Ako ste riešili suché oči a s nimi pretrvávajúcu únavu a nesústredenosť?

00dominika00
2. máj 2024

Ahojte, tie čo pracujete za pc, ako ste riešili suché oči a s nimi pretrvávajúcu únavu a nesústredenosť? Už som z toho zúfalá, vyskúšala som niekoľko kvapiek na oči a vôbec to nepomohlo, u očnej mi robili test, kedy vám dajú tie papieriky pod viečka a vraj je všetko v poriadku. Oči ma pália, často ma z toho bolí aj hlava. Koľkokrát sa ráno zobudím a mám pocit akoby som ani nespala.

terezka1947
2. máj 2024

@00dominika00 a dioptrie nepotrebuješ?

00dominika00
autor
2. máj 2024

@terezka1947 nie robili mi testy s tým čítaním a videla som aj tie najmenšie. Ale robím s pc a mobilom a odvtedy mám tieto problémy.

pictbridge
2. máj 2024

A čo očný tlak. Ja som mala problémy taktiež A išla som si dat premerat. Skoro som odpadla aký som mala vysoký. Mne strašne bolela hlava oči slzy mi tiekli prúdom. Teraz mam kvapky každý deň dávam a je to lepšie.

00dominika00
autor
2. máj 2024

@pictbridge Tiež v norme. Aj ten mi kontrolovala. :/

naja85
2. máj 2024

Sprav si kazdych 20 minut kratku pauzu. Tu mas link na ocne cvicenie, obycajne zmurkanie, ale pomaha.
https://skyvisioncenters.com/blog/dry-eye-suffe...
Na noc si aplikuj ocne mast, napr hylo night. Ocne kvapky aj maste vyberaj bez konzervantov. Odporucam taktiez vyssie davky kvalitnych omega 3.
Existuju aj ine testy, ci trpis syndromom suchych oci. Tie papieriky v ociach zistuju len kavlitu jednej zlozky ocnych slz, lenze slzy tvoria tri zlozky. Takze kludne mozes mat suche oci. Len asi tie testy na Slovensku ziadny ocny lekar zatial nerobi.

luccija
2. máj 2024

@00dominika00 kúpila som si umelé slzy s kys.hyaluronovou a je to oveľa lepsie

sara07
2. máj 2024

očné kvapky, umelé slzy , ja ich mám v chladničke je mi to lepšie také studené
občas sa zadivam na niečo zelene urobit si prestávku
často žmurkať
a fajne su také na oči pohankove vankuše bud teple alebo studene na sashe kupiš , alebo studene gelova masky - gel vo folii - to mi robí dobre alebo potom ked pijem čaj / kávu tak ju mám v skle a ked nie je moc teplá tak si dám na chvilu na oči -pohár
z čierneho čaj obklady su dobré
viem aké to je suche oči ako flinston ti idu vypadadnúť
čo je fajne avene voda v spreji hlavne ráno niekolkokrát nastriekam na oči božžžiiii
najhoršie su tie oči ráno
inak pomáha aj čistička vzduchu čo najmenej prachu , jedno s druhym . vyhybat sa klime

terezka1947
3. máj 2024

@naja85 testy, okrem toho spomínaného, sa bežne robia,hoci stále prevláda mylný názor,že slzný film je je zalezosti vody. Dokonca,už som počula v KE názor lekárky,kt.mi povedala,že nech som rada,že mám suché oči,lebo sú pacienti,čo im oči vkuse dĺžka😔čo je teda tiež znak syndrómu suchého oka.
Bohužiaľ slzný film-kvalita má súvis aj s chorobami, hormónmi,atď.dokonca týmto problemom trpiaisia po operáciách oka,či nie práve naj nosení k.sosoviek.
Slovensko nie je v diagnostike suchého oka úplne neschopné😊 dokonca v optike vedia aj na strbinovej lapme pozrieť isté znaky suchého oka a odosielajú potom na odborné vyšetrenie.
Vo viacerých prípadoch je príčinou chýbajúca lipidiva zložka. Tým pádom je výborná alternatíva zadovážiť si kvapky s lipidivou zložkou,ťa dlhšie udrží slzný film a oku-neodpari sa.
Ale dôležité je si naozaj nechať najprv od lekára oči poriadne vyšetriť,zistit,čo sa v oku deje.

00dominika00
autor
3. máj 2024

@naja85 ďakujem skúsim ☺️

00dominika00
autor
3. máj 2024

@sara07 No ja žmurkať dosť zabúdam 🙂