Akú vám stanovili diagnózu pri závratoch?

adulienka11111
15. máj 2022

Zdravim. Kto ma problemy so zavratmi- aku Vam prosim, stanovili diagnozu/ pricinu? Velmi mi tlaci na oci, tie mi "kmitaju" , zle sa mi pozera. Mam bolesti hlavy, tackám sa cely den, mam nestabilitu pri státi/ chôdzi. Stanovili mi vestibularnu paroxyzmiu( problem v uchu) a neurovaskularny konflikt ( dotyka sa mi 8 hlav. rovnovazny nerv a cieva). Mam liecbu BETAHISTÍN 3xdenne( beriem uz druhy mesiac) a TIMONIL 2tbl vecer( beriem 2 tyzdne).
Ucinok zatial ziaden. Dakujem za kazdu skusenost/ odpoved.

nerya
15. máj 2022

Menierov syndróm, betahistin ako liečba, po čase vysadeny, všetko sa vrátilo do normálu

adulienka11111
autor
15. máj 2022

@nerya a ako dlho ste ho uzivala? Po akom case Vam zabral? Dakujem

nerya
15. máj 2022

@adulienka11111 nie ja ale mamina, ale nemala nejako pocit že naozaj zabral, bolo to lepšie, ale stále mávala také šťavy, že bola KO a len ležala lebo sa jej točil svet, užívala dva alebo tri roky

ecko80
15. máj 2022

@adulienka11111 Ahoj, mne neurolog dal dg. vestibularny syndrom, tiez beriem Betahistin, 2 x denne. Uzivam ho zatial pol roka, zaberat zacal tak po tyzdni. Mne celkom pomaha, je to lepsie.

adulienka11111
autor
15. máj 2022

@ecko80 ja ho beriem uz vyse mesiaca a nic. Neviem, ci ma zmysel pokracovat...ci sa to vobec zlepsi

ecko80
15. máj 2022

@adulienka11111 Mesiac je uz dost si myslim, asi by som zasla znova za neurologom a konzultovala to s nim. Je to velmi neprijemne tieto stavy😔 Mna sa na kontrole pytal, ci mi zabera, a kedze zaberal, tak kazal uzivat dalej, a ze ak by bol nejaky problem, zavraty by pretrvavali... tak treba prist a bude riesit dalej.

adulienka11111
autor
15. máj 2022

@ecko80 ok. Na kontrole mu to poviem, snad najde sposob ako to poriesit. Trpim tym uz 4roky, az teraz zistili pricinu