Vylúčenie dieťaťa z materskej školy

beba1994
12. sep 2023

Pekný deň,

syn čerstvo 3 ročný je doma plne samostatný keď ide o chodenie na toaletu. Sem tam má nehodu, ale to naozaj iba sporadicky.
Nastúpil do materskej školy ( dvojjazyčná - územie na južnom slovensku), má problémy s rečou. Absolvovali sme vyštrenia u psychologa, psychiatra, neurologa, logopeda a všetci odporúčajú školku - autzismus, podobné veci sa vylúčili.

Lenže tu nastáva problém, malý sa mi tam začal pocikávať - 3x iba čo je do obeda, dokonca sa dnes aj pokakal.

Máme možnosť ho nechať s babičkou ešte chvíľku doma - cca pol roka, alebo iba 3 mesiace kým sa tie nehody odstránia.

Mám nejakú možnosť prerušenia škôlky?
Nakoľko to budúci týždeň riešiť...

hlavne nechcem aby kvôli tomuto stratil miesto, lebo je extremne náročne získať miesto v skôlke.

Ďakujem

ivette1223
12. sep 2023

@beba1994 netreba myslim prerusovat dochadzku, staci ho odhlásiť napr na par mesiacov. My sme to spravili tak. Ak je to napr na cely rok, treba im to oznamit aby ste neobsadzovali zbytocne miesto, ale ak to je na mesiac-dva ci tri, tak sa to nerieši

sasenka6
12. sep 2023

Ja som napríklad odhlásila škôlku na 4 mesiace, musela som nosiť každý mesiac potvrdenia od pediatricky aby mi vrátili školne

beba1994
autor
12. sep 2023

@sasenka6 ake presne potvrdenie od pediatricky?

beba1994
autor
12. sep 2023

ach ja som úplne z toho smutná :(

sasenka6
12. sep 2023

@beba1994 na lístok napísala že zo zdravotných dôvodov nebude dieťa navštevovať škôlku napr od 1.9. Do 30.9.2023 peciatka podpis a to som zaniesla riaditeľke

beba1994
autor
12. sep 2023

@sasenka6 prosím ťa a nemala s tým lekárka problém? lebo naša je taká že keĎ jej toto poviem tak ma určite odbije..

januska12323
12. sep 2023

Nepomohol by pokec s učiteľkami nech ho častejšie vodia na WC?

fiafia
12. sep 2023

@beba1994 neviem ci by som hneď prerušované škôlku pokiaľ oni nato dáko netlačí. Teda ja som nemohla prerušiť dochádzku. Dcérka nastupovala čosi po 2,5 roku a tiež sa vplyvom zmeny a stresu,možno strachu sa začala pocikavat. Cez deň niekedy no na spálni pravidelne. Nejako to neriešili, nestresovali ju a prešlo to samé. Držím pslce

sasenka6
12. sep 2023

@beba1994 no chcela vždy 1€ zato 😁 ale ja aom jej vysvetlila situáciu, mala som doma novorodenca a tie škôlkarské sople mu spôsobovali zapaly takze preto zostal starší doma 4 mesiace, a doktorke to bolo jedno, že pokial nieje predskolak tak môže každý mesiac písať potvrdenia

beba1994
autor
12. sep 2023

@fiafia práveže že do piatku ak to nebude v poriadku tak to bude riešiť…

mogaa
12. sep 2023

@beba1994 to že sa pociká alebo pokaká to nie sú zdravotné dôvody, takže lekárka by to potvrdiť ani nemala.....zdravotné dôvdy sú - choroba alebo diagnóza....bežne vieš nechať dieťa doma s tým že po 2-3týždńoch ho dáš zase....ale dlhodobo ti miesto držať nemusia....dieťa nie je zrelé na škôlku....ale treba sa porozprávať s učiteľkami aké sú tam možnosti.....možno povedia že ok, mesiac nechať doma a potom vyskúšať...poplatok za škôlku však platiť budete, len obedy nie....treba sa normálne porozprávať s učiteľkami a čo navrhnú.....lebo rovnako môžu trvať na vylúčení nakoľko dieťa nie je pripravené na škôlku...

deedol
14. sep 2023

my sme sice mali iny dovod, ale dohodli sme sa so skolkou, ze syna nechame doma a skolne budeme dalej platit, takze ked sa vrati, bude mat stale svoje miesto. vtedy to bolo 30e na mesiac, co pre nas bolo ok.

sona463
24. sep 2023

@beba1994 nie je potrebné vylúčenie, je tu aj alternatíva prerušenia...dohodnúť sa s riaditeľkou na prerušení dochádzky dieťaťa do MŠ napr. na 2 mesiace a skúsiť doma "popracovať" na tom probléme.