Dieťa nechce klobúk

11. máj 2024

máte nejaký typ ako 2 ročné dieťa prinútiť nechať si v lete na hlave klobúk alebo šiltovku? :D ja neviem ako to spraviť v zime nebol problém s čapicou ale teraz už čelenku zahadzuje po pol hodine čo sme vonku ked si uvedomí že ju má :D a ked dám klobúčik alebo šiltovku tak tú zhadzuje v tom momente :D

jesenzima
11. máj 2024

Moji, keď nechceli a zhadzovali, tak som im to nenutila. Sami prišli na to, že im je bez čiapky zima, prípadne bez šiltovky svieti slnko do očí a pečie na hlavu... Pochopili to rýchlo 🙂

domka222
11. máj 2024

Klobúk so šnúrkami?🤷‍♀️

autor
11. máj 2024

@jesenzima no ona je doooosť tvrdohlavá :D
@domka222 trvá to dlhšie ale zhodí aj ten :D

sevrin
11. máj 2024

Klobúk treba pribiť na hlavičku aspoň s 5-6 pripináčikmi, potom pre istotu ešte drôtom obviazať, to pomáha.

No ale prečo mu ten klobúčik dávaš silou mocou? Dieťa nechápe, že ho to má chrániť pred slnkom, možno je mu to na hlave nepríjemné alebo je mu v tom moc teplo, a keď ho nechce, tak mu ho nenúť. Daj ho pod slnečník.

januska12323
11. máj 2024

Musíš byť tvrdohlavejšia ako ona. Ty nosíš šiltovku?

aceris
11. máj 2024

Nos aj ty na hlave nieco. Ona sa prida...

majlo1234
11. máj 2024

@sevrin ktore dvojrocne decko bude sediet pod slnecnikom? Zalezi od fototypu a vlasov, ja som dospela zena a ked nemam cez slnecny den na hlave pokryvku, tak mam taky upal, ze dovi. Moj syn to iste, tri blondave vlasy na hlave a biely ako papier, a cely den chce byt von😒

Autorka, ja davam nasilu. Nechces? Ok, ale ides dovnutra. Nabuduce si rozmysli. A dookola. Plus najst nejaky, ktory sa mu bude pacit/bude pohodlny. My sme boli tento rok kupit spolu, vyhrala super priedusna bavlnena lahka siltka 🙂

sevrin
11. máj 2024

@majlo1234 neviem prečo ale ja som si predstavoval že to 2 ročné dieťa má v kočári.

Samozrejme že ak bude mať 5 ročné dieťa, ktoré celý deň behá z jedného konca chotára na druhý, tak nebude za ním behať so slnečníkom.

13uzivatelka11
11. máj 2024

@sevrin ty si videl niekedy 2 ročne dieťa?

nevenka
11. máj 2024
dory11
11. máj 2024

Unas platí pravidlo od narodenia že vonku bez čiapky nie aj keď si ju dáva dole bude jej ju dávam do okola na hlavu a keď nezaberá ani to tak ideme dnuka a vonku nebude bez čiapky

majlo1234
11. máj 2024

@sevrin uz to bolo spomenute, bud uz mas davno odrastene deti, alebo este nemas skusenost s dvojrocnym. To uz neni babo, co sedi v kocari, to uz su neriadene strely vacsinou, neda sa zabranit tomu, aby boli na slnku, preto ich treba furt nahanat a chranit ako sa da 🙂

sevrin
11. máj 2024

@majlo1234 v mojom okolí sa za posledné roky pohybuje viacero takých podobných malých tvorov, ale akosi som nikdy nerozmýšľal nad tým, ako dlho to býva v kočári 🤔

zanny93
11. máj 2024

Ak nema problem s ciapkou tak co taka ciapka s dierkami..je lahka vzdusna pred slnkom ochrani ale nehreje. Ja som mala minuly rok s malou rovanky problem. Takze vyhrala bavlnena ciapka..bola akoby dierkovana/sietkovana.

zanny93
11. máj 2024
autor
12. máj 2024

@sevrin veľmi múdra rada. Nechápem ľudí ako ty čo musia silou mocou komentovať. ..jasné lebo v lete keď bude aj o 17 tej vonku takmer 30 stupňov ho dám na detskom ihrisku pod slnečník kde mi bude 2 hodiny sedieť.. asi nevieš že deti treba chrániť pred slnkom pokrývkou hlavy že ?

autor
12. máj 2024

@majlo1234 ďakujem 🙂 no u nás je to tak isto koža bledá ako albín a vlasy svetle čože fakt hneď sa spali ..

ptvw
12. máj 2024

Len čakať kým si zvykne, že s tým je lepšie, malý mi tak zhadzoval okuliare slnečné , a uz teraz pýta aj sam, ale trvalo dlhsie kým si zvykol

sevrin
12. máj 2024

AUTORKA no boooože ďalšia čo sa ide posrať z nejakej odpovede. Pre mňa za mňa si svoje decko maj kde chceš

jozko_z_lesa
12. máj 2024

Mozno ked mu kupis kona pochopi ze je kovboj a ti nosia klobuky. Alebo mu kup bejbalku a pochopi ze k tomu sa hodi siltovka.