13-ročná prehliadka u obvodného lekára

lilluka
23. mar 2021

Ahojte chcela by som sa opýtať ako prebieha 13 ročná prehliadka u obvodného lekára. Na čo sa pýtajú ako prebieha a tak

miskakyska
23. mar 2021

kontroluje sa cholesterol,cukor,moč,tlak,zrak,chrbtica+očkovanie

marcellka32
23. mar 2021

Klasika, krv, výška, váha, oči, tlak, chrbtica-drzanie tela, pozrie či má ploché nohy, moč, hrdlo, uzliny, tuším očkovanie bolo

katym77
23. mar 2021

Bola som so synom, ráno krv poobede prehliadka, tá prebiehala nasledovne zrak, tlak, výška váha, rozhovor s doktorkou väčšinou sa pýtala na choroby aké prekonal, ako sa má, ako sa učí. Potom ho počúvala, skontrolovala chrbticu, ploché nohy, uzliny, brucho, genitálie a nakoniec očkovanie.

lilluka
autor
23. mar 2021

@marcellka32 a pýtajú sa aj niečo ohľadom menštruácie?

simca06022011
23. mar 2021

@lilluka tak samozrejme ak ju dievča má, tak to lekárka poznačí do karty

marcellka32
23. mar 2021

@lilluka áno, či ju už dievca má a či je pravidelná

lilluka
autor
23. mar 2021

@marcellka32 a pozerá sa aj na intímne partie?

marcellka32
23. mar 2021

@lilluka keby aj ano, ideš LEKAROVI...keď ti povie vyzleč sa, tak sa máš vyzliecť, ide ťa vyšetriť nie ocumovat..alebo teda nechápem otázke

lilluka
autor
23. mar 2021

@marcellka32 prepáč ze otravujem ale celkom by ma zaujímalo ci sa vlastne baba vyzlieka donaha a ci je tam prítomnosť rodiča?

miskakyska
23. mar 2021

@lilluka záleži od lekára,napríklad synova pediatrička "to nemá v kompetencii" a áno pri 13ročnej preventívke prítomnosť rodiča je potrebná 🙂

marcellka32
23. mar 2021

@lilluka rodič má byt prítomný, ostatné odpovede máš vyššie

simsalabim
23. mar 2021

@lilluka nie, nevyzlieka sa do naha. Preco by to malo byt potrebne? Ci dievcatu rastu prsia, vidi aj ked je oblecena. Na menzes sa opyta.

marcellka32
23. mar 2021

@simsalabim mne to príde že sa pýta 13 rocne dievča,čo sa boji ísť k lekárovi, ale nemá sa čoho báť, vyzliecť sa? U lekára sa nemá čo hanbiť

simsalabim
23. mar 2021

@marcellka32 ano, aj mne to tak pripada. Nasa detska lekarka mojim detom nikdy nekazala vyzliect sa do naha... Z akeho dovodu by to robila? Vzdy zachovavala ich intimitu - napr popocuvat vie aj ked ma dieta tricko, tielko, ci podprsenku. Chrbat skontroluje v tej podprsenke... a naco by im mala kazat dat dolu nohavicky, tomu nerozumiem. Celkove nechapem tie otazky - co nebola nikdy u lekara?

matabb73
23. mar 2021

Vyzlečie sa do spodného prádla, aby ich mohla aj odvážiť a popozerať stavbu tela. Hlavne chrbticu sledujú, lebo v tomto veku deti rýchlo rastu a môže sa začať kriviť. Na menštruáciu sa len pýta.

katym77
23. mar 2021

Nám sa to stalo, mal si takto ľahnúť na vyšetrovací stôl, a po ceste na vyšetrovací stôl ho zastavila od čoho má škrabance na nohe a predtým pred ňou stál aj keď mu vyšetrovala chrbticu bol v kraťasoch takže presne tú časť nohy videla.

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
23. mar 2021

No ako co su toto za otazky :D nie, nevyzliekas sa do naha, neboj sa, ked tak do spodneho pradla ak chce chrbticu vysetrit z nejakeho dovodou, alebo kožu... a nie, do intimnych partii sa pediater nepozera... na to je iny lekar. Ja malu davam do tielka a gatiek,a le posledne uz stacilo len tricko dole, aj tak ju pozera, a "pocuva", tlak meria...

Fakt netreba robit z komara somara, je to lekarka, a vela lekarok nerobi ani tie ukony co ma predpisane, ale prisposobi sa stavu dietata, bude sa pytat na zdravotne problemy alebo aj hocijake ine, najlepsie je vsetko jej vysypat, ak ta daco trapi, pretože ona je tam na to, aby pomohla.. nie na to aby ta obzerala bezdovodne. A pokial viem,t ak chodi dnu aj rodic samozrejme. Ved aj jeho sa bude pytat, ci mas nejake problemy zdravotne.

83lenka83
23. mar 2021

@lilluka ja si doteraz pamatam, ze som bola na tejto prehliadke s mamou a ušla som z ordinácie a bežala som až domov 😀 , moju doktorku zastupival chlap a ked mi povedal, ze sa mam vyzliecť do pol pasa už ma nebolo. Ked ti bude niečo proti srsti tak to nerob. Nikto ťa nútiť nemôže.

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katym77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pantas15
10. jan 2022

@att123 Určite by mala resp zažili sme to tak. My sme absolvovali všetky (5,11,13) preventívne prehliadky takmer do naha. Najprv išli dole nohavice kvôli očkovaniu do stehna a potom aj slipy. Nie je to príjemné ale dá sa to vydržať.

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
markus1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz