏

blaazi
17. aug 2022

Odporúčam vyhľadať svojpomocnú skupinu Al-Anon.

marianarem
17. aug 2022

A preco nechce ist na pobytovu odvykacku? Bolo by to lepsie, aby bol pod dohladom, moj svokor sa tiez takto rozhodol, ze si pomoze sam, no bol uz vo velmi zlom stave. Jeden den si nedal a isiel do deliria, z ktoreho sa vysekaval cele nesiace. A aj tak pije dalej, lebo nepresiel ziadnou terapiou, nenaucil sa zvladat zivot inak ako s pomocou alkoholu. Podla mna najvacsia sanca je kontrolovany detox, nejaky cas byt niekde zavrety a nemat pristup k alkoholu a popri tom aspon zacat terapiu. Kamoskina mama to riesila takto a dala to, uz sa k tomu nevratila.

autor
17. aug 2022

@marianarem myslí si, že to zvládne aj takto sám, ale ja si myslím, že bude musieť ísť na normálne liečenie, lebo predsa len, dva roky chodil ožratý do roboty a teraz tam začne chodiť triezvy, takže total stres, nebude vedieť ktorá bije. Už mu zobrali aj vodičák lebo chodil ožratý aj autom

kris_y
17. aug 2022

Keď chce prestať, tak mu ta ambulantná liečba pomôže, dostane tabletky na zníženie chuti na alkohol... ale keď nechce prestať, tak to nepomôže, buď nebude tie tabletky brat, alebo bude piť aj na ne. Je to všetko v jeho hlave... Skôr, keď je pevne rozhodnutý, nech nastúpi na ústavnú liečbu a po jej absolvovaní pokračuje v ambulantnej.

marianarem
17. aug 2022

No drzim palce, ale pre istoru majte na pamati, ze moze prist drsny abstinencny syndrom. Nemal by byt ten prvy tyzden radsej velmi sam, pracu neviem aku ma. Ale ten moj svokor sam bol a teda co ten doma narobil a v akom stave ho manzel nasiel, to bol katastrofa. Dva mesiace potom len lezal na lozku a bol.mimo.

ankare
17. aug 2022

Silno mu držím palce!

autor
17. aug 2022

@marianarem minule mal antibiotiká a skúšal nepiť a bolo mu hrozne zle, ja som myslela, že mu idem volať sanitku 😐 A čo tam ten tvoj svorok porobil? Inak dobre vedieť. On bude dochádzať do BA na tie terapie a chcel, že sa tam ubytuje niekde aby to mal bližšie, že to zvládne, že chce byť sám 😳

autor
17. aug 2022

@kris_y momentálne vyzerá, že nechce... S kľudom angličtina si popíja na balkóne. Ja som to už nevydržala a totálne som mu nadala, čo samozrejme teraz nemá žiadny význam🤦

autor
17. aug 2022

@ankare ďakujem ❤️

zuzinka888
17. aug 2022

Urcite by mal ist na liecenie. Toto nezvladne sam. Keby ano tak s tym sekne a prestane. Uz len abstak to neda len tak . Kto zazil detox a abstak vie co je porod. Aspon znama tvrdila ze je to horsie ako rodit. Tam je prisny rezim podpora psychologov terapie.... mam v rodine abstinujucich jeden 18 r a druhy 13rokiv cisty da sa to ale musi mat podporu odbornikov.

irusa
18. aug 2022

Poznám alkoholika,čo mu smrtka pohrozila a prestal piť.. zatiaľ sa drží dva roky bez alkoholu

marianarem
18. aug 2022

Tak samozrejme hrozny bordel, bolo to tam ovracane, po dlazke bola porozsypana vselijaka mrazena zelenina z mraznicky, asi sa chcel najest. V miskach pre macky nalozena calamada - stratil sudnost. Uprostred toho tam lezal on, nedokazal vstat, triasol sa, jazyk dohryzeny - asi mal aj epilepticky zachvat. Rozpraval z cesty a vymyslene slova. Vysetrenia v nemocnici ukazali aj niekolko zraneni na mozgu. Ako som hovorila, dva mesiace sa potom nepostavil, lezal v nemocnici, pricetnost nulova. Potom este 3 mesiace v sukromnom ustave, kde sa postupne pozbieral, vratil sa domov, odhodlany nepit, ale pri prvej neprijemnosti (hadka s kamoskou) sa k tomu vratil, trvalo to mozno mesiac.

marianarem
18. aug 2022

Este som zabudla, mal aj halucinacie.

autor
18. aug 2022

@zuzinka888 aj ja si myslím, lebo už je n tom fakt zle. Dnes som sa ho za triezva pýtala kedy a či vôbec mieni prestať piť. Povedal, že áno, ale máme mu dať všetci pokoj 🙄

autor
18. aug 2022

@marianarem pre boha 😨😨😨

zuzinka888
18. aug 2022

Ono to je u nich ako s chudnutim. Od pondelka zacnem chudnut- od 1. Zacnem - este pockam na novy rok.....oni to maju tiez tak- zajtra este nie lebo cez vikend je grilovacka- potom ma Fero oslavu.. Janka svadbu..... Ale asi vsetci ked idu na hospitalizaciu( je tam poradovnik tak vedia kedy maju nastupit) tak si urobia poriadny zatah fakt donemoty- ved je to" naposledy" tak treba poriadne.😥

autor
19. aug 2022

@zuzinka888 tak nakoniec to zrušil, čiže to je koniec... Mala som poslednú nádej, už nemám

stanulienkat
19. aug 2022

To ma mrzí. Ja som písala hneď prvý komentár, že mu nedávam veľkú nádej. Nie preto, že by som bola taký pesimista, ale preto, že si písala, že stále pije rovnako. To znamená že on to v hlave nemal upratané a nebol stotožnemy s tým, že ma piť menej a menej a v liečebni by mali len pomôcť k úplnému prestatiu. On nebol mentálne nastavený na ukončenie pitia.

autor
19. aug 2022

@stanulienkat ja som mu verila, ale už som sa utvrdila v tom, že alkoholik je najlepší klamár na svete. Objednala som sa aspoň ku psychologičke a uvidím čo ďalej... Dnes mi tá správa dala asi 100 faciek.... Máme dve deti a ja to už nezvládam 🙄